Wino

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 9788375882759
Okładka: Twarda
stron: 928
Wymiary: 21,5 cm x 30 cm

167,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Andre Domice swoją przygodę z winem rozpoczął w 1981 roku na południu Francji. Tam zasadził pierwszą winorośl i przez pięć kolejnych lat uczył się pracy w winnicy. W 1986 roku napisał pierwszą książkę o winach. Jest jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy regularnie piszą na temat win – początkowo Francji, a następnie Hiszpanii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Południowej Afryki i innych krajów winiarskich. W swoich artykułach omawia nie tylko kwestie związane z winami, ale również szeroko rozumianą kulturą dobrego jedzenia.

Fotografowanie win, winnic i smakowicie zastawionych stołów od ponad dwudziestu lat jest pasją Armina Fabera. Podczas podróży przez winiarskie kraje wykonał ponad 20 000 fotografii, które opublikował w licznych książkach kucharskich i przewodnikach po świecie win.

„Kiedy kilka lat temu, uczestnicząc w Grand Jury podczas konkursu win z Roussillon, poznalem Andre Domine, nie przypuszczałem, że kiedyś będę brał udział w redakcji jego książki, w dodatku tej, którą parę miesięcy przed tym spotkaniem miałem okazje przeczytać w wersji francuskiej. Nie ukrywam, że wywarła na mnie wówczas spore wrażenie, przede wszystkim na ogorm zawartego w niej materiału i erudycję autora, a właściwie autorów, bo tej gigantycznej pracy Andre zaprosił kilku równie kompetentnych współpracowników.”

(fragment wstępu)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wino”