Wizjonerzy, sceptycy, łowcy okazji… Profile psychologiczne inwestorów giełdowych

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014494
Okładka: miękka
stron: 160

52,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Każdy gracz giełdowy musi nauczyć się obserwować samego siebie, by dowiedzieć się, w jaki sposób jego osobowość wpływa na jego decyzje inwestycyjne. Być może są osobowości, które gwarantują sukces, być może są takie, które skazują na przegraną. Jednak giełdowa kariera większości z nas nie jest prawdopodobnie rozstrzygnięta – dlatego trzeba nauczyć się, jak wykorzystać silne strony własnego profilu psychologicznego i jak zapanować nad stronami słabymi.

Derrick Niederman pokazuje w swojej książce, że choć każdy człowiek jest inny, w konfrontacji z rynkiem okazuje się, że istnieje kilka podstawowych typów inwestorów: łowca okazji, wizjoner, inwestor przekorny, inwestor sentymentalny, sceptyk, spekulant i poszukiwacz przygód. Jeśli dowiemy się, do którego z nich należymy, będzie nam łatwiej wykorzystać naturalne predyspozycje i unikać naturalnych pokus. Być może dzięki tej książce zrozumiemy nasze największe giełdowe sukcesy oraz to, dlaczego sukcesów tych nie było więcej, a także – co ważniejsze – nasze największe porażki oraz niewykorzystane okazje.

 

Recenzje ekspertów

Odłóż na chwilę Wall Street Journal i spójrz w lustro – radzi nam Niederman. Kluczem do sukcesu na giełdzie nie jest wiedza o współczynniku C/Z dla General Motors, ale wiedza o samym sobie. To fascynująca lektura.

John Rothchild

Lektura książki Niedermana warta jest więcej niż sześć lat freudowskiej terapii psychoanalitycznej.

Randy Jones

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wizjonerzy, sceptycy, łowcy okazji… Profile psychologiczne inwestorów giełdowych”