Wojna o pieniądz 2

Kategoria:
Wydawnictwo: Wektory
ISBN: 9788360562529
Okładka: miękka
stron: 352
Wymiary: 16 cm x 23 cm

53,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz ?

Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia. Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę „azjatyckich tygrysów” w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA. Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. Jednakże ta książka, pisana dla azjatyckiego czytelnika, może być również pouczająca dla nas. Choć bowiem popełniliśmy już wiele z błędów, o których pisze autor, zawsze jest nadzieja, że nie będziemy popełniać następnych.

Recenzje ekspertów

Tryptyk (trzecia część w przygotowaniu) chińskiego autora Song Hongbinga jest pozycją nietuzinkową w warstwie historiograficznej. Wszystkie dotychczasowe i rozsiane informacje na tematy określane mianem „spiskowej teorii dziejów” znalazły swe odzwierciedlenie w tej wyjątkowej książce. Tajemnicą poliszynela było do tej pory to, iż na hossie zarabiają inwestorzy, a na bessie rodziny tworzące Akropol światowej finansjery. Jeśli podejrzewałeś, iż przedstawiany dotychczasowo obraz rzeczywistości nie trzyma się „kupy” to w tej książce znajdziesz odpowiedzi dlaczego.

Katarzyna Płaczek

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wojna o pieniądz 2”