Wspomnienia gracza giełdowego. Wydanie z komentarzem

(52 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000202
Okładka: miękka
stron: 425

59,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Wspomnienia gracza giełdowego” to fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów – Jesse Livermoore’a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiąca zarobił dziesięć milionów dolarów, co na owe czasy było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych i mimo upływu lat nie straciły na wartości. Co więcej, wiele elementów opisywanych w książce zaskakuje świeżością.

Najnowsze wydanie zostało wzbogacone o liczne komentarze Jona Markmana, który przybliża atmosferę tamtych czasów, dzięki wycinkom prasowym, opisom najważniejszych postaci (min. Bernard Baruch, Jay Gould, James Fisk jr.) , tła historycznego. Powoduje to, że mamy do czynienia z zupełnie nową książką.

Fragment przedmowy Johna Tudor Jonesa:

„Czytałem tę książkę niezliczoną ilość razy, za każdym razem odkrywając w niej coś nowego. Podczas którejś lektury na jednej z początkowych stron dotarło do mnie, że bohater prowadzi dziennik w celu określenia (prawdopodobnego) ruchu cen oraz jako „zapisu własnych sukcesów i porażek”. Przez niemal trzydzieści lat robiłem dokładnie to samo z wielkim, niemal religijnym zaangażowaniem, myśląc, że to mój autorski pomysł. Przez lata zapomniałem, że ta genialna koncepcja będąca integralną częścią mojej działalności nie należała do mnie. Właśnie dlatego „Wspomnienia… ” mają dla mnie tak wielkie znaczenie i uważam, że każdy kto działalność na giełdzie chce traktować profesjonalnie powinien je czytać i analizować. To podręcznik spekulacji. Wręczam jej egzemplarz każdemu nowozatrudnianemu traderowi, bez względu na to czy ma już doświadczenie na rynkach czy nie. Nieustannie mam nadzieję odnaleźć nowego Jesse Livermore’a.”

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najlepsi traderzy – subiektywna lista TOP 10 traderów na świecie”.

Zobacz inne książki o giełdzie dla początkujących inwestorów:

Marcin Tuszkiewicz o książce:

Fragment książki

Pobierz fragment książki: Wspomnienia gracza giełdowego

52 opinie dla „Wspomnienia gracza giełdowego. Wydanie z komentarzem”

 1. Sebastian

  Świetnie się czyta, zawsze aktualne.

 2. Roman

  W trakcie czytania. Straszne wciąga. Obowiązkowa pozycja dla traderów, spekulantów i osób, które interesuje historia giełdy. 10/10

 3. Czarek

  Polecił mi tę książkę znajomy, który utrzymuje się ze spekulacji. Polecam ją każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił na rynku.

 4. Martin

  Bardzo dobra książka! Polecam.

Dodaj opinię