Wszystko o instrumentach pochodnych

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
Okładka: Miękka
stron: 160
Wymiary: 17 x 24 cm

70,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W książce tej zostały omówione trzy podstawowe rodzaje finansowych instrumentów pochodnych: kontrakty futures, opcje i swapy. Obok omówienia charakterystyki podstawowych instrumentów pochodnych, Czytelnicy znajdą tu miedzy innymi prezentacje podstawowych zasad ich wyceny oraz zależności pomiędzy cenami walorów bazowych a cenami derywatów (premią w przypadku opcji, ceną terminową w przypadku kontraktów futures). Dużo uwagi poświęcono tu również zagadnieniom związanym z inżynierią finansową – dziedziną zajmującą się wykorzystaniem derywatów do zarządzania ryzykiem.

Celem książki jest przede wszystkim wprowadzenie w mało jeszcze u nas znaną tematykę instrumentów pochodnych, z którego skorzystać mogą zarówno studenci kierunków ekonomicznych, pracownicy instytucji finansowych, jak i wszyscy ci, którzy interesują się teorią i praktyką inwestowania.

Zadaniem tej książki, stanowiącej wprowadzenie w dziedzinę instrumentów pochodnych, jest wyjaśnienie zaawansowanych metod i narzędzi rynku finansowego, które może być przydatne zarówno profesjonalistom, jak i inwestorom indywidualnym. Poczyniono tu wszelkie możliwe wysiłki w celu ograniczenia wymagań matematycznych stawianych Czytelnikowi, dając jednocześnie możliwość szerszego zrozumienia sposobów wykorzystania instrumentów pochodnych w handlu, wycenie i zarządzaniu ryzykiem.

Spis treści

  1. Wprowadzenie
  2. Kontrakty futures
  3. Opcje
  4. Rynek swapów
  5. Inżynieria finansowa

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wszystko o instrumentach pochodnych”