Zarządzanie wartością i ryzykiem instrumentów rynku finansowego

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788375561791
Okładka: miękka
stron: 174
Wymiary: B5

38,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Niniejszy podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów zgłębiających tajniki funkcjonowania rynku finansowego. W pierwszej części publikacji przedstawiono teoretyczne aspekty organizacji i funkcjonowania rynku finansowego. Zdefiniowano również podstawowe zasady działania rynku pieniężnego i kapitałowego w Polsce. W drugiej części podręcznika zidentyfikowano determinanty decyzji podejmowanych na rynku finansowym. By prowadzone rozważania urealnić i przysporzyć im walorów aplikacyjnych posłużono się licznym przykładami wyceny wartości i ryzyka poszczególnych instrumentów finansowych.

Prof. dr hab. Piotr Zielonka o książkach „Giełda i psychologia” oraz „Punkt odniesienia”

Recenzje ekspertów

Mimo, że w zamyśle Autorów praca adresowana jest głównie do studentów, to uważam że zawarte w niej treści mogą być interesujące dla znacznie szerszego kręgu osób zainteresowanych funkcjonowaniem rynku pieniężnego i kapitałowego. Aktualnie obserwowane turbulencje na obu rynkach niewątpliwie powiększą grono czytelników tej pracy.

Wiktor Krawczyk

Atrakcyjność podjętej problematyki ma szczególny wymiar ze względu na dynamiczny rozwój w ostatnich latach rynku finansowego, a szczególnie rynku kapitałowego. Praca stanowi przejrzyste kompendium wiedzy dotyczącej wyceny instrumentów rynku finansowego, może być wykorzystana zarówno w sferze naukowej, jak i przez praktyków zatrudnionych w instytucjach finansowych oraz przedsiębiorstwach.

Alfreda Zachorowska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zarządzanie wartością i ryzykiem instrumentów rynku finansowego”