Zarządzanie zintegrowanym ryzykiem przedsiębiorstwa w Polsce. Kierunki i narzędzia

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326410314
Okładka: miękka
stron: 230
Wymiary: B5

65,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Publikacja stanowi kompendium doskonale łączące teorię z praktyką. Jego atutem jest odniesienie międzynarodowych standardów zarządzania ryzykiem do sytuacji gospodarczej w Polsce, Przedstawiciele średniego i najwyższego kierownictwa polskich firm z pewnością znajdą w tej publikacji inspirację do większego inwestowania w ten obszar zarządzania. Polecamy tę pozycję również menedżerom małych i średnich przedsiębiorstw, w których wciąż dominuje intuicyjne podejście do zarządzania ryzykiem.

Dariusz Szkaradek, partner w Deloitte, Dział Audytu i Zarządzania Ryzykiem; Marcin Zdral, partner w Deloitte odpowiedzialny za usługi dla sektora finansowego w Polsce

 

W portfelu Agencji Rozwoju Przemysłu znajdują się z reguły spółki „trudne”, w przededniu lub w trakcie restrukturyzacji. Systemowe zarządzanie ryzykiem jest w ich przypadku bezwzględną koniecznością. Przeświadczenie zarządów spółek o takiej konieczności jest z kolei jednym z warunków skutecznego wdrożenia instrumentów ERM. Książka ta jest dla mnie przede wszystkim zbiorem rzeczowych, racjonalnych argumentów wspierających ideę budowania systemów zarządzania ryzykiem jako fundamentu zarządzania w warunkach złożoności, zmienności i niepewności.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA

1 opinia dla „Zarządzanie zintegrowanym ryzykiem przedsiębiorstwa w Polsce. Kierunki i narzędzia”

  1. Rafal Rudnicki

    Już przywykłem, że do tej pory nie było w Polsce nawet dostatecznie przyzwoitych książek nt zarządzania ryzykiem gospodarczym – było sporo merytorycznie bardzo dobrych książek poświęconych ryzykom w organizacjach finansowych lub kilka beznadziejnych merytorycznie książek nt zarządzania ryzykiem w przemyśle czy gospodarce w ogóle, albo kilka nadużyć nie poświęconych ERM, mimo iż „zarządzanie ryzykiem” pojawiało się w ich tytule. Toteż zawsze, gdy aspirujący na risk managera kierownik pytał mnie o literaturę, odsyłałem go do literatury angielskojęzycznej odradzając serdecznie marnowanie czasu na wypociny polskich pseudospecjalistów i spekulujących naukowców.

    Czy po przeczytaniu „Zarządzania zintegrowanym ryzykiem przedsiębiorstwa w Polsce” pod redakcją Stanisława Kasiewicza to się zmieni ? Ano zobaczmy …

    Pełna recenzja dostępna na stronie:
    http://ryzyko.blox.pl/2011/08/Pierwsza-polska-ksiazka-o-zarzadzaniu-ryzykiem.html

    Rafal R

Dodaj opinię