Zastaw finansowy na akcjach

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788381871365
Okładka: twarda
stron: 244
Wymiary: 21 cm x 21 cm

119,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Zastaw finansowy jest szeroko stosowanym zabezpieczeniem w transakcjach finansowania na rynku profesjonalnym, gdzie po stronie wierzycieli znajduje się jeden lub kilka banków udzielających kredytu. Książka zawiera kompleksową analizę instytucji zastawu finansowego jako prawa zabezpieczającego wierzytelności.

W publikacji omówiono różne aspekty instytucji zastawu finansowego, w tym:
– źródła prawa regulującego jego funkcjonowanie,
– wymogi powstania zastawu finansowego oraz uprawnienia z nim związane (częściowo zróżnicowane ze względu na różne rodzaje akcji będących jego przedmiotem),
– zagadnienia związane ze skutecznością zastawu finansowego w prawie upadłościowym oraz jego wygaśnięciem.

Opracowanie stanowi wskazówkę, w jaki sposób redagować postanowienia umowy zastawu finansowego, opisuje również, jakiego rodzaju problemy pojawiają się w praktyce oraz jak sobie z nimi radzić.
Książka przeznaczona jest dla praktyków prawa, którzy tworzą i negocjują umowy zastawu finansowego (adwokatów, radców prawnych), a także dla osób, które na co dzień spotykają się z problemami dotyczącymi egzekucji i wykonywania praw wynikających z umowy zastawu finansowego (komorników, sędziów). Będzie ponadto cennym źródłem wiedzy dla notariuszy, podmiotów odpowiedzialnych za finansowanie inwestycji oraz pracowników organów władzy publicznej. Zainteresuje również przedstawicieli nauki oraz studentów prawa, bankowości i finansów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zastaw finansowy na akcjach”