Zawód inwestor giełdowy – Psychologia rynków. Taktyka inwestycyjna. Zarządzanie portfelem

(6 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326407772
Okładka: twarda z obwolutą
Wymiary: 17,6 cm x 25 cm

69,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Tytuł oryginału:
TRADING FOR A LIVING
Psychology, trading, tactics, money management

Książka napisana przez światowej sławy inwestora, jej zadaniem jest służyć pomocą graczom giełdowym, ekonomistom, analitykom rynku i studentom.
Autor dzieli się z Czytelnikiem własnymi doświadczeniami i wiedzą, usystematyzowaną i sprawdzoną w praktyce. Wskazuje, jak osiągnąć sukces na giełdzie, łącząc znajomość systemów gry i zarządzania pieniędzmi z umiejętnością rozpoznawania psychologicznych aspektów rynkowej rywalizacji.

– Psychologia rynku – kontrolowanie emocji i sposoby unikania najczęściej popełnianych błędów.
– Wyciąganie korzyści z umiejętności obserwacji zachowania tłumu – klasyczna analiza techniczna i nowoczesne metody komputerowe: wskaźniki śledzenia trendu, oscylatory, wolumen, liczba otwartych kontraktów, wskaźniki nastroju.
– Najlepsze metody stosowane przez analityków rynków kapitałowych – obrót kontraktami terminowymi i opcjami na indeks akcji.
– Oryginalne wskaźniki autorstwa A. Eldera.
– Wybór transakcji z największą szansą na sukces – systemy inwestycyjne, pozwalające selekcjonować transakcje i ustalać punkty wejścia i wyjścia z rynku.
– Zasady zarządzania ryzykiem – emocje i rachunek prawdopodobieństwa.

Recenzje:

„Zawód inwestor giełdowy” to książka ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród inwestorów giełdowych, łącząca wiedzę z zakresu analizy technicznej i finansów behawioralnych. Alexander Elder, wytrawny inwestor giełdowy, z wykształcenia psychiatra, ukazuje swój punkt widzenia w inwestowaniu na giełdzie przez pryzmat psychologii.

Właśnie dlatego pierwsze dwa rozdziały książki dotyczą zagadnień psychologii jednostki oraz psychologii tłumu. Dr Elder dogłębnie przygląda się tym aspektom, a także doskonale ujmuje swoje przemyślenia w książce, wyjaśniając wiele tajemnic psychologii inwestowania. Kolejne rozdziały dotyczą klasycznej analizy technicznej, gdzie znaleźć można opis najważniejszych wskaźników technicznych, oscylatorów i innych istotnych mierników koniunktury giełdowej. Warto zwrócić uwagę na dokładne wytłumaczenie zasad działania i konstrukcji wskaźników, co jest raczej rzadko spotykane u innych autorów.

Dodatkowo Elder zamieszcza wiele ciekawych przykładów z objaśnieniami. Ciekawym uzupełnieniem jest część poświęcona systemom inwestycyjnym, również systemom stworzonym przez samego autora książki (Triple Screen Trading System). Część książki poświęcona jest też zarządzaniu ryzykiem. Książka godna polecenia, jednak cechuje ją wyższy stopień trudności w porównaniu z innymi pozycjami naukowymi dostępnymi na rynku. Mniej wtajemniczonym inwestorom zalecałbym przeczytanie najpierw chociażby biblii AT Murphy’ego lub „Wspomnień gracza giełdowego” E. Lefevre, prezentowanych wcześniej na łamach „Trendu”. „Zawód inwestor giełdowy” jest ich doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem.

Jakub Domagalski, www.gazetatrend.pl

Za rekomendację tej książki niech posłużą te słowa z jej wstępu: „Nauka inwestowania była dla mnie długą podróżą […]. Posuwając się do przodu lub kręcąc się w kółko natrafiałem ciągle na mur – rujnowałem mój rachunek wystawiając na ryzyko zbyt duże kwoty”. Jeśli Czytelnik odnajduje się w tej sytuacji to jest to pozycja obowiązkowa. W innym wypadku ciekawe spostrzeżenia, a w szczególności te budujące analogię pomiędzy psychologią (autor jest z wykształcenia psychiatrą) a analizą rynku z pewnością podsuwają cenne wskazówki, które mogą zaprocentować w przyszłości każdego inwestora. Polecam.Katarzyna Płaczek, Portal Inwestycji Giełdowych,
MyCharts.pro

„Kiedy zaglądasz do jas­ki­ni, z początku widzisz bar­dzo niewiele. Ale kiedy przyzwyczajasz się do ciem­ności, widzisz co­raz więcej. A jeśli od­ważysz się zos­tać tam wys­tar­czająco długo, w końcu zo­baczysz wszystko.” Nicola Morgan

Moim zdaniem najtrudniejszą rzeczą na giełdzie nie jest osiągnięcie kosmicznych zysków, lecz nieustanne, codzienne podążanie drogą, która do nich prowadzi. Jednak najpierw należy przede wszystkim odnaleźć swoją drogę na rynkach finansowych. Nie jest to łatwe, ponieważ na giełdzie jest bardzo dużo szerokich, łatwych, przyjemnych oraz powszechnie znanych i nawet dość popularnych autostrad, które jednak zawsze, prędzej czy później, prowadzą do katastrofy. Jednocześnie ścieżki do zysków są wąskie, trudne, nie tylko wymagają siły charakteru, dużo pracy oraz poświęcenia, ale również, a może przede wszystkim są dość dobrze ukryte i znajdują się w najmniej oczekiwanych miejscach… Całą recenzję przeczytaj na Comparic.pl

O autorze

Alexander Elder, doktor medycyny, to przede wszystkim profesjonalny trader i szkoleniowiec. Napisał kilka bestsellerów, które wśród inwestorów zyskały już rangę współczesnej klasyki. Jest również autorem książek o Rosji i o Nowej Zelandii.

Urodził się w Leningradzie i dorastał w Estonii, gdzie w wieku 16 lat rozpoczął naukę w szkole medycznej. W wieku 23 lat uciekł z sowieckiego statku, na którym był zatrudniony jako lekarz okrętowy i który akurat cumował w Afryce, a następnie otrzymał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako psychiatra w Nowym Jorku oraz wykładał na Uniwersytecie Columbia. Jego medyczne doświadczenie pozwoliło mu uzyskać wyjątkowy wgląd w psychikę inwestorów.

Elder jest aktywnym traderem, a także wziętym mówcą na konferencjach w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jest ponadto inicjatorem projektu Traders’ Camp – tygodniowych warsztatów dla traderów. Inne jego przedsięwzięcie to założenie społeczności SpikeTrade, której członkowie, konkurując o nagrody, dzielą się swoimi najlepszymi pomysłami transakcyjnymi na nadchodzący tydzień.

Strony internetowe: www.elder.com, www.spiketrade.com.

6 opinii dla „Zawód inwestor giełdowy – Psychologia rynków. Taktyka inwestycyjna. Zarządzanie portfelem”

 1. Marcin Płuciennik / Investhelp.pl

  Na wstępie tej recenzji chciałbym zacytować słowa autora książki Alexandra Eldera – „Ludzie, którzy nie uczą się na błędach z przeszłości, są skazani na ich powtarzanie.” Publikacja jest przeznaczona dla wszystkich tych osób, które chciałyby się uczyć na cudzych błędach, a nie swoich. Bardzo dobra książka dla osób, które chciałyby zgłębić tajniki inwestowania na giełdzie papierów wartościowych, jak również poszerzyć wiedzę już posiadaną. Książka, mimo że napisana bardzo zrozumiałym językiem, jest na bardzo wysokim poziomie merytorycznym (nie jest to lanie wody, ani informacje ogólne). Zawiera praktyczne wskazówki, porady, strategie finansowe jak i psychologiczne zagrywki. Warta przeczytania. Opisany jest również system inwestowania – Trzyekranowy system inwestycyjny (Triple Screen Trading System) – system wprawdzie mi się w testach nie sprawdził – jednak po małych modyfikacjach i testach wypada dużo lepiej. Po przeczytaniu tej książki nasuwa się jedno pytanie – czemu nie zrobiłem tego wcześniej?

 2. Mikołaj

  Jako całość książka trochę przereklamowana i moim zdaniem lekko zdezaktualizowana. Tym niemniej polecam kilka rozdziałów, albowiem są doskonałe. W szczególności rozdział o wskaźnikach i analizie komputerowej. Dobrze, kompetentnie napisany, może zainspirować do własnych poszukiwań i wykorzystania tej metody prognostycznej. Od czasu przeczytania Eldera przeprosiłem się z MACD i Stoch`em.

 3. Filip

  Książka, która była moją pierwszą. Opisuje większość podstawowych formacji i wskaźników, ale co jest w niej najważniejsze to to, że typowego „świeżaka” wprowadza w świat rynków łagodnie. Zapoznaje ze słownictwem, rodzajami dywergencji, budową, a nie samym znaczeniem wskaźników. Zdecydowanie godna uwagi pozycja, która oprócz spraw technicznych porusza sprawy psychologiczne i znaczenie informacji dla notowań. Dostajemy z niej również porcję nt zarządzania kapitałem oraz wyboru odpowiednich interwałów czasowych. Wiele praktycznych porad i zasad, które rekomenduje Elder mają ogromne znaczenie podczas tradingu każdego dnia.

 4. leon

  Książka napisana zrozumiałym językiem. Autor przedstawia w całkiem innym świetle aspekty gry na giełdzie. Gorąco polecam zarówno dla początkujących, jak i starych wyjadaczy!!!

 5. tdraganik

  Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy nie wiedzą, dlaczego tracą na swoich inwestycjach giełdowych. Polecam gorąco.

 6. inwestor

  Książka godna polecenia. Napisana prostym, zwięzłym językiem. Zawiera przejrzyste wykresy, które są pomocne przy analizowaniu danego zagadnienia. Autor opisuje psychologiczne aspekty inwestowania na giełdzie. Dowiadujemy się co robić, aby stać się lepszym inwestorem. W książce opisana jest analiza techniczna np. wsparcia, opory, linia trendu, luki, formacje, wskaźniki oraz wiele innych zagadnień, które należy przyswoić, aby dobrze inwestować na giełdzie. Autor nie ukrywa faktu że inwestowanie na giełdzie jest trudne, nie mydli oczu złudzeniami, lecz pokazuje drogę jaką należy obrać. W książce opisany jest aspekt zarządzania ryzykiem, który stanowi bardzo ważny czynnik na giełdzie. Ogólnie ta książka powinna stanowić podstawę, jeżeli ktoś myśli o inwestowaniu na giełdzie.

Dodaj opinię