Zwycięzcy nie oszukują

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
stron: 176
Wymiary: A5

31,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Uniwersalne zasady etyki i moralności: w firmie, w domu i w każdej innej dziedzinie życia

„Sukces w biznesie, działalność dobroczynna na dużą skalę i najlepsze ludzkie wartości — to wszystko sprawia, że Jon Huntsman jest człowiekiem jedynym w swoim rodzaju”.
Richard Cheney, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych

Kim jest Jon Huntsman? To człowiek, który zaczynając od zera, zbudował największą w USA firmę rodzinną i stał się jednym z najbogatszych Amerykanów. Autor namawia, abyśmy powrócili do dni, kiedy dotrzymywaliśmy słowa, a uścisk dłoni znaczył więcej niż umowa na piśmie.

Nie znajdziesz tu pustosłowia ani utartych frazesów. Każda rada, jaką daje Ci autor, jest poparta jego czynem. Jon Huntsman jako jeden z nielicznych ludzi prezydenta Nixona nie został oskarżony w sprawie Watergate — wycofał się z Białego Domu, widząc panujące tam zepsucie. Kiedy natomiast tajlandzcy urzędnicy zażądali łapówki, wycofał się z wielomilionowej inwestycji. Autorytet moralny, jakim jest Jon Huntsman, wie, jak budować trwały sukces, grać czysto, być odpowiedzialnym i cieszyć się szczęściem innych ludzi. Skorzystaj z jego doświadczenia i postępuj tak, aby wyznawane wartości pomagały Ci w życiu, a nie przeszkadzały. Naucz się głośno mówić „nie!”, kiedy pokusa wybrania drogi na skróty wydaje się nie do odparcia. Przeczytaj tę książkę i zastosuj się do rad autora:

– Wybierz słuszną drogę. Graj czysto i zwyciężaj bez oszukiwania.
– Przekonaj się, czy jesteś prawdziwym liderem. Czy masz w sobie odwagę?
– Czy bierzesz na siebie ryzyko i odpowiedzialność?
– Dotrzymuj słowa. Dane słowo i uścisk dłoni liczą się bardziej niż umowy na piśmie.
– Bądź życzliwy. Szanuj klientów, partnerów, pracowników i konkurentów.
– Nie żyj tylko dla siebie. Dziel się z innymi tym, co masz, a nie pożałujesz tego.
– Gdy inni idą na skróty, głośno powiedz im „nie!” i graj czysto

Sukces materialny nie jest celem samym w sobie. W erze skandali księgowych i afer politycznych Jon Huntsman swoim życiem udowadnia, że uczciwość jest cenniejsza niż pieniądze i w długim okresie przynosi więcej szczęścia.

„Powszechne przekonanie, że aby osiągnąć sukces, trzeba oszukiwać, jest bzdurą. Taka postawa prowadzi do bankructwa moralnego”.
Jon M. Huntsman

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwycięzcy nie oszukują”