Bitcoin. Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty

(1 opinia klienta)
Kategoria: ,
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381020251
Okładka: miękka
stron: 266
Wymiary: 16,5 cm x 24 cm

68,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Bitcoin zapisał się w historii finansów jako realizowany na skalę światową eksperyment, którego sukces okazał się zaskoczeniem dla wielu uczestników rynku finansowego. W książce w przystępny i wyczerpujący sposób przedstawiono płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty bitcoin. Starannie przemyślany układ pracy prowadzi Czytelnika od zagadnień teoretycznych, rozprawiających się z kluczowymi wątpliwościami w zakresie klasyfikowania bitcoina, poprzez prezentację zasad funkcjonowania systemu tej kryptowaluty, aż do stopniowego odsłaniania jej zastosowań praktycznych.

W książce Czytelnikowi przedstawiono:
–  systematyzację wiedzy teoretycznej w obszarze pieniądza cyfrowego, obejmującą definicję pojęcia kryptowaluta i kryptowaluta bitcoin,
–  charakterystykę polskich użytkowników bitcoina oraz cele wykorzystywania przez nich kryptowaluty,
–  determinanty rozpoczęcia akceptowania płatności w bitcoinach w handlu elektronicznym,
–  uwarunkowania oraz perspektywy rozwoju płatniczego i inwestycyjnego zastosowania bitcoina.

Recenzje ekspertów

Pomimo faktu, iż kryptowaluta bitcoin w relatywnie krótkim czasie zyskała globalną rozpoznawalność, to problematyka ta w świetle współczesnych trendów w gospodarce jest stosunkowo nowym tematem skromnie opisanym w dorobku finansów zarówno na świecie, jak i w Polsce. (…) można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że w recenzowanej pracy podjęto temat o odpowiedniej randze naukowej, mający niewątpliwie istotne znaczenie poznawcze i praktyczne. Przedstawiona do recenzji pozycja książkowa pretenduje do pogłębiania oraz uzupełniania wiedzy, a także wskazania dalszych kierunków badań oraz perspektyw rozwoju kryptowaluty bitcoin.

Beata Świecka

1 opinia dla „Bitcoin. Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty”

  1. Artur

    Książka w przystępny dla laika sposób tłumaczy czym jest Bitcoin.

Dodaj opinię