Carpe diem. czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie

Kategoria:
Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 97883613732310
Okładka: Miękka
stron: 320
Wymiary: 14 x 22 cm

39,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Przyszłość jest tylko nadchodzącym ciągiem krótkich chwil dziejących się w „teraźniejszości”. W każdej z tych chwil decydujemy o tym, jak będą wyglądać następne „momenty teraźniejszości”. Zatem decyzje podjęte w danej chwili mają zasadniczy wpływ na nasze dalsze poczynania w przyszłości i sposób, w jaki zatroszczymy się o każdą z chwil, w których aktualnie się znajdujemy, decyduje o naszych osiągnięciach w dalszym życiu. Oczywiście myśl ta nie jest nowa, ale jakże często zapominamy o niej i marnujemy kolejną szansę dokonania w naszym życiu czegoś znaczącego, lub odważnego zmierzenia się z nowym, mogącym zapewnić nam pozytywne efekty wyzwaniem.

Każdy z nas jest sumą dokonanych przez siebie wyborów. Jeśli nasze decyzje są trafne, wywiera to istotny wpływ na jakość naszego życia. Stosując rady podane w tej książce, możesz dołączyć do osób, którym się w życiu powiodło. Nikt nie rodzi się człowiekiem sukcesu, ale każdy może się nim stać.

Tytuł „Carpe diem” to znany cytat z pieśni Horacego i w luźnym tłumaczeniu oznacza „Używaj dnia” lub „Korzystaj z każdego dnia, nie marnuj mijających chwil”. Autorowi chodzi jednak nie o „korzystanie”, ale o „pełne wykorzystanie” tych chwil, jakie każdy z nas ma przed sobą.

Danny Cox, były pilot samolotów odrzutowych armii USA, wytrawny biznesmen, autor książek z dziedziny psychologii motywacyjnej i cieszący się ogromną popularnością prelegent, proponuje nowe, dynamiczne metody osiągania sukcesu w życiu, polegające nie tylko na pokonywaniu napotykanych w nim problemów i trudności, lecz – co ważniejsze – na przełamywaniu równie uciążliwych i krępujących nasze poczynania barier wewnętrznych. Autor ilustruje swoje przesłanie licznymi przykładami z życia nieprzeciętnych ludzi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Carpe diem. czyli jak osiągnąć nadzwyczajny sukces w zwyczajnym świecie”