Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane

(6 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 9788324680504
Okładka: Miękka
stron: 264
Wymiary: 15,8 cm x 23,5 cm

51,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Giełda od A jak „akcja” do Z jak „zysk”

Ta książka to skarbnica podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Podstawowych, czyli takich, które powinien koniecznie poznać początkujący inwestor, zanim zdecyduje się na ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Brak tej wiedzy może mieć bardzo negatywne skutki dla portfela osoby rozpoczynającej przygodę z rynkiem akcji. Wydaje się zresztą, że luki w edukacji giełdowej na poziomie podstawowym wykazują także gracze o dłuższym stażu.

Problemy światowego systemu finansowego w latach 2007 – 2009 oraz późniejszy kryzys zadłużeniowy w strefie euro dotknęły również GPW i uszczupliły portfele krajowych inwestorów o niewyobrażalne wcześniej kwoty. Krach z ostatnich lat porażał skalą, jednak przecież kryzysy na rynkach akcji to nie nowość w świecie wielkich pieniędzy. To, co uderza najbardziej, to fakt, że przecież przynajmniej strat można było uniknąć. Inwestorom w okresie galopującej hossy często wydaje się, że gra na giełdzie to łatwa i przyjemna droga do fortuny. Niestety, większość z nich nawet nie przypuszcza, jak bardzo się myli.

Nim więc rzucisz się na fale oceanu giełdowych wzrostów i spadków, dowiedz się:

 •  jakie opłaty czekają na Ciebie, z jakimi rodzajami ryzyka musisz się liczyć i jak się przed nimi ustrzec,
 • co jest ważne w kwestii giełdowych zleceń,
 • czym są i jak należy czytać indeksy giełdowe,
 • w co możesz inwestować ? akcje, obligacje, kontrakty terminowe, opcje, produkty strukturyzowane,
 • jak skutecznie analizować wartość spółek,
 • jak powinien wyglądać poprawnie zbudowany portfel inwestycyjny.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorze

Ekonomista, komentator rynków giełdowych i doradca inwestycyjny w renomowanych instytucjach finansowych. Doktor nauk ekonomicznych, który wykształcenie w dziedzinie finansów zdobywał między innymi na uczelniach w Europie, USA i Chinach. Autor książek o inwestowaniu, a także licznych publikacji na temat rynku finansowego. Jest samodzielnym inwestorem giełdowym z wieloletnim doświadczeniem

6 opinii dla „Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane”

 1. 19radek08

  Większość do znalezienia w sieci, ale tam można o wszystkim powiedzieć. Książka bardzo fajnie napisana, dla każdego kto się zastanawia nad rozpoczęciem inwestowania na giełdzie, pozycja obowiązkowa moim zdaniem.

 2. Tomasz

  Dużo podstaw dla nowicjuszy. Większość dostępna za darmo w internecie.

 3. Jakub

  Bardzo dobra książka na sam początek, można zaczerpnąć dużo wiedzy a dodatkową zaletą jest jej atrakcyjna, niewielka jak na książkę o tej tematyce – cena.

 4. Kamil

  Na początek może być, większość dotyczy polskiej giełdy.

 5. Aslan

  Jeżeli zaczynasz przygodę z giełdą, albo planujesz ją zacząć, to ta książka jest idealna. Mamy tu wszystko przedstawione w prosty sposób. Dodatkowo w świetnej cenie.

 6. Rafał Bujnarowski

  Książka zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące GPW, więc warto wziąć ją pod uwagę na początku swojej przygody z Giełdą.

Dodaj opinię