Na Krawędzi. Opowieści o kryzysie

Kategoria:
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Okładka: Miękka
stron: 492
Wymiary: 14,80 cm x 21 cm

67,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

KOŃCÓWKA NAKŁADU. KSIĄŻKI MOGĄ NOSIĆ ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA.

Historia rodziny Madoffów, opowieści o bohaterach i przegranych obecnej recesji o gorących dniach, kiedy upadały banki i bezsennych nocach Henry Paulsona. „Na Krawędzi” to fascynujące eseje najlepszych autorów amerykańskiego magazynu Vanity Fair.

„Na Krawędzi” to historie prawdziwe, godzina po godzinie zapis najważniejszych i najciekawszych momentów kryzysu gospodarczego. W książce znalazły się znakomite analityczne eseje J. Stglitza czy N. Fergussona, a obok nich opowieści o miliardach dolarów straconych przez Harvard, portret Bernarda Madoffa, największego oszusta w historii współczesności widziany oczami jego wieloletniej sekretarki, znakomity zapis strategicznych wyzwań przed którymi stoi dziś prasa ? również amerykańska. „Na Krawędzi:” to też portrety. Menedżerów z upadających banków spadających w niebyt z miliardowymi premiami, maklerów, polityków. To opowieść o bogactwie, arogancji i lekcji pokory z Wall Street.

Amerykański magazyn Vanity Fair stał się w czasie obecnej recesji lekturą obowiązkową dla wszystkich tych, których pasjonują kulisy Wall Street. Napisane żywym językiem, przez najlepszych amerykańskich eseistów i dziennikarzy biznesowych eseje są świadectwem najtrudniejszych chwil światowej gospodarki.

„Na Krawędzi” to kolejna książka wydana w serii Biznes Horyzonty. W ramach serii Kurhaus Publishing prezentuje w Polsce światowej klasy biznesową literaturę faktu, tzw. business narrative. Wybrane do serii książki to literatura faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką.

– Książki o biznesie mogą być fascynujące i „Na Krawędzi” jest tego znakomitym przykładem. Obecny kryzys trzeba zrozumieć, a amerykański zespół biznesowych dziennikarzy Vanity Fair nakreślił świetny portret. To eseje o ludziach, władzy, pieniądzach, próżności i głupocie. Napisane z lekkością, czasem uszczypliwym dowcipem. Cieszymy się, że renomowany magazyn Vanity Fair udzielił nam licencji na wydanie tego tomu. – mówi współzałożycielka wydawnictwa, dr Agnieszka Liszka.

Do tej pory w serii ukazały się książki: „Gracze”, Vicky Ward oraz „Przeciw Bogom” Petera L. Bernsteina

Autorzy:

Redakcja: Graydon Carter

Autorzy esejów: Mark Bowden, Bryan Burrough, Bruce Feirstein, Niall Ferguson, Michael Lewis, David Margolick, Bethany McLean, Nina Munk, Cullen Murphy, Todd S. Purdum, Mark Seal, Michael Shnayerson, Eleanor Squillari, Joseph E. Stiglitz, Vicky Ward

Recenzje

„Na Krawędzi” jest doskonałą literaturą faktu, jest też kapitalną kroniką wydarzeń z lat 2008-2009. Eseje pokazują mechanizmy, które doprowadziły do najpotężniejszego światowego kryzysu finansowego od czasu Wielkiego Kryzysu lat 30. Czyta się tę książkę jak najlepszą powieść sensacyjną. Trudno momentami uwierzyć, że opisane zdarzenia naprawdę miały miejsce”
autor przedmowy do wydania polskiego, Igor Chalupec, Partner i Prezes Icentis.

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Na Krawędzi. Opowieści o kryzysie”