Odpowiedzialność zarządu spółki

Kategoria:
Wydawnictwo: Poltext
Okładka: Miękka
stron: 152
Wymiary: 14,1 cm x 21,8 cm

24,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka poświęcona jest niezwykle ważnej dla każdej firmy kwestii odpowiedzialności członków zarządu. Zagadnienia te bardzo często budzą wątpliwości w praktyce, dlatego chcemy wszystkim zainteresowanym przybliżyć je w sposób przystępny. Kolejno Autor omawia:

– zasady odpowiedzialności osób, które działają w imieniu spółki w organizacji, tj. w okresie jeszcze przed wpisem do rejestru,

– uprawnienia i obowiązki członków zarządu, z naciskiem na czynności wykonywane przez zarząd,

– tzw. reprezentację łączną oraz reprezentację indywidualną,

– powoływanie pełnomocników, zatrudnianie członków zarządu przez spółkę oraz rozstrzyganie sporów na tym tle,

– zasady udzielania i funkcjonowania prokury samoistnej, jednoosobowej i łącznej,

– relacje pomiędzy prokurentem a zarządem oraz rozkład odpowiedzialności.

W książce zaprezentowano wszystkie problemy, na jakie natknąć się mogą menedżerowie, niezależnie od skali prowadzonej działalności. Wiele uwagi Autor poświęcił szczególnej roli prezesa zarządu spółki kapitałowej – to na nim bowiem spoczywa główna odpowiedzialność. Przedstawione zostały hipotetyczne sytuacje oraz sposoby ochrony przed możliwym przekroczeniem granic odpowiedzialności majątkiem osobistym. Książka z pewnością okaże się przydatna nie tylko dla osób zasiadających w zarządach, ale także dla pracujących w spółkach kapitałowych, ich partnerów biznesowych i kontrahentów.

Seria „Prawo dla przedsiębiorców” ma na celu przybliżenie i wyjaśnienie prawnych uwarunkowań funkcjonowania w biznesie. Dostarcza wiedzy na temat praw i obowiązków związanych z założeniem i prowadzeniem firmy, zarządzaniem, finansami, zasobami ludzkimi, marketingiem, reklamą i sprzedażą produktów czy usług, zasadami konkurencji, wykorzystywaniem instrumentów zdobywania przewagi na rynku itp. Tematy omawiane są w sposób szczegółowy, z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących regulacji prawnych. Forma publikacji jest bardzo przystępna, mają one charakter poradnikowy, a szczególny nacisk położono na praktyczne aspekty zagadnień. Autorzy odpowiadają na wiele pytań, z którymi stykają się w trakcie szkoleń prowadzonych dla organizacji biznesowych i gospodarczych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odpowiedzialność zarządu spółki”