PSYCHOLOGIA INWESTORA GIEŁDOWEGO. Wprowadzenie do behawioralnych finansów

Kategoria:
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ISBN: 8389120364
Okładka: twarda

48,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka poświęcona jest ważnej problematyce behawioralnych finansów. Autor podejmuje próbę odpowiedzi na intrygujące pytania: na co zwracamy uwagę kupując i sprzedając akcje, w jaki sposób zależy to od żywionych przez nas przekonań, od naszych preferencji i od samych transakcji. Ponadto opisuje wiele wykrytych w tej dziedzinie prawidłowości: o preferowaniu status quo, efekt predyspozycji, krótkowzroczność w inwestowaniu itp.

O autorze

Psycholog – profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie kieruje Zakładem Psychologii Ekonomicznej. Zajmuje się badaniami dotyczącymi podejmowania decyzji, psychologii oceny ryzyka, psychologii inwestowania i zachowań ekonomicznych.

Jest autorem kilku książek na powyższe tematy, między innymi książki „Psychologia inwestowania. Wprowadzenie do behawioralnych finansów” wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Ekonomiczne.

Współpracuje z wieloma badaczami z zagranicy; jest członkiem zarządu organizacji naukowej International Association for Research in Economic Psychology. Poza praca naukową prowadzi wykłady dla inwestorów i kadry menedżerskiej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PSYCHOLOGIA INWESTORA GIEŁDOWEGO. Wprowadzenie do behawioralnych finansów”