Trader – umysł łowcy

(5 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: VSA Trader
ISBN: 9788393686032
Okładka: Miękka
stron: 324

147,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Zostań mistrzem w zarządzaniu emocjami w grze, jaką jest trading

Ta książka to praktyczne spojrzenie na zawód tradera z dwóch perspektyw: wyspecjalizowanego gracza, tradera profesjonalisty, który przeszedł całą drogę od początku do końca bez żadnej taryfy ulgowej oraz trenera mentalnego tradingu, którego zadaniem jest profesjonalne poprowadzenie tradera, by skutecznie posługiwał się „Umysłem Łowcy” i mógł osiągnąć maksimum w tradingu.

Uzyskaj jak najszybciej pozytywne rezultaty w tradingu dzięki praktycznym metodom przedstawionym w tej książce. Znajdziesz w niej metody, które my i nasi traderzy stosują na co dzień, a które w znaczny sposób poprawią zarządzanie Twoją psychiką podczas gry na rynku. Wystarczy, że wprowadzisz do swojego tradingu 2-3 zasady, o których piszemy, a zobaczysz, jak usprawni się jakość twojego procesu decyzyjnego.

Emocje graczy są energią napędową rynku

To one stoją za kryzysami i wzrostami na giełdach. Rozpędzają je i hamują zmieniając w błyskawicznym tempie środowisko gry. Brak przygotowania mentalnego kończy szybko przygodę z rynkiem kapitałowym!

Dlatego, traderze potrzebujesz elastycznego, wytrenowanego umysłu – swojej tarczy i broni. Pomoże Ci to szybciej dostosowywać się do zmiennych warunków. Wypracujesz swój usystematyzowany i potwierdzony w praktyce proces decyzyjny. Wtedy rezultaty się zmienią i zaczną być powtarzalne.

Z książki dowiesz się jakich umiejętności mentalnych potrzebujesz, by grać na szybkich rynkach. Wiedzę oraz metody w nich zawarte poznały do tej pory tylko osoby blisko z nami współpracujące.

Spis treści

 1. Wstęp
 2. Rozdział I Rola tradera na rynkach finansowych
 3. Rozdział II Przygotowanie mentalne tradera
 4. Rozdział III Zasoby potrzebne do umiejętnego zarządzania emocjami
 5. Podsumowanie

O autorze

Izabela Górecka – Director of research on Mental Projects in Black Wolf Corporation. Trener mentalny tradingu w VSA TRADER Sp. z o.o., specjalista d/s badań QEEG, terapeuta biofeedbacku, coach.

Absolwentka wydziału socjologii UW oraz psychologii DSW we Wrocławiu. Autorka artykułów między innymi do czasopisma „Psychologia w Praktyce”.

Prowadzi badania w zakresie bioelektrycznej aktywności mózgu w obszarach emocji, procesów poznawczych oraz wpływu medytacji na mózg człowieka. W swojej pracy zawodowej stosuje nowatorskie techniki hipnozy przy wsparciu elektroencefalografii. Metoda ta daje możliwość monitorowania stanu osoby badanej, a obserwacja aktywności fal mózgowych pomaga precyzyjnie określić, czy dana osoba uzyskała wymagany stan do przeprowadzenia indukcji hipnotycznej. Szkoli i przygotowuje pod kątem mentalnym przyszłych traderów do pracy w tym zawodzie.

Koordynuje przebieg programu „Projekt Żółwia”, który ma na celu stworzenie wyselekcjonowanej grupy traderów, grającej na największych rynkach świata.„Projekt Żółwia”w 2015 roku został uhonorowany „Medalem Europejskim”. Jest on przyznawany przez Kapitułę, w której skład wchodzi BCC, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego z siedzibą w Brukseli.

Rafał Glinicki – trader, ekspert w dziedzinie metodologii Volume Spread Analysis oraz praktycznego podejścia do tradingu. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Jest założycielem i prezesem firmy VSA TRADER Sp. z o.o. oraz CEO Black Wolf Corporation. Laureat nagrody FXCUFFS 2015 w kategorii „Osobowość Roku”, w tym samym roku firma VSA TRADER Sp z o.o. otrzymała nagrody w kategoriach „Produkt Roku” oraz „Wydarzenie Roku”.

W 2016 roku Rafał Glinicki otrzymał status Honorowego Członka Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Trzykrotnie nagrodzony przez publiczność i traderów wyróżnieniem „Wykład Roku” podczas konferencji XTB Trading Masterclass w 2018r., 2019 r. oraz 2020r.

Jako pierwszy zaobserwował i opisał Wolumenową Formację Odwrócenia (WFO), na którą w 2015 roku Urząd Patentowy udzielił prawa ochronnego.

Posiada doświadczenie poparte wieloletnią praktyką w tradingu, jest dwukrotnym laureatem pierwszej dziesiątki konkursu „World Top Investor”, w którym biorą udział traderzy z całego świata. Jest autorem książki „Kontrakty, Surowce, Forex”. Twórca projektu „Grupa Żółwia”, który w 2015 roku został uhonorowany, „Medalem Europejskim”, który jest przyznawany przez Kapitułę, w której skład wchodzi BCC, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, reprezentowanego przez ministra ds. członkostwa w UE i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego z siedzibą w Brukseli.

Recenzje ekspertów

Macie Państwo przed sobą doskonałe kompendium wiedzy o tradingu i samym sobie. Autorzy poruszają się bowiem z wprawą nie tylko po arkanach realnego rynku, ale także po pokładach ludzkiej psychiki. Książka stanowi cenne uzupełnienie dostępnych pozycji z zakresu psychologii ekonomicznej, a jej nadrzędnym walorem jest wymiar praktyczny. Bezwzględnie i bezkompromisowo są opisywane trudno namacalne dla teoretyka kwestie, których przydatność jest uniwersalna. Tym samym książka będzie interesująca dla każdego przedsiębiorcy chcącego poszerzyć horyzont wiedzy, a jednocześnie stanowi wyjątkowy poradnik dla adeptów tradingu. Nie sposób nie zaznaczyć, że to nie jest książka o tym, jak łatwo zarobić fortunę. Natomiast jest w niej wiele cennych rad, opisów zależności i sprzężeń, dzięki którym wchodzący do tego świata traderzy, dokonując właściwie samooceny, nie staną się jego ofiarami.

Guru, a wręcz mag tej sztuki – Rafał Glinicki wraz z Izabelą Górecką omawiają szczegółowo profesję gry na instrumentach finansowych. Czynią to, dzieląc się bardzo odpowiedzialnie głęboką i aktualną wiedzą praktyczną i w pełni zasługują na miano wiarygodnego mentora i trenera.

Dodatkową wartość, interesującą wszystkich przedsiębiorców, stanowią opisane metody odreagowywania stresu i uwalniania ciała od napięć.

Doświadczenie autorów, przelane szczerze na kartki tej książki – poradnika, może być cennym asumptem dla przemyśleń i inspiracją do doskonalenia metod i podejmowania kolejnych badań przez naukowców zajmujących się problematyką psychologii społecznej i behawioryzmu.

Marek Woron

Gdyby dwóch różnych inwestorów wyposażyć w tę samą wiedzę, nauczyć ich tej samej metody inwestycyjnej, można by się spodziewać, że osiągną na danym rynku ten sam wynik. Nic bardziej mylnego. Może się zdarzyć taka sytuacja, że w tym samym czasie jeden zarobi, a drugi straci ogromne pieniądze. Gdzie jest różnica? Oczywiście w emocjach. Z perspektywy czasu, ponad 20 lat obecności na rynku, już wiem, że znajomość metody niczego nie gwarantuje. Znać drogę, a nią podążać, to dwie różne sprawy.

Najważniejszą cechą dobrego inwestora giełdowego, jest umiejętność panowania nad własnym umysłem. Nie tytuły naukowe, nie certyfikaty potwierdzające wiedzę z finansów, lecz znajomość własnych emocji i zdolność do odpowiedniego reagowania jest tym, co robi różnicę. Inwestorzy często przez całe życie uczą się tego, jak reagować na własne słabości, jak rozpoznawać u siebie strach, czy też nadmierną chciwość. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę i zaczniesz prawidłowo reagować na swoje stany mentalne, tym lepiej dla Ciebie.

O tym wszystkim jest „Trader – Umysł Łowcy” Izabeli Góreckiej i Rafała Glinickiego: o emocjach, o nauce panowania nad nimi, o poznawaniu samego siebie, o tym jak przejść drogę od początkującego tradera do profesjonalisty. A wszystko to poparte zostało własnymi wieloletnimi doświadczeniami. Książka ta aż kipi od praktycznych przykładów, z których wszystkie autorzy „przerobili na własnej skórze”. Szczerze polecam.

Michał Masłowski

5 opinii dla „Trader – umysł łowcy”

 1. student (zweryfikowany)

  Rewelacja, polecam każdemu.

 2. Jacek (zweryfikowany)

  Książka bardzo wartościowa, ale względem innych wartościowych książek jest w mojej ocenie za droga. Wskazane ćwiczenia są ciekawe, bardzo lekko napisana, więc jest łatwo przyswajalna, ale niektóre metody dotyczą zawodowych traderów. Liczyłem, że ta książka będzie napisana pod kątem i dla traderów, którzy chcą dorobić na rynku a nie w pełni oddać się temu zajęciu. Niemniej wiele mi uświadomiła.

 3. Olo

  Najlepsza pozycja o tej tematyce!

 4. Olga

  Osobiście uważam, że każdy inwestor powinien tę pozycję przeczytać, dla swojej własnej świadomości i wiedzy odnośnie procesów zachodzących w nim samym oraz efektu domina, które generują. Powiem nawet, że to pozycja obowiązkowa dla inwestorów day tradingu.

 5. Magiczny Mikołaj (zweryfikowany)

  Ta książka uzmysłowiła mi jaki błąd popełniałem podczas trade i jak ważne jest przygotowanie mentalne tradera do gry na rynku.

Dodaj opinię