Adam Smith BOGACTWO NARODÓW

Kategoria:
Wydawnictwo: Studio Emka
ISBN: 9788362304165
Okładka: twarda
stron: 124
Wymiary: 13 cm x 20 cm

34,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wydane w 1776 roku Bogactwo narodów Adama Smitha było pierwszą pracą w całości poświęconą ekonomii politycznej. Dzisiaj uchodzi za najbardziej wpływową książkę wszech czasów, a jej autor zyskał tytuł ojca klasycznej ekonomii. Uczynił dla tej dziedziny tyle samo co Darwin dla nauk biologiczno-fizycznych. Karen McCreadie dokonuje interpretacji inspirującej książki dla potrzeb współczesnych finansów, ekonomii i biznesu, a ponadczasowe idee Smitha ilustruje przykładami z XXI wieku.

W tej ciekawej książce znajdziesz:

– Sposoby na poprawę wydajności.

– Metody unikania rządzenia przez dzielenie.

– Powody, dla których należy solidnie wynagradzać pracowników.

– Wyjaśnienie, dlaczego tak ważne jest myślenie perspektywiczne.

– Wytłumaczenie, dlaczego loteria nie stanowi alternatywy dla strategii gospodarczej.

Nie wiadomo, co Smith powiedziałby o nadużyciach kapitalizmu, z jakimi mamy dzisiaj do czynienia, ale wiele przedstawionych tu koncepcji pokazuje, że Bogactwo narodów odnosi się do naszych czasów w nie mniejszym stopniu niż do roku 1776.

Jego teorie dotyczące wolnego handlu, obiegu gospodarczego i państwowego protekcjonalizmu należą obecnie do ekonomicznej wiedzy podstawowej.

O autorze

Karen McCreadie autorka książek o szerokim spektrum tematycznym, od sprzedaży, szkoleń i zarządzania majątkiem, po równowagę między ciałem i umysłem oraz określenie profilu psychologicznego. Na potrzeby tej serii napisała „Napoleon Hill’s Think and Grow Rich” oraz „George S. Clason’s The Richest Man In Babylon”.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Adam Smith BOGACTWO NARODÓW”