Poleć znajomemu przez e-mail
Giełda. Początek
Giełda. Początek
Cena: 89,00 119,00 

  * Adres nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych.
  Formularz kontaktowy

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

   Wysyłając zapytanie z tego formularza mogą Państwo uzyskać informacje dotyczące naszej aktualnej oferty oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące zamówienia, dostawy i czasu realizacji.

   Na wiadomości odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 14:00.

   Koszty dostawy
   Koszty przesyłki zależą od wybranego sposobu płatności oraz sumy zamówienia i są ponoszone przez Kupującego. Tabela zawiera ceny dostaw na terenie Polski.
   Sposób dostawy Czas dostawy Całkowity koszt przesyłki
   Do 200 zł  Od 200 do 300 zł Powyżej 300 zł
   Paczkomaty 24/7 - płatność przelewem lub kartą 1-2 dni robocze 11 zł GRATIS GRATIS
   Kurier DHL - płatność przelewem lub kartą 24 h - kolejny dzień roboczy 12 zł GRATIS GRATIS
   Kurier DHL - płatność przy odbiorze 24 h - kolejny dzień roboczy 15 zł 15 zł GRATIS
   Poczta Polska przesyłka priorytetowa - płatność przelewem lub kartą 1-2 dni robocze 13 zł 13 zł GRATIS
   Poczta Polska przesyłka priorytetowa - płatność przy odbiorze 1-2 dni robocze 16 zł 16 zł GRATIS
   Odbiór osobisty nie dotyczy 0 zł 0 zł 0 zł
   Giełda. Początek

   Giełda. Początek

   89,00 119,00 

   maklerska.pl

   9788395450587

   Zintegrowana

   296

   21 cm x 15 cm

   .mobi, .epub

   Druk + ebook:  
   119,00 zł

   Ebook:  
   89,00 zł

   Druk:  
   89,00 zł

   (sprawdź koszty dostawy)

   24 h

   Wybierz druk/ebook

   Podziel się ze znajomymi:

   FacebookTwitterPinterest

   Opis

   Czego dowiesz się z tej książki

   Dlaczego akcje rosną? Co sprawia, że rynek spada w tym samym czasie? Jak rozpoznać niedowartościowane i przewartościowane akcje? Jak sprawdzić, czy spółka jest podatna na bankructwo? Skąd wiedzieć, kiedy kupić, a kiedy sprzedać akcje? Czy warto wierzyć prognozom analityków? Jak te prognozy zdobyć i jak zbadać ich skuteczność?

   Jak z pojedynczych akcji zbudować całe portfolio? Dlaczego w każdym portfelu powinno znaleźć się kilkadziesiąt różnych spółek? Jak dobrać odpowiednie proporcje danych akcji w zależności od ich ryzyka? Kiedy rebalansować, kiedy dokupować, a kiedy uciekać i ucinać straty? Jak badać korelację i dlaczego ma ona ogromne znaczenie w konstruowaniu portfela?

   Czy ważniejsze są zyski netto, czy może gotówka generowana z działalności operacyjnej? Co z przychodami i wysokością aktywów niematerialnych? Dlaczego wartość księgowa powoli odchodzi do lamusa?

   Jak rozpoznać aktualny sentyment rynku? Do czego wykorzystać analizę techniczną, trendy i badanie impetu? Jaki wpływ na wyceny mają stopy procentowe i kondycja całej gospodarki? Jak rozpoznać, że gospodarka zaczyna zwalniać i co wówczas zrobić?

   Jaka jest rola zmienności na giełdzie i jak się przed nią ochronić? Co z ryzykiem walutowym podczas inwestowania za granicą? Czy warto kupić złoto jako zabezpieczenie przed inflacją? Kto i po co kupuje obligacje przy niskich rentownościach? Dlaczego nie ma sensu grać na spadki akcji?

   Jak zacząć inwestować na giełdzie za granicą?

   W swojej debiutanckiej książce Tomasz Trela – zawodowo zarządzający międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi – kreśli ścieżkę, którą powinien podążyć każdy, kto o inwestowaniu na giełdzie myśli w sposób poważny i długofalowy.

   Ta książka to obowiązkowa lektura ułatwiająca start wszystkim szukającym dodatkowych źródeł dochodu. Niezbędna również dla tych, którzy chcą zawodowo inwestować na zagranicznych rynkach finansowych.

   Dlaczego książki o giełdzie trzeba napisać na nowo

   Wokół giełdy narosło już tak dużo mitów i stereotypów, że odróżnienie wartościowych informacji od szumu pojawiającego się w internecie bywa trudne nawet dla doświadczonych graczy. Co więcej, wiedza znana z książek napisanych kilkadziesiąt lat temu dzisiaj jest już nieaktualna.

   W świecie niespotykanych dotąd w historii rekordowo niskich stóp procentowych i potężnych pakietów stymulacyjnych, trzeba na nowo zdefiniować pojęcie zadłużenia spółki i kosztu jego obsługi, a przez to podatności firmy na kłopoty finansowe.

   Zupełnie inną rolę pełnią też dzisiaj aktywa twarde posiadane przez przedsiębiorstwa (linie produkcyjne, maszyny), które powoli stają się kapitałochłonnym obciążeniem, a nie atutem. Dzisiaj na giełdzie prawdziwym aktywem staje się wartość niematerialna, unikalne know-how i możliwość budowania efektu skali.

   Pandemia Covid-19 i reakcje rządów oraz banków centralnych przedefiniowały świat wycen spółek giełdowych i zaburzyły relacje akcji względem obligacji oraz innych klas aktywów.

   Efekt nieodwracalnych zmian widoczny jest nie tylko w reakcji władz na pandemię, ale też w sposobie, w jaki dzisiaj pracujemy, komunikujemy się między sobą, robimy zakupy, podróżujemy.

   Nauczenie się tego, jak analizować i jak rozpoznawać potencjał wzrostu przychodów czy zysków danej spółki, jest kluczowe do tego, aby zdecydować, które akcje warto kupić w 2021 roku, ale także w latach kolejnych po pandemii.

   Warto inwestować na giełdzie, zwłaszcza w 2021 roku

   Z jednej strony, książka Tomasza Treli to skrótowe kompendium wiedzy opisujące, jak dzisiaj zbudowany jest rynek finansowy i kto dyktuje warunki, które na nim panują. Z drugiej strony, to także bardzo praktyczne ujęcie tego, jakimi narzędziami dysponuje indywidualny inwestor, który – wbrew pozorom – ma sporą szansę zagrać w jednej lidze z instytucjonalnymi inwestorami.

   Autor omawia i sugeruje wiele przydatnych portali i źródeł danych potrzebnych do tego, aby wiedzę zdobytą w trakcie lektury wdrożyć podczas opracowywania swojego procesu inwestycyjnego bez potrzeby wychodzenia z domu i zatrudniania całej rzeszy analityków. To naprawdę da się zrobić.

   Giełda. Początek jest książką napisaną przez praktyka dla praktyków. Nie ma w niej żadnych zapychaczy, akademickiego żargonu czy teoretycznych hipotez, które sprawdzają się wyłącznie na papierze. Autor stara się co prawda tłumaczyć czasem dość skomplikowane koncepty, ale robi to, odwołując się do prostych przykładów, które każdy zrozumie.

   A ponieważ czyni to wszystko, używając przejrzystego i niekiedy zabawnego języka, książkę dobrze się czyta. Jednak prawdziwa siła tkwiąca w lekturze to fakt, że pozwala ona zrozumieć to, w jaki sposób funkcjonuje dzisiaj giełda i jak indywidualny inwestor może się na niej odnaleźć, a przy okazji zarobić pieniądze.

   Odsłuchaj fragment książki dotyczący tego ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną.
   Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

   Listen to „024. "Giełda. Początek" – ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną” on Spreaker.

   Spis treści

   Wprowadzenie

   Trudna obsługa książki

   Na początek

   Kredyt na wakacje

   Problem kapitału

   Ja vs. oni

   Zawsze ostatni?

   Analiza spółek

   Ile warte są akcje?

   Dlaczego akcje rosną?

   Wartość księgowa do lamusa

   Znaczenie rosnących przychodów

   Znaczenie zysków

   Znaczenie przepływów gotówki

   Znaczenie dywidendy

   Wyniki historyczne vs. wyniki prognozowane

   Skąd się biorą przewidywania analityków?

   Prognozowanie ceny docelowej akcji

   Stopy procentowe

   Stabilność finansowa

   Sentyment rynku

   Dobry zarząd – dobry produkt

   Growth vs. value

   Kiedy sprzedawać akcję?

   Faktor momentum

   Analiza techniczna

   Teoria a rzeczywistość

   Zarządzanie ryzykiem

   Modern portfolio theory

   Ile spółek do portfela

   Jak rozumieć i badać korelację?

   Rola zmienności

   Ustalenie wielkości pozycji w praktyce

   Ryzyko walutowe

   Ryzyko w zdefiniowanym horyzoncie czasowym

   Budowa portfela

   Obligacje vs. złoto

   Pozycje krótkie i pozostałe klasy aktywów

   Monitorowanie i rebalansowanie portfela

   Jak rozpoznać schyłek cyklu gospodarczego?

   Wszystko płynie

   Suplement po wirusie

   Praktyczne zastosowanie

   Zdobywanie informacji

   Centrum analiz

   Checklista i własny system scoringowy

   Jak się do tego zabrać?

   Zamiast zakończenia

   O autorze

   Tomasz Trela
   TOMASZ TRELA od dekady zarządza międzynarodowymi funduszami i prywatnymi portfelami o wartości wielu milionów dolarów. Inwestuje pieniądze swoich klientów głównie na rynkach finansowych Nowego Jorku i Hongkongu, na których handluje z wykorzystaniem akcji oraz opcji. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym brytyjskiej firmy doradczej Hudson Hill Associates Ltd. i członkiem zarządu w polskiej siostrzanej spółce Hudson Hill Trust S.A. Od 2019 roku pełni również funkcję CEO amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Dog Eat Dog Venture Capital LLC. Poza działalnością stricte inwestycyjną od kilku lat wyznacza nową jakość nauczania o giełdzie, budując platformy edukacyjne pod postacią wielokrotnie nagradzanego bloga finansowego www.tradingforaliving.pl, coraz popularniejszego kanału na YouTube, a także organizowanego co roku Uniwersytetu Inwestycyjnego.

   Fragment książki

   Odsłuchaj fragment książki dotyczący tego ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
   Listen to „024. „Giełda. Początek” – ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną” on Spreaker.

   Pobierz fragment książki w formacie .pdf: „Ile warte są akcje?”; „Dlaczego akcje rosną?” z rozdziału 2 „Analiza spółek”.

   Pobierz fragment książki w formacie .epub.

   Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

   Czego dowiesz się z tej książki

   Dlaczego akcje rosną? Co sprawia, że rynek spada w tym samym czasie? Jak rozpoznać niedowartościowane i przewartościowane akcje? Jak sprawdzić, czy spółka jest podatna na bankructwo? Skąd wiedzieć, kiedy kupić, a kiedy sprzedać akcje? Czy warto wierzyć prognozom analityków? Jak te prognozy zdobyć i jak zbadać ich skuteczność?

   Jak z pojedynczych akcji zbudować całe portfolio? Dlaczego w każdym portfelu powinno znaleźć się kilkadziesiąt różnych spółek? Jak dobrać odpowiednie proporcje danych akcji w zależności od ich ryzyka? Kiedy rebalansować, kiedy dokupować, a kiedy uciekać i ucinać straty? Jak badać korelację i dlaczego ma ona ogromne znaczenie w konstruowaniu portfela?

   Czy ważniejsze są zyski netto, czy może gotówka generowana z działalności operacyjnej? Co z przychodami i wysokością aktywów niematerialnych? Dlaczego wartość księgowa powoli odchodzi do lamusa?

   Jak rozpoznać aktualny sentyment rynku? Do czego wykorzystać analizę techniczną, trendy i badanie impetu? Jaki wpływ na wyceny mają stopy procentowe i kondycja całej gospodarki? Jak rozpoznać, że gospodarka zaczyna zwalniać i co wówczas zrobić?

   Jaka jest rola zmienności na giełdzie i jak się przed nią ochronić? Co z ryzykiem walutowym podczas inwestowania za granicą? Czy warto kupić złoto jako zabezpieczenie przed inflacją? Kto i po co kupuje obligacje przy niskich rentownościach? Dlaczego nie ma sensu grać na spadki akcji?

   Jak zacząć inwestować na giełdzie za granicą?

   W swojej debiutanckiej książce Tomasz Trela – zawodowo zarządzający międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi – kreśli ścieżkę, którą powinien podążyć każdy, kto o inwestowaniu na giełdzie myśli w sposób poważny i długofalowy.

   Ta książka to obowiązkowa lektura ułatwiająca start wszystkim szukającym dodatkowych źródeł dochodu. Niezbędna również dla tych, którzy chcą zawodowo inwestować na zagranicznych rynkach finansowych.

   Dlaczego książki o giełdzie trzeba napisać na nowo

   Wokół giełdy narosło już tak dużo mitów i stereotypów, że odróżnienie wartościowych informacji od szumu pojawiającego się w internecie bywa trudne nawet dla doświadczonych graczy. Co więcej, wiedza znana z książek napisanych kilkadziesiąt lat temu dzisiaj jest już nieaktualna.

   W świecie niespotykanych dotąd w historii rekordowo niskich stóp procentowych i potężnych pakietów stymulacyjnych, trzeba na nowo zdefiniować pojęcie zadłużenia spółki i kosztu jego obsługi, a przez to podatności firmy na kłopoty finansowe.

   Zupełnie inną rolę pełnią też dzisiaj aktywa twarde posiadane przez przedsiębiorstwa (linie produkcyjne, maszyny), które powoli stają się kapitałochłonnym obciążeniem, a nie atutem. Dzisiaj na giełdzie prawdziwym aktywem staje się wartość niematerialna, unikalne know-how i możliwość budowania efektu skali.

   Pandemia Covid-19 i reakcje rządów oraz banków centralnych przedefiniowały świat wycen spółek giełdowych i zaburzyły relacje akcji względem obligacji oraz innych klas aktywów.

   Efekt nieodwracalnych zmian widoczny jest nie tylko w reakcji władz na pandemię, ale też w sposobie, w jaki dzisiaj pracujemy, komunikujemy się między sobą, robimy zakupy, podróżujemy.

   Nauczenie się tego, jak analizować i jak rozpoznawać potencjał wzrostu przychodów czy zysków danej spółki, jest kluczowe do tego, aby zdecydować, które akcje warto kupić w 2021 roku, ale także w latach kolejnych po pandemii.

   Warto inwestować na giełdzie, zwłaszcza w 2021 roku

   Z jednej strony, książka Tomasza Treli to skrótowe kompendium wiedzy opisujące, jak dzisiaj zbudowany jest rynek finansowy i kto dyktuje warunki, które na nim panują. Z drugiej strony, to także bardzo praktyczne ujęcie tego, jakimi narzędziami dysponuje indywidualny inwestor, który – wbrew pozorom – ma sporą szansę zagrać w jednej lidze z instytucjonalnymi inwestorami.

   Autor omawia i sugeruje wiele przydatnych portali i źródeł danych potrzebnych do tego, aby wiedzę zdobytą w trakcie lektury wdrożyć podczas opracowywania swojego procesu inwestycyjnego bez potrzeby wychodzenia z domu i zatrudniania całej rzeszy analityków. To naprawdę da się zrobić.

   Giełda. Początek jest książką napisaną przez praktyka dla praktyków. Nie ma w niej żadnych zapychaczy, akademickiego żargonu czy teoretycznych hipotez, które sprawdzają się wyłącznie na papierze. Autor stara się co prawda tłumaczyć czasem dość skomplikowane koncepty, ale robi to, odwołując się do prostych przykładów, które każdy zrozumie.

   A ponieważ czyni to wszystko, używając przejrzystego i niekiedy zabawnego języka, książkę dobrze się czyta. Jednak prawdziwa siła tkwiąca w lekturze to fakt, że pozwala ona zrozumieć to, w jaki sposób funkcjonuje dzisiaj giełda i jak indywidualny inwestor może się na niej odnaleźć, a przy okazji zarobić pieniądze.

   Odsłuchaj fragment książki dotyczący tego ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną.
   Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

   Listen to „024. "Giełda. Początek" – ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną” on Spreaker.

   Tomasz Trela
   TOMASZ TRELA od dekady zarządza międzynarodowymi funduszami i prywatnymi portfelami o wartości wielu milionów dolarów. Inwestuje pieniądze swoich klientów głównie na rynkach finansowych Nowego Jorku i Hongkongu, na których handluje z wykorzystaniem akcji oraz opcji. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym brytyjskiej firmy doradczej Hudson Hill Associates Ltd. i członkiem zarządu w polskiej siostrzanej spółce Hudson Hill Trust S.A. Od 2019 roku pełni również funkcję CEO amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Dog Eat Dog Venture Capital LLC. Poza działalnością stricte inwestycyjną od kilku lat wyznacza nową jakość nauczania o giełdzie, budując platformy edukacyjne pod postacią wielokrotnie nagradzanego bloga finansowego www.tradingforaliving.pl, coraz popularniejszego kanału na YouTube, a także organizowanego co roku Uniwersytetu Inwestycyjnego.

   Wprowadzenie

   Trudna obsługa książki

   Na początek

   Kredyt na wakacje

   Problem kapitału

   Ja vs. oni

   Zawsze ostatni?

   Analiza spółek

   Ile warte są akcje?

   Dlaczego akcje rosną?

   Wartość księgowa do lamusa

   Znaczenie rosnących przychodów

   Znaczenie zysków

   Znaczenie przepływów gotówki

   Znaczenie dywidendy

   Wyniki historyczne vs. wyniki prognozowane

   Skąd się biorą przewidywania analityków?

   Prognozowanie ceny docelowej akcji

   Stopy procentowe

   Stabilność finansowa

   Sentyment rynku

   Dobry zarząd – dobry produkt

   Growth vs. value

   Kiedy sprzedawać akcję?

   Faktor momentum

   Analiza techniczna

   Teoria a rzeczywistość

   Zarządzanie ryzykiem

   Modern portfolio theory

   Ile spółek do portfela

   Jak rozumieć i badać korelację?

   Rola zmienności

   Ustalenie wielkości pozycji w praktyce

   Ryzyko walutowe

   Ryzyko w zdefiniowanym horyzoncie czasowym

   Budowa portfela

   Obligacje vs. złoto

   Pozycje krótkie i pozostałe klasy aktywów

   Monitorowanie i rebalansowanie portfela

   Jak rozpoznać schyłek cyklu gospodarczego?

   Wszystko płynie

   Suplement po wirusie

   Praktyczne zastosowanie

   Zdobywanie informacji

   Centrum analiz

   Checklista i własny system scoringowy

   Jak się do tego zabrać?

   Zamiast zakończenia

   Odsłuchaj fragment książki dotyczący tego ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
   Listen to „024. „Giełda. Początek” – ile warte są akcje i dlaczego ich ceny rosną” on Spreaker.

   Pobierz fragment książki w formacie .pdf: „Ile warte są akcje?”; „Dlaczego akcje rosną?” z rozdziału 2 „Analiza spółek”.

   Pobierz fragment książki w formacie .epub.

   Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

   Recenzje klientów:

   Średnia ocena klientów:
   89,00 119,00 
   Liczba wszystkich recenzji: 12

   12 opinie Giełda. Początek

   Ładowanie...

   Dodaj recenzję


   Wróć do strony