Analiza finansowa przedsiębiorstwa. Teoria i zastosowanie

Kategoria:
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Okładka: Miękka
stron: 376
Wymiary: 16,2 cm 23,7 cm

54,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Znajomość narzędzi i metod analizy finansowej jest niezbędna w zarządzaniu przedsiębiorstwem, zarówno przy ocenie efektywności dokonań, jak i przy trafnym podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości przedsiębiorstwa. Zakres przedmiotowy niniejszej książki obejmuje cztery najważniejsze obszary analizy finansowej, czyli:

– teoretyczno-merytoryczne podstawy analizy finansowej,

– metody i narzędzia analizy zasobów majątkowych i kapitałowych oraz przychodów, kosztów i wyników finansowych w wymiarze bezwzględnym,

– analizę wskaźnikową obejmującą analizę rentowności, płynności finansowej, zadłużenia i sprawności działalności przedsiębiorstwa,

– ocenę zdolności przedsiębiorstwa do rozwoju.

W książce ukazano analizę finansową w ujęciu retro- i prospektywnym. Połączono więc ocenę przeszłości z przyszłością przedsiębiorstwa.

Książka ma w dużej mierze charakter autorski. Powstała na podstawie obszernej literatury i doświadczeń praktycznych autora. Jest napisana przystępnym językiem, zawiera wiele przykładów z praktyki. Jest adresowana do studentów uczelni ekonomicznych, analityków finansowych, menedżerów, księgowych i biegłych rewidentów.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Analiza finansowa przedsiębiorstwa. Teoria i zastosowanie”