Curtis M. Faith

Curtis Faith należał do elitarnej grupy Żółwi. Jako dziewiętnastolatek dołączył do eksperymentu prowadzonego przez dwóch legendarnych graczy na rynkach terminowych – Billa Eckhardta oraz Richarda Dennisa. Ich celem było wychowanie światowej klasy traderów i jednocześnie udowodnienie, że inwestowania na giełdzie można się nauczyć. Charakterystyczna nazwa grupy miała się wziąć się od zdania, jakie Richard Dennis wypowiedział do Eckhardta: „Zamierzam wychować traderów, tak jak hoduje się żółwie w Singapurze”. Faith był najmłodszym uczestnikiem eksperymentu. Stał się znany ponieważ, udało mu się odnieść największe sukcesy w tym eksperymencie. Podczas trwania programu zarobił ponad 30 milionów dolarów.

Faith jest też autorem kilku książek. Jego najsłynniejszą jest „Droga Żółwia”. Publikacja okazała się prawdziwym bestsellerem i została przetłumaczona na dziewięć języków. Opisuje w niej szczegóły eksperymentu grupy Żółwi, wskazując na zasady, jakie w niej panowały, oraz o technikach stosowanych przez jej członków. Wydał również „Spekulację intuicyjną”, która, w przeciwieństwie do pierwszej książki poświęconej mechanicznym systemom, skoncentrowała się na kwestiach związanych z intuicją. Faith podpowiada, jak wykształcić inwestorski instynkt, rozwijać go i wykorzystać na rynku, aby zoptymalizować osiągane wyniki.

Faith jest współzałożycielem licznych firm software’owych oraz technologicznych. Lubi dzielić się wiedzą i być mentorem dla młodych talentów. Jego motto brzmi: „Ancora imparo”, co można tłumaczyć jako „Wciąż się uczę”.

Liczba produktów: 4