Nicolas Darvas

Nicolas Darvas (1920–1977) – węgierski tancerz, który w latach 50. występował na największych scenach świata, a wieczorami wysyłał telegramy do swoich maklerów w Stanach Zjednoczonych z instrukcjami zawarcia bądź zamknięcia transakcji.

Studiował ekonomię na uniwersytecie w Budapeszcie. W 1951 roku zdecydował się na emigrację do Stanów Zjednoczonych, aby rozwijać swoje umiejętności taneczne. Choć taniec był jego pasją, to giełda stała się obszarem, na którym odniósł duży sukces.

Jego przygoda z giełdą rozpoczęła się, kiedy jako wynagrodzenie za swoje występy taneczne otrzymał akcje kanadyjskiej kopalni Brilund warte 3000 $. Giełda wciągnęła go tak bardzo, że w kilka miesięcy zamienił 3000 w 10 000 $, a następnie w 2 000 000 $.

Zawsze działał zgodnie z rosnącym trendem, unikając pozycji krótkich. Nicolas Darvas stworzył własny, niezwykle prosty system inwestycyjny, który nazwał Box Theory. Metoda ta opierała się na identyfikowaniu rosnących giełdowych trendów cenowych i inwestowaniu w akcje na podstawie ich wzorców ruchu.

Jego podejście, choć początkowo uznawane za kontrowersyjne, zdobyło uznanie jako efektywna metoda maksymalizacji zysków i minimalizacji ryzyka.

W książce „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie” Darvas opisał, w jaki sposób właśnie dzięki temu systemowi osiągnął zyski przekraczające 2 miliony dolarów!

Liczba produktów: 2