Błyskotliwi chłopcy

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 9788379991006
Okładka: twarda
stron: 296
Wymiary: 15 cm x 21 cm

32,80 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Lektura obowiązkowa nie tylko dla finansistów!

Michael Lewis, autor bestsellerowego Wielkiego szorta, powraca na Wall Street, by ujawnić zagrywki zaawansowanego technologicznie drapieżcy atakującego rynek papierów wartościowych!
Grupa maklerów z Wall Street ujawniła, że dla zysku wtajemniczonych amerykańska giełda jest poddawana manipulacji. Odkryli także, że po kryzysie finansowym banki z Wall Street jeszcze bardziej kontrolują rynki finansowe. Choć każdy z nich pracował w różnych firmach, doszli niezależnie do tych samych wniosków. Gdy dowiedzieli się o swoim istnieniu, błyskotliwi chłopcy zjednoczyli się, by przeciwdziałać nieuczciwym praktykom, z jakimi spotkali się na amerykańskiej giełdzie.

Wielki kryzys – 11 zaskakujących faktów

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Recenzje ekspertów

Błyskotliwi chłopcy zasługują na to, by stać się pierwszym rozdziałem w dyskusji na temat zasad i nadużyć rynku. Lewis stawia ważne, choć kłopotliwe pytania.

The American Conservative

1 opinia dla „Błyskotliwi chłopcy”

  1. Artur

    Świetna książka. Książki Michaela Lewisa czytam od dawna i uważam, że każda jest fantastyczna. Świetnie opisuje świat HFT i to jakie znaczenie potrafią mieć 4 milisekundy. Dodatkowo opisuje jak dzisiaj działa rynek w USA, o utracie przez NYSE monopolu na handel papierami wartościowymi, o braniu i dawaniu płynności i co z tego wynika. Dla mnie super. Polecam!!!

Dodaj opinię