Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie

(5 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Studio Emka
ISBN: 9788362304653
Okładka: Miękka
stron: 164
Wymiary: 14x22cm

34,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Bogaty albo biedny” ujawnia brakujące ogniwo między pragnieniem sukcesu, a jego osiągnięciem!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy łatwo dochodzą do majątku, a inni mają ciągłe problemy, żeby związać koniec z końcem? Czy ta różnica wynika z ich wykształcenia, inteligencji, umiejętności, wyczucia czasu, nawyków zawodowych, kontaktów, odrobiny szczęścia, czy też może z zawodu, biznesu albo inwestycji, które wybrali?

Szokująca odpowiedź brzmi: z żadnej z tych rzeczy!

W przełomowej książce „Bogaty albo biedny” T. Harv Eker twierdzi: „Daj mi pięć minut, a powiem Ci, jaką będziesz miał finansową przyszłość!”. Eker potrafi to zrobić, rozpoznając indywidualny „schemat pieniędzy i sukcesu”. Każdy z nas ma własny schemat pieniędzy zakorzeniony w podświadomości i to właśnie ten schemat, bardziej niż cokolwiek innego, decyduje o naszym sukcesie finansowym. Możesz wiedzieć wszystko o marketingu, sprzedaży, negocjacjach, akcjach, nieruchomościach i świecie finansów, lecz jeśli Twój schemat pieniędzy nie jest nastawiony na wielki sukces, nigdy nie dojdziesz do wielkich pieniędzy, a jeśli jakimś trafem zdobędziesz pieniądze, najprawdopodobniej je stracisz!

„Bogaty albo biedny” to właściwie dwie książki w jednej. Pierwsza część wyjaśnia, jak działa schemat pieniędzy. Z wykładu Ekera, którego cechuje rzadko spotykane połączenie błyskotliwej inteligencji z niezwykłym poczuciem humoru, dowiesz się, jaką zajmujesz pozycję w świecie finansów. Nauczysz się też, jak rozpoznać i skorygować swój schemat pieniędzy, żeby nie tylko zrobić majątek, ale żeby go utrzymać i stale powiększać.

W drugiej części poznasz siedemnaście „zestawów myśli”, które mówią o tym, w jaki sposób działają ludzie bogaci w odróżnieniu od większości ludzi biednych i średnio zamożnych. Każdy zestaw obejmuje opis praktycznych działań, które powinieneś podjąć, żeby zdecydowanie zwiększyć swoje dochody.

Jeśli nie wiedzie Ci się finansowo tak, jakbyś sobie życzył, to znaczy, że musisz zmienić swój schemat pieniędzy. Niestety, Twój obecny schemat zostanie z Tobą do końca życia, jeśli go nie zidentyfikujesz i nie skorygujesz. Właśnie w tym pomoże Ci ta niezwykła książka. Zdaniem Ekera, sprawa jest prosta: jeśli będziesz myślał tak, jak myślą ludzie bogaci, i robił to, co oni robią, jest duża szansa, że staniesz się jednym z nich.

Spis treści

 1. Podziękowania
  1. „Kim u licha jest T.Harv Eker i dlaczego miałbym przeczytać tę książkę?”
 2. CZĘŚĆ PIERWSZA
  1. Twój schemat pieniędzy
 3. CZĘŚĆ DRUGA
  1. Myśl o bogactwie
  2. Siedemnaście różnic w myśleniu i działaniu między ludźmi bogatymi a biednymi i z klasy średniej
  3. „Więc co u licha mam teraz robić?”
  4. Podziel się bogactwem

Recenzje ekspertów

Polecam tę książkę każdemu kto pragnie się rozwijać umysłowo, emocjonalnie i finansowo. Autor daje nam potrzebne narzędzia do budowy swojej fortuny, a nawet wskazuje indywidualny „schemat pieniędzy i sukcesu”. Możemy mieć w życiu wiele: miliony, sławę, posiadać szeroką wiedzę z zakresu sprzedaży, marketingu, akcji, finansów. Cóż z tego, jeśli nie wszyscy potrafią to wykorzystać i często tracą wszystko. Jest na to prosta recepta- zmienić swój schemat pieniędzy, który jest zakorzeniony w naszej podświadomości na korzystniejszy, gdyż to on w dużej mierze decyduje o naszym sukcesie finansowym. Na koniec chcę przytoczyć opinię Anthony Robbinsa po przeczytaniu książki: ”Studiuj te książkę tak, jakby od tego zależało twoje życie…finansowo pewnie będzie!”.

Agata Gabler-Śliwa

5 opinii dla „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”

 1. phred

  Świetna pozycja, lepsza od książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” choć obie warto przeczytać, ponieważ dotyczą rożnych problemów na drodze do sukcesu.

 2. gustow

  Książka powinna być przeczytana przez każdego homo sapiens. Uważam jednak, że zdecydowanie lepszą książką o identycznej tematyce jest Bogaty ojciec, biedny ojciec” – Kiyosaki Robert. Może dlatego wolę tę Kiyosakiego, że została przeze mnie przeczytana najpierw.

 3. cubemusic

  Świetna książka dla tych, którzy chcą zmienić swoje położenie finansowe i myślenie o pieniądzach.

 4. czytelnik

  Książka świetna, przeczytałem ją kilka razy i przeczytam jeszcze nie raz….

 5. gustow

  Książka oczywiście świetna, ale myślę, że lepszą książką o podobnej tematyce jest książka R. Kiyosaki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”

Dodaj opinię