Mistrzowie rynków finansowych

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Maklerska.pl

79,00 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Trwają prace nad przywróceniem tytułu. Planowane rozpoczęcie sprzedaży – styczeń 2022 r.

 

Publikacja ta w Stanach Zjednoczonych jest zaliczana do kanonu książek na temat inwestowania. Zawiera wywiady przeprowadzone przez Jacka Schwagera z inwestorami, którzy działają na różnych rynkach (akcje, forex, kontrakty futures) i stosują odmienne techniki inwestycyjne, a których łączy to, że odnieśli sukces.

Co o tym zadecydowało? Po lekturze rozmów można wyciągnąć wniosek, że to nie stosowana metoda analityczna jest w tym wypadku najważniejsza. Okazuje się, że można zarabiać, wykorzystując zarówno analizę fundamentalną, jak i zupełnie inne podejścia do oceny inwestycji. Decydujące znaczenie mają pewne cechy i umiejętności – autor wymienia je w podsumowaniu swoich rozmów z traderami.

Adresaci:

Książka jest przeznaczona nie tylko dla inwestorów i specjalistów zajmujących się badaniami rynków finansowych, ale także dla innych osób zainteresowanych rynkami finansowymi i ciekawych losów tych, którym udało się wygrać w świecie, gdzie przeważająca większość przegrywa.

Czytelnikom słabiej orientującym się w problematyce rynków finansowych lekturę książki ułatwi zamieszczony na jej końcu słowniczek, w którym objaśniono specjalistyczne terminy pojawiające się w tekście.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

Spis treści

Podziękowania
Przedmowa
Prolog

CZĘŚĆ I. PERSPEKTYWY
Nieszczęścia gry
Husajn zawiera złą transakcję

CZĘŚĆ II. NAJWIĘKSZY RYNEK ŚWIATA
Bili Lipschutz – walutowy sułtan

CZĘŚĆ III. KONTRAKTY TERMINOWE – RYNEK RÓŻNOŚCI
Kontrakty terminowe – zrozumienie podstaw gry
Randy McKay – gracz weteran
William Eckhardt – matematyk
Milczenie Żółwi
Monroe Trout – największy zysk przy najniższym ryzyku
Al Weiss – chodząca encyklopedia wykresów

CZĘŚĆ IV. ZARZĄDZAJĄCY FUNDUSZAMI
Staniey Druckenmiller – sztuka inwestowania metodą top-down
Richard Driehaus – sztuka inwestowania metodą bottom-up
Gil Blake – mistrz stałości
Victor Sperandeo – rynki też się starzeją

CZĘŚĆ V. GRACZE WIELORYNKOWI
Tom Basso – pan Spokój
Linda Bradford Raschke – słuchanie muzyki rynków

CZĘŚĆ VI. MASZYNA DO ZARABIANIA PIENIĘDZY
CRT – maszyna do gry
Mark Ritchie – Bóg na sali transakcyjnej
Joe Ritchie – teoretyk z intuicją
Blair Huli – mieć przewagę
Jeff Yass – matematyka strategii

CZĘŚĆ VII. PSYCHOLOGIA GRY NA GIEŁDZIE
Zen a sztuka gry na giełdzie
Charles Faulkner – umysł zdobywcy
Robert Krausz – rola podświadomości

CZĘŚĆ VIII. ZAKOŃCZENIE
(Tajemna) wiedza o rynku
Osobista refleksja

DODATEK: Opcje – zrozumieć podstawy
SŁOWNICZEK

O autorze

Autor bestsellerowych książek, w których zamieścił rozmowy z najlepszymi traderami i inwestorami. Pełni rolę współzarządzającego w funduszu ADM Investor Services Diversified Strategies Fund, zajmując się portfelem walut oraz rynków terminowych. W Polsce ukazały się do tej pory „Analiza techniczna rynków terminowych” (wyd. WIG-Press) oraz „Mistrzowie rynków finansowych” (wyd. Wolters Kluwer)

2 opinie dla „Mistrzowie rynków finansowych”

  1. Stanisław

    Bardzo dobra pozycja. Dużo na temat strategii inwestowania, dyscypliny oraz zarządzania portfelem. Książka przeznaczona dla inwestorów ze stażem inwestycyjnym.

  2. Damian

    Nie jest to pozycja aż tak pochłaniająca jak część pierwsza jednak mimo to i tak jest to bardzo dobra książka, którą można polecić z czystym sumieniem. Znajduje się w niej kilka fenomenalnych wywiadów, w których każdy znajdzie coś dla siebie (patrz W. Eckhardt!). Przyjemną rzeczą jest również zamieszczony na końcu książki spis porad, które autor wyłuskał w trakcie pracy nad obiema książkami. Nie ma tu odpowiedzi na pytanie, jaki system stosować, wskazań które prowadziły by za rękę. Wręcz przeciwnie – można się dowiedzieć, że do sukcesu mogą prowadzić różne, całkowicie odmienne ścieżki a jego istotą jest coś więcej, coś poza samym tylko systemem. Dużo wartościowych wskazówek, które nieraz potrafią wywołać jakiś ciekawy pomysł czy skonfrontować opinie wyrażane w innych pozycjach. Warto czytać takie książki.

Dodaj opinię