Jack D. Schwager

Jack Schwager urodzony 27 czerwca 1948 roku w Antwerpii w Belgii jest uznanym ekspertem w zakresie kontraktów terminowych i funduszy hedgingowych oraz autorem cieszących się uznaniem książek finansowych. Zdobył tytuł licencjata ekonomii Brooklyn College (1970) oraz magistra ekonomii Brown University (1971).

Schwager jest jednym z założycieli Fund Seeder (FundSeeder.com), platformy przeznaczonej do wyszukiwania talentów finansowych i ułatwienia im możliwości kontaktowania się. Schwager był również partnerem w Fortune Group (2001–2010), londyńskiej firmie doradczej zajmującej się funduszami hedgingowymi. Jego wcześniejsza historia obejmuje także 22-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora ds. kontraktów terminowych dla wielu odnoszących sukcesy firm z Wall Street, ostatnio Prudential Securities.

Schwager najbardziej jest znany ze swojej serii książek zawierających wywiady z największymi gwiazdami świata giełdy ostatnich dekad: „Czarodzieje rynku”, „Mistrzowie rynków finansowych”, „Stock Market Wizards”, „Hedge Fund Market Wizards” i „The Little Book of Market Wizards”. Jego inne książki to „Market Sense and Nonsense”, kompendium błędnych koncepcji inwestycyjnych oraz trzytomowa seria „Schwager on Futures”, składająca się z „Fundamental Analysis”, „Technical Analysis” i „Managed Trading”. Jest również autorem książki „Getting Started in Technical Analysis”.

Pytany, czym kierował się, pisząc na temat giełdy, odpowiedział: „W serii moich książek Mistrzowie rynków inspirowałem się chęcią odkrycia, co odróżnia ludzi, którzy odnoszą spektakularne sukcesy na rynkach finansowych od pozostałych. Moim celem jest pisanie książek, które zawierają informacje przydatne zarówno dla profesjonalnych finansistów, jak i dla laików. Chociaż wiele osób mówi mi, że te książki zainspirowały ich do zmiany podejścia do inwestowania, moje ulubione komplementy to: »Czytam twoją książkę podczas wakacji na plaży«”.

Schwager regularnie wciela się w rolę prelegenta na seminariach i wygłasza wykłady na szereg tematów, w tym o wielkich traderach, błędach inwestycyjnych, funduszach hedgingowych, zarządzaniu kontami inwestycyjnymi, analizie technicznej czy ocenie systemów transakcyjnych.

Liczba produktów: 5