Analiza techniczna rynków terminowych

(4 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000028
Okładka: twarda
stron: 765

119,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wśród wielu podręczników do analizy technicznej, książka Jacka Schwagera pełni bardzo ważne miejsce. Nie jest to wyłącznie zbiór formacji i wskaźników opisanych krok po kroku, ale przede wszystkim bardzo ważne narzędzie pracy każdego analityka (nie tylko technicznego). Schwager skupia się na praktycznym podejściu do analizy technicznej stąd istotną część książki stanowią zadania i problemy do rozwiązania dla Czytelników. Autor nie jest bezkrytyczny w stosowaniu analizy technicznej – zadaje wiele pytań dotyczących faktycznego istnienia formacji.

Niesłychanie ważną część książki stanowi zbiór zasad postępowania aktywnego inwestora. To niemal komplementarny kodeks każdego tradera obejmujący zasady wyszukiwania formacji, budowanie planu oraz psychologiczne aspekty tradingu.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Książka, która zmieniła moje podejście do inwestowania”.

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

Spis treści

Przedmowa
Podziękowania

CZĘŚĆ PIERWSZA: PODSTAWOWE NARZĘDZIA
1. Czy wykresy mają wartość prognostyczną?
2. Rodzaje wykresów
3. Trendy
4. Prostokąty, wsparcie i opór
5. Formacje
6. Oscylatory
7. Czy analiza wykresów ma sens?
8. Otwieranie pozycji w czasie trendu i piramida
9. Wybór poziomów obrony
10. Poziomy docelowe i inne kryteria zamykania pozycji
11. Najważniejsza zasada analizy technicznej
12. Łączenie kontraktów dla długoterminowej analizy wykresów
13. Wprowadzenie do japońskich wykresów świecowych (Steve Nison)

CZĘŚĆ DRUGA: ANALIZA TECHNICZNA W PRAKTYCE
14. Analiza techniczna w praktyce

CZĘŚĆ TRZECIA: OSCYLATORY I CYKLE
15. Oscylatory (Thomas A. Bierovic)
16. Analiza cykli na rynkach terminowych (Richard Mogey i Jack Schwager)

CZĘŚĆ CZWARTA: SYSTEMY TRANSAKCYJNE I POMIAR SKUTECZNOŚCI
17. Systemy transakcyjne: struktura i projektowanie
18. Przykłady Systemów transakcyjnych
19. Wybór szeregów cenowych do testowania
20. Testowanie i optymalizacja systemów transakcyjnych
21. Mierzenie systemów inwestycyjnych

CZĘŚĆ PIĄTA: WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE
22. Plan działania
23. Osiemdziesiąt dwie reguły i wskazówki transakcyjne
24. Mądrość czarodziejów rynku

O autorze

Jack Schwager urodzony 27 czerwca 1948 roku w Antwerpii w Belgii jest uznanym ekspertem w zakresie kontraktów terminowych i funduszy hedgingowych oraz autorem cieszących się uznaniem książek finansowych. Zdobył tytuł licencjata ekonomii Brooklyn College (1970) oraz magistra ekonomii Brown University (1971).

Schwager jest jednym z założycieli Fund Seeder (FundSeeder.com), platformy przeznaczonej do wyszukiwania talentów finansowych i ułatwienia im możliwości kontaktowania się. Schwager był również partnerem w Fortune Group (2001–2010), londyńskiej firmie doradczej zajmującej się funduszami hedgingowymi. Jego wcześniejsza historia obejmuje także 22-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora ds. kontraktów terminowych dla wielu odnoszących sukcesy firm z Wall Street, ostatnio Prudential Securities.

Schwager najbardziej jest znany ze swojej serii książek zawierających wywiady z największymi gwiazdami świata giełdy ostatnich dekad: „Czarodzieje rynku”, „Mistrzowie rynków finansowych”, „Stock Market Wizards”, „Hedge Fund Market Wizards” i „The Little Book of Market Wizards”. Jego inne książki to „Market Sense and Nonsense”, kompendium błędnych koncepcji inwestycyjnych oraz trzytomowa seria „Schwager on Futures”, składająca się z „Fundamental Analysis”, „Technical Analysis” i „Managed Trading”. Jest również autorem książki „Getting Started in Technical Analysis”.

Pytany, czym kierował się, pisząc na temat giełdy, odpowiedział: „W serii moich książek Mistrzowie rynków inspirowałem się chęcią odkrycia, co odróżnia ludzi, którzy odnoszą spektakularne sukcesy na rynkach finansowych od pozostałych. Moim celem jest pisanie książek, które zawierają informacje przydatne zarówno dla profesjonalnych finansistów, jak i dla laików. Chociaż wiele osób mówi mi, że te książki zainspirowały ich do zmiany podejścia do inwestowania, moje ulubione komplementy to: »Czytam twoją książkę podczas wakacji na plaży«”.

Schwager regularnie wciela się w rolę prelegenta na seminariach i wygłasza wykłady na szereg tematów, w tym o wielkich traderach, błędach inwestycyjnych, funduszach hedgingowych, zarządzaniu kontami inwestycyjnymi, analizie technicznej czy ocenie systemów transakcyjnych.

Recenzje ekspertów

W bibliotece inwestora giełdowego książkom Jacka Schwagera należy się miejsce na półce „klasyka gatunku”. W „Analizie technicznej rynków terminowych”, podobnie jak w innych jego książkach, nie znajdziemy gotowych recept na sukces inwestycyjny, lecz mądrą i przekonującą inspirację do odnalezienia skutecznej metody zarabiania pieniędzy. Własnej metody. Książka Jacka Schwagera, to nie tylko pełny wykład na temat najważniejszych narzędzi stosowanych w analizie technicznej, lecz również dyskusja o sposobach myślenia na temat technik i metod analizowania sytuacji na rynkach. Dzięki podejściu autora, książka powinna stać się warsztatem pracy nie tylko dla początkujących, ale również zaawansowanych inwestorów.

Adam Maciejewski

4 opinie dla „Analiza techniczna rynków terminowych”

 1. Olio

  Techniczne mistrzostwo dla inwestorów.

 2. Łukasz Mikołajewski

  Gruba książka, ale całkiem dobra dla początkujących, ewentualnie średnio zaawansowanych. Sporo dobrze opisanych przykładów i praktycznych zastosowań z analizy klasycznej. Poleciłbym każdemu początkującemu lub średnio zaawansowanemu przeczytanie tej książki.Wg mnie niektóre rzeczy czy sposoby opisane w książce są już przestarzałe i nie widzi się ich już na giełdzie.

 3. Robert

  Książka, na którą polowałem, szkoda tylko, że w miękkiej okładce.

 4. Karol Kocik

  Książka, którą śmiało można postawić obok „Analizy technicznej rynków finansowych” Johna J. Murph’ego. Ogromna baza wiedzy technicznej popartej niezliczoną ilością przykładów i wykresów. Serdecznie polecam.

Dodaj opinię