Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów

(4 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8390329646
Okładka: miękka
stron: 276

82,30 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Nakład na tę pozycję jest już wyczerpany. Najnowsze wydanie tej książki to „Świece japońskie i analiza wykresów cenowych”.

Praca najwybitniejszego zachodniego znawcy japońskich technik analizowania wykresów przybliża polskiemu Czytelnikowi podstawową wiedzę, dotyczącą tak zwanych „świec japońskich”, a także innych metod, takich jak renko, kagi, czy „łamanie trzech linii”, które od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów na Zachodzie. Narzędzia te w istotny sposób poszerzają arsenał współczesnego inwestora i analityka wykresów pozwalając na niekonwencjonalne spojrzenie na zachowanie rynku. Opracowanie to będzie również niezbędne wszystkim użytkownikom popularnego w Polsce programu MetaStock, który umożliwia dokonywanie analiz przy użyciu każdej z omawianych w książce metod.

„Książka ta szybko stanie się podstawowym źródłem wiedzy na temat japońskich metod analizy technicznej.”

Technical Trader’s Bulletin

„To obowiązkowa lektura, niezależnie od tego, czy jest się inwestorem długoterminowym, czy graczem i bez względu na to, czy dokonuje się transakcji na rynkach terminowych, towarowych czy na rynkach akcji.”

Investor’s Library

„Nie sposób przesadzić podkreślając zalety książki Nisona… jest to z pewnością jedna z najlepszych książek z dziedziny inwestowania, jakie kiedykolwiek napisano, jeśli chodzi o umiejętność kompetentnego, a zarazem przystępnego i jasnego wykładu… lektura tej pracy jest prawdziwą przyjemnością.”

Commodity Traders Consumer Report

Recenzje:

Pozycja obowiązkowa dla każdego inwestora kierującego się choć w części analizą techniczną. Autor w sposób kompleksowy, dogłębny i jednocześnie bardzo przystępny przedstawia w swojej książce wiedzę z zakresu świeć japońskich – od historii i zasad tworzenia wykresów, po skomplikowane formacje.

Po lekturze tej pozycji inwestor dostrzeże, jak duże znaczenie prognostycznie może mieć nawet jedna sesja i jak w praktyce należy odczytywać sygnały płynące ze zmiany kursu akcji. Jednym słowem – książka kompleksowo zaznajamia czytelnika z potężnym narzędziem, jakim są świece japońskie.

Całość materiału bazuje na praktycznych przykładach, warto wspomnieć o niezwykle sugestywnych opisach formacji zaczerpniętych z nomenklatury japońskiej

Konrad Smok, www.sii.org.pl

Pozycja komplementarna do Biblii Johna Murphyego „Analiza Techniczna Rynków Finansowych” w zakresie analizy wykresów świecowych. Jeśli chcesz zostać ekspertem w tym temacie to nie możesz jej nie posiadać (polecam także Wykresy Świecowe autorstwa Gregory L. Morris’a).

Katarzyna Płaczek, Portal Inwestycji Giełdowych,
MyCharts.pro

O autorze

Steve Nison odkrył dla zachodniego świata zaskakujący potencjał wykresów świecowych. Uznaje się go za wiodący autorytet w tej dziedzinie. Jego dwie książki, pierwsze wydanie Świec japońskich i analizy wykresów cenowych (Japanese Candlestick Charting Techniques) oraz Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów (Beyond Candlesticks), są na liście międzynarodowych bestsellerów i stanowią podstawę wszystkich badań i studiów na temat wykresów świecowych.

Nison prowadził szkolenia dla specjalistów z niemal wszystkich dużych firm inwestycyjnych w 18 różnych krajach w zakresie praktycznego stosowania omawianych metod. Z wykładami odwiedzał również Rezerwę Federalną, Bank Światowy i liczne uniwersytety. Ponadto jest szkoleniowcem w New York Institute of Finance.

Steve Nison był jedną z pierwszych osób uhonorowanych tytułem Chartered Market Technician (dyplomowany analityk techniczny rynków finansowych – CMT), przyznawanym przez Stowarzyszenie Analityków Technicznych Rynków Finansowych (MTA). Wcześniej był starszym specjalistą analizy technicznej w Merrill Lynch i starszym wiceprezesem w Daiwa Securities. Posiada również tytuł MBA w dziedzinie finansów i inwestycji.

Nison jest prezesem serwisu Candlecharts.com, w ramach którego oferuje otwarte i zamknięte seminaria, produkty szkoleniowe oraz usługi doradcze. Z pełną ofertą Candlecharts.com można zapoznać się naostatnich stronach książki lub pod adresem internetowym www.candlecharts.com.

4 opinie dla „Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów”

 1. Łukasz

  Ciekawią Cię najbardziej popularne wśród trader’ów wykresy świecowe? To pozycja dla Ciebie. Poznasz dzięki niej WSZYSTKIE formacje świecowe, zobaczysz jaki niosą za sobą wydźwięk, a przy okazji wykres zacznie dla Ciebie nabierać wyglądu nieustannej walki popytu z podażą. Świece to jedno z narzędzi koniecznych do odczytywania nastrojów rynku. Czytając ją zacząłem zauważać rzeczy, o których wcześniej w ogóle nie myślałem.

 2. Mikołaj

  To jedna z najbardziej „technicznych” pozycji na rynku. Ogromna ilość wiedzy podana tak, że czyta się jak beletrystykę. Nison doskonale tłumaczy jak działa „price action” , dlaczego cena rośnie lub spada i jak możemy to wykorzystać. Świece japońskie to doskonałe uzupełnienie innych metod transakcyjnych, pozwalające określić moment wejścia luby wyjścia z rynku. Jest to kompendium praktycznej wiedzy, o tym jak zachować się na „5 minut przed”. Wiedza szczególnie przydatna dla daytraderów i graczy Forex.

 3. Michał

  Książka „Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów” jest jedną z niewielu dobrych pozycji, które opisują zagadnienie świec.

  Teoria świec jest przedstawiona od podstaw, od zarysu historii i koncepcji po złożone formacje. Całość jest zaprezentowana w przystępnej postaci. Każde omawiane zagadnienie jest potwierdzone historycznymi przykładami diagramów oraz zostało szczegółowo opisane wraz z odstępstwami od idealnego modelu danej formacji. Autor zwraca uwagę, które formacje dotyczą rynku akcji, a które rynków terminowych. Druga cześć opisuje koncepcje indeksu różnicy, wykresów przełamania trzech linii, renko, kagi, które są niestandardowym podejściem alternatywnym do zachodniej analizy technicznej.

  Należy podkreślić, że autor poznawał technikę świec bezpośrednio, ze źródeł japońskich.

 4. MAGON

  Książka, jak na blisko 15 lat od daty wydania, posiada bardzo dużo błędów. Między innymi błędnie narysowane świece łączone, błędy w opisie formacji znajdujących się na wykresach oraz w tekście. Razem można naliczyć ich kilkanaście. Jak na bestseller to zdecydowanie za dużo. Odradzam.

Dodaj opinię