Sztuka strategii

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 9788380879805
Okładka: miękka
stron: 496
Wymiary: 16 cm x 23,5 cm

48,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Księga mądrości, która pomoże ci wygrywać w biznesie i w życiu prywatnym.

Teoria gier. Być może coś o niej słyszałeś lub może widziałeś film Piękny umysł i zacząłeś się zastanawiać, jak owa teoria może ci pomóc w rozegraniu własnego życia. Ta książka powie, jak to zrobić.

– Pamiętasz, jak ostatnio targowałeś się z własnym dzieckiem, o której godzinie powinno pójść spać?

– A może zastanawiasz się właśnie, jak twoja firma powinna zareagować na cięcie cen rywala?

– Czy udało ci się kiedykolwiek dotrzymać postanowień noworocznych?

Każdy z nas codziennie napotyka niezliczoną ilość sytuacji, które wymagają strategicznego działania. Możesz jakoś brnąć dalej w nadziei na łut szczęścia, albo możesz dowiedzieć się, jak rozpoznawać, a nawet przewidywać, takie sytuacje i nauczyć się, jak wtedy reagować.
Avinash K. Dixit i Barry J. Nalebuff to światowi eksperci w teorii gier. Dzięki wieloletnim doświadczeniom w nauczaniu i praktyce zrozumieli, że najlepszym sposobem wyłożenia tej nauki i przekształcenia jej w użyteczne narzędzie dnia codziennego jest zilustrowanie pojęć mnóstwem historii i przykładów. „Sztuka strategii” pełna jest opowieści ze świata biznesu, polityki, sportu. Znajdziesz tu coś o muzyce, coś o negocjacjach, coś o filmach. Niezależnie od tego, czy autorzy omawiają sposoby zrzucenia wagi, zdobycia upragnionej rzeczy na e-Bay?u, czy też to, jak stać się lepszym negocjatorem, rodzicem, tenisistą, zawsze dostarczają czytelnikowi sporej dawki rozrywki i wnikliwych spostrzeżeń.
Dzięki lekcjom zawartym w książce, dowiesz się, jak wyprowadzić rywali w pole, ale również jak znaleźć z innymi wspólny język i osiągnąć to, do czego dążysz. A jeśli chcesz grać czysto, poleć tę książkę swoim rywalom.

Dzięki teorii gier nauczysz się strategicznego myślenia i zaczniesz je z powodzeniem stosować w swoim życiu. To sztuka przechytrzenia przeciwnika, gdy wiemy, że on próbuje zrobić to samo. To sztuka rozpoznania prawdziwych intencji innych na podstawie tego, co robią, a nie tylko mówią. To sztuka przewidywania, jak postąpią inni, pozwalająca ci z wyprzedzeniem wybrać najlepsze działanie. W ten sposób nikt cię nie zaskoczy. I wreszcie, równie ważne, to sztuka współpracy z innymi, nawet gdy ich pobudki są czysto egoistyczne.

Prof. dr hab. Piotr Zielonka o książkach „Giełda i psychologia” oraz „Punkt odniesienia”

 

O autorze

Avinash Dixit wykłada ekonomię na Uniwersytetcie Princeton. Zajmuje tam stanowisko profesorskie funduszu Johna J.F. Sherrerda.

Dixit jest jednym z najwybitniejszych naukowców i wykładowców wśród ekonomistów.

Barry Nalebuff wykłada ekonomię w Yale School of Management. Zajmuje tam stanowisko profesorskie funduszu Miltona Steinabacha. Wykorzystuje teorię gier w pracy konsultanta. Jest również współzałożycielem jednej z najprężniej rozwijających się firm w Stanach Zjednoczonych – Honest Tea.

Recenzje ekspertów

Gdy już przeczytasz tę fantastyczną książkę, będziesz znał całkowicie nowe i wielce przebiegłe sposoby podejmowania decyzji. Anegdoty i przykłady w niej zawarte zadziwią cię.

Sylvia Nasar

2 opinie dla „Sztuka strategii”

 1. Przemysław

  Książka generalnie nie odkrywa niczego, czego bym nie wiedział sam.
  Ponadto jest w dziale o zarządzaniu ryzykiem więc kupiłem ją z nadzieją zdobycia jakieś wiedzy i poprawy wyników w tym zakresie.
  Powiększenia wiedzy ani poprawy wyników nie było, bo ta książka ma niewiele wspólnego z zarządzaniem ryzykiem, nie wiem dlaczego ktoś zamieścił ją w tym dziale.
  Jeśli szukasz książek z ciekawostkami to kup, jeśli poważnej książki, która pomoże Ci w zarządzaniu ryzykiem to szukaj dalej.

 2. Dominik

  Bardzo przyjemna w odbiorze. Nie wprowadza przełomowych odkryć, ale w prosty sposób przedstawia podejście do podejmowania decyzji. Dodatkowo uczy „myśleć” co jest coraz rzadziej spotykaną cechą literatury.

Dodaj opinię