Tak, jak myśli człowiek

Kategoria:
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328359819
Okładka: Twarda
stron: 56
Wymiary: 13 cm x 20 cm

34,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W 1902 roku James Allen postanowił, że zajmie się pisaniem książek. Miał do tego naturalne predyspozycje: pisał w sposób klarowny, przekonujący, skłaniający do przemyśleń. Jedno z jego najwybitniejszych dzieł, Tak, jak myśli człowiek, inspirowane było wersetem z anglojęzycznej Biblii króla Jakuba: „Tak, jak myśli człowiek w głębi duszy, taką jest osobą”. Po latach okazało się, że książka mocno wpłynęła na wielu współczesnych pisarzy i myślicieli, a nawet na twórców kultury masowej.

„Tak, jak myśli człowiek” po raz pierwszy wydano w 1903 roku. Sam Allen określił tę książkę jako taką, która ma pomóc czytelnikom w radzeniu sobie z potęgą własnych myśli. Z założenia miała być bardzo prosta, aby każdy mógł łatwo zrozumieć jej przesłanie i zastosować w praktyce opisane metody. Książka ma niewielkie rozmiary, jednak dała podwaliny pod współczesną naukę o technikach samorozwoju. Allen pokazuje, jak ważna jest cierpliwa i konsekwentna praca nad własnymi myślami oraz że dzięki niej można przepracować swoje życie i dojść do sukcesu. „Tak, jak myśli człowiek” nie jest jednak wyczerpującym traktatem. To refleksyjny, głęboki tekst, owoc medytacji i przemyśleń, który ma inspirować i zachęcać do mądrej pracy nad sobą.

„Czynność – to kwiat myśli; radość i cierpienie stanowią natomiast jej owoc” – James Allen

„Samokontrola jest siłą; Właściwa Myśl jest panowaniem, Spokój jest władzą” – James Allen

„Człowiek zaczyna być człowiekiem wtedy, gdy przestaje jęczeć i przeklinać, aby zacząć szukać prawdy, która rządzi jego życiem” – James Allen

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tak, jak myśli człowiek”