Zebra w krainie lwów. Poradnik inwestowania dla każdego

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
Okładka: twarda
stron: 200

41,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka jest zapisem strategii i doświadczeń inwestycyjnych jednego z najbardziej znanych współcześnie menedżerów funduszy powierniczych, Ralpha Wangera. Jako specjalista od zarządzania portfelem i doboru spółek Ralph Wanger, menedżer Acorn Fund, przyćmił swoją popularnością w mediach i środowisku finansowym nawet Warrena Buffetta. W ciągu 25 lat swojego istnienia Acorn Fund pomnożył kilkadziesiąt razy wyjściowy kapitał inwestując głównie w szybko rozwijające się stosunkowo niewielkie firmy o solidnych podstawach fundamentalnych.

Tytułowa metafora określa zasadniczy dylemat inwestorów: zebra może poszukiwać soczystej trawy na skraju swojego stada, gdzie narażona jest na ataki lwów, bądź wybierać bezpieczne miejsce w środku stada, gdzie wszakże trawa jest wydeptana i wyjedzona. Wanger pokazuje, w jaki sposób znajdować równowagę pomiędzy ryzykiem a bezpieczeństwem, to znaczy jak przetrwać w nieprzyjaznym otoczeniu w jak najlepszej kondycji.

Głównym przesłaniem książki jest bardzo obszernie i przekonująco wyłożona i zilustrowana wieloma przykładami teza, wedle której najrozsądniejszym posunięciem dla inwestora jest powierzenie swoich środków funduszowi powierniczemu. Ze spostrzeżeń Wangera skorzystać mogą jednak również inwestorzy indywidualni poznając strategie i konkretne sposoby działania instytucji na giełdzie. Dużą zaletą książki Wagnera jest również niezwykle rzadko spotykany w literaturze przedmiotu świetny styl narracji, dzięki któremu jej lektura jest prawdziwą przyjemnością.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zebra w krainie lwów. Poradnik inwestowania dla każdego”