Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem. Tom 1-2

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
ISBN: 8320813174
Okładka: Miękka
stron: 1392
Wymiary: 14x2cm

83,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem” to tłumaczenie jednego z najlepszych podręczników, dotyczących inwestowania zarówno na rynku finansowym, jak i na rynku kapitałowym. Na powszechne zainteresowanie tą książką wpływają m.in. fakt wykorzystywania jej przez wiele renomowanych uczelni amerykańskich i zachodnioeuropejskich oraz umieszczenie w wykazie zalecanych publikacji, przygotowanym przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jedną z ważniejszych jej zalet jest również to, iż odpowiada wszelkim kanonom nowoczesnego podręcznika akademickiego – autorzy prowadzą swoje rozważania w przystępnym języku, przejrzyście wyjaśniając narzędzia analizy matematycznej i elastycznie odnosząc teorię do rzeczywistości.

W książce zostały omówione następujące zagadnienia:
– podstawy inwestowania i najnowsza teoria w tym zakresie;
– funkcjonowanie oraz organizacja rynku finansowego, w tym rynku kapitałowego;
– zasoby alokacji zasobów;
– zasady i praktyka wyceny instrumentów finansowych;
– analiza i zarządzanie instrumentami pochodnymi;
– budowa portfela inwestycji, zarządzanie nim i ocena jego rentowności;
– metody inwestowania i zarządzanie portfelem inwestycji na rynku międzynarodowym i rynku globalnym.

Książka jest polecana: studentom i wykładowcom finansów, bankowości, ekonomii, zarządzania, administracji w wyższych uczelniach różnych typów; słuchaczom studiów podyplomowych na kierunkach ekonomicznych; profesjonalistom, w tym analitykom finansowym, pracownikom giełd i domów maklerskich, specjalistom bankowym; praktykom gospodarczym, a zwłaszcza kierującym przedsiębiorstwami; inwestorom indywidualnym działającym na rynku finansowym i rynku kapitałowym.

1 opinia dla „Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem. Tom 1-2”

  1. Kasia

    Wszystko wyłożone dosyć prostym i jasnym językiem. Stanowi dla mnie skarbnicę wiedzy. Zawsze po nią sięgam, jak czegoś nigdzie nie mogę znaleźć.

Dodaj opinię