Analiza sprawozdań finansowych

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
ISBN: 9788320822564
Okładka: Miękka
stron: 314
Wymiary: B5

61,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wydanie IV

Sprawozdania finansowe są najważniejszym źródłem informacji o sytuacji finansowej i rezultatach działalności jednostki gospodarczej. Trafność ocen sytuacji finansowej oraz skuteczność podejmowania decyzji zależą w dużym stopniu od umiejętności analizowania informacji i zastosowania właściwych metod badawczych. Zasady i sposoby interpretacji oraz analizy informacji prezentowanych w sprawozdaniach finansowych są kompleksowo i przystępnie opisane w niniejszym, trzecim wydaniu książki. Zostało ono rozszerzone i zaktualizowane, a także dostosowane do obowiązujących regulacji w zakresie sprawozdawczości finansowe.

Książka jest adresowana do studentów takich kierunków, jak ekonomia, zarządzanie i finanse, a także do praktyków.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

 

 

 

 

2 opinie dla „Analiza sprawozdań finansowych”

  1. Piotr

    Książka typowo akademicka. Dużo wskaźników, podstawowych opisów pozycji, a to wszystko z bardzo skąpym komentarzem. Po przeczytaniu człowiek zaczynający przygodę z analizą będzie potrafił wyprowadzić wzory lecz nie będzie potrafił ich trafnie zinterpretować.

  2. Wladek

    Świetna, kapitalna – maksymalnie prosto i przejrzyście wyjaśnione zagadnienia dot. sprawozdań finansowych i ich analizy (na gruncie polskich przepisów, a więc dot. raczej spółek z New Connect i pozagiełdowych, niż GPW gdzie stosuje się MSR i MSSF). Według mnie lektura obowiązkowa dla każdego, zaczynającego swoją drogę, kto chce cokolwiek „analizować fundamentalnie”. W ogóle – dla każdego inwestora.

Dodaj opinię