Droga inwestora. Chciwość i strach na rynkach finansowych

(3 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000127
Okładka: miękka
stron: 155

45,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka „Droga inwestora” to książka o każdym, kto zetknął się z rynkiem finansowym. Chcielibyśmy być różni i oryginalni, a jednak, gdy zaczynamy działać na rynkach finansowych, popełniamy te same błędy, co wszyscy. Gdy zarabiamy pieniądze nie zwracamy uwagi na zagrożenia i uważamy, że dzięki naszym umiejętnościom odnosimy sukcesy. Gdy zaczynamy tracić szukamy winy wszędzie tylko nie w nas samych.

Schemat działania gracza, inwestora, czy spekulanta jest w gruncie rzeczy taki sam. Chcielibyśmy być postrzegani jako osoby racjonalne, a jednak nasze działania poddane są ogromnym emocjom i irracjonalności.

Książka ma formę rozmowy między dwoma osobami. Aktywnym spekulantem oraz psychologiem, zajmującym się analizą decyzji podejmowanych przez inwestorów giełdowych. Jej celem jest pokazanie, w jaki sposób działają schematy w podejmowaniu decyzji przez uczestników rynku, w jaki sposób się przed nimi bronić i zyskać nową perspektywę. Perspektywę inwestora świadomego swych ułomności, irracjonalności i nielogicznych decyzji.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Książka, która zmieniła moje podejście do inwestowania”.

Recenzja książki „Psychologia skutecznego tradingu”:

Spis treści

 1. Przedmowa
 2. Część I CHCIWOŚĆ
  1. Optymizm
  2. Ekscytacja
  3. Podniecenie/Euforia
 3. Część II STRACH
  1. Niepokój
  2. Zaprzeczanie
  3. Lęk/Strach
  4. Rozpacz/Panika
  5. Kapitulacja/Zniechęcenie
  6. Depresja
  7. Niewiara
  8. Nadzieja/Optymizm
 4. Podsumowanie
 5. Dodatek

O autorze

Psycholog – profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie kieruje Zakładem Psychologii Ekonomicznej. Zajmuje się badaniami dotyczącymi podejmowania decyzji, psychologii oceny ryzyka, psychologii inwestowania i zachowań ekonomicznych.

Jest autorem kilku książek na powyższe tematy, między innymi książki „Psychologia inwestowania. Wprowadzenie do behawioralnych finansów” wydanej przez Gdańskie Wydawnictwo Ekonomiczne.

Współpracuje z wieloma badaczami z zagranicy; jest członkiem zarządu organizacji naukowej International Association for Research in Economic Psychology. Poza praca naukową prowadzi wykłady dla inwestorów i kadry menedżerskiej.

3 opinie dla „Droga inwestora. Chciwość i strach na rynkach finansowych”

 1. Artur

  Inwestuję od niedawna, jakieś pół roku z małymi przerwami, i jest to moja pierwsza pozycja z zakresu psychologii inwestowania. Autorzy świetnie opisują stany emocjonalne towarzyszące giełdzie – przynajmniej te, które ja przeżyłem. Warto przeczytać, żeby spojrzeć na emocje z dystansem i nauczyć się (chociaż trochę) nad nimi panować.

 2. Michał

  Psychologia to bardzo istotna sprawa na rynku oraz we wszystkich dziedzinach naszego życia. Ten niepozorny podręcznik napisany w formie dialogu znanego inwestora Grzegorza Zalewskiego oraz psychologa i autora „Psychologi inwestora giełdowego” Tomasza Zaleśkiewicza jest świetnym opracowaniem emocjonalnej strony każdego z nas. Czytając książkę odnajdziesz opisy emocji, którym nieustannie ulegasz. Nie jest tajemnicą, że emocje w szeroko rozumianym biznesie nasilają się wprost proporcjonalnie do ilości gotówki, którą się dysponuje. Poznanie własnej osobowości pomoże nad nimi panować – ta pozycja pokaże jak to zrobić.

 3. Anonim

  Bardzo dobra książka godna polecenia! Napisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem, czyta się ją jednym tchem.

  Moim zdaniem wielką zaletą tej książki jest to, że Pan Grzegorz Zalewski w bardzo ciekawy sposób porusza problemy, jakie dotykają każdego inwestora, zarówno początkującego jak i już doświadczonego. Zadaje pytania i szuka na nie odpowiedzi wspólnie z psychologiem. Pytania i rozważania są poparte przykładami, zarówno z jego doświadczenia inwestycyjnego jak i na konkretnych przykładach z warszawskiej GPW.

  Konkluzja z lektury tej książki jest taka, że bez poznania siebie i swoich emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi, mamy niewielkie szanse na odniesienie sukcesu inwestycyjnego.

  Jestem naprawdę usatysfakcjonowany lekturą i mam bardzo wiele ciekawych przemyśleń, odnośnie swojego procesu podejmowania decyzji inwestycyjnych.

  Pozdrawiam Autorów!!!

Dodaj opinię