Droga na giełdę. Jak przygotować spółkę do emisji publicznej

Kategoria:
Wydawnictwo: Difin
Okładka: Twarda
stron: 544
Wymiary: B5

156,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka stanowi kompendium wiedzy o tym, jak najlepiej wykorzystać możliwości rynku giełdowego przez spółki poszukujące kapitału na rozwój albo właścicieli zamierzających wyjść z inwestycji. Autorzy nie koncentrują się jedynie na procesie upubliczniania akcji, dają ogląd całej architektury rynku kapitałowego i przybliżają specy jego najważniejszych instytucji. Nie namawiają do wchodzenia na giełdę, rozważają argumenty „za” i „przeciw”.

W książce przedstawiono proces wchodzenia na giełdę krok po kroku. Omówiono rolę doradców oraz wskazano, czego od nich można wymagać. Zasadnicze kwestie, jak np. sporządzenie prospektu emisyjnego, omówiono bardzo szczegółowo. Nie poprzestano na procesie sprzedaży akcji na rynku pierwotnym, ale wskazano też,
jak być spółką publiczną i jak spełniać oczekiwania inwestorów już po debiucie na giełdzie.

To nie tylko teoretyczna lekcja, ale zasób wiedzy poparty realnymi doświadczeniami.
Zainteresuje również tych, którzy nie tylko z praktycznego punktu widzenia chcą poznać mechanizmy rządzące rynkiem pierwotnym. To zestaw dogłębnych statystyk dotyczących rynku giełdowego i pierwotnego, regulacji prawnych odnoszących się do procesu sprzedaży akcji, przykładów z naszej giełdy oraz własnych doświadczeń autorów, którzy pracowali przy plasowaniu emisji na rynku pierwotnym.

Recenzja:

Zacznijmy od tego, że nie jest to książka skierowana bezpośrednio do inwestorów indywidualnych – praktyków giełdowych. Jest to książka dla właścicieli spółek, którzy rozważają przeprowadzenie publicznej emisji akcji. Z punktu widzenia tej właśnie grupy czytelników, jest to pozycja rewelacyjna. Zawiera ona absolutnie wszystkie informacje, opisane w bardzo przystępy sposób, mówiące co po kolei należy zrobić, aby wprowadzić spółkę na giełdę. Z książki tej czytelnik dowie się wszystkiego o wymaganiach wobec spółki planującej IPO, w szczególności pozna koszty takiego wprowadzenia oraz jakie obowiązki spółka musi na siebie nałożyć. Duży nacisk w książce położony jest na omówienie rzeczywistych przypadków spółek już obecnych na giełdzie. Bardzo obszernie i z należytą uwagą przedyskutowany jest temat obowiązków informacyjnych spółek oraz sposobów postępowania w spółce przy tzw. informacjach poufnych.
Z punktu widzenia inwestora indywidualnego książka stanowi znakomite źródło wiedzy, szczególnie dla osób, które często uczestniczą w ofertach publicznych oraz tych, którzy angażują się kapitałowo jeszcze przed samym IPO

Michał Masłowski, www.sii.org.pl

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Droga na giełdę. Jak przygotować spółkę do emisji publicznej”