Giełda i psychologia

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381025171
Okładka: miękka
stron: 204
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

56,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Kiedy warto podejmować ryzyko? Jaki jest związek między finansami a psychologią?

Książka wpisuje się w nurt finansów behawioralnych, dział wiedzy stanowiący psychologiczne podejście do rynku papierów wartościowych. Skierowana jest zarówno do osób zajmujących się teorią rynku, jak i do praktyków. Pozwala na zrozumienie psychologicznych uwarunkowań inwestowania. Ponadto w książce:

  • przedstawiono proces podejmowania decyzji inwestycyjnych w oparciu o teorię perspektywy Daniela Kahnemana i Amosa Tversky’ego
  • zaprezentowano długą listę mechanizmów psychologicznych w sferze poznawczej, motywacyjnej i emocjonalnej inwestora
  • omówiono problematykę dyskontowania odroczonych wypłat.

Recenzja książki „Psychologia skutecznego tradingu”:

 

 

Prof. dr hab. Piotr Zielonka o książkach „Giełda i psychologia” oraz „Punkt odniesienia”:

 

 

Recenzje ekspertów

Piotr Zielonka combines academic rigor with remarkable insights; his work is eminently applicable across so many domains.

Nassim Nicholas Taleb

Mało jest jeszcze książek, które dawałyby całościowy obraz ewolucji finansów behawioralnych i wzajemnych zależności między ich elementami. Pracę Zielonki niewątpliwie wyróżnia to, że jest jedną z takich książek. Andrzej Sławiński Profesor Szkoły Głównej Handlowej Podstawowym osiągnięciem pracy jest wskazanie związków analizy technicznej z analizą behawioralną, a zwłaszcza tego, że zachowania w analizie technicznej nie wynikają z metod tej analizy, lecz z przesłanek psychologicznych.

Krzysztof Jajuga

Książka Piotra Zielonki w systematyczny sposób prezentuje zarówno najważniejsze dokonania psychologii rynku finansowego, jak i – co stanowi szczególny walor publikacji – dorobek wieloletnich badań autora prowadzonych w tej dziedzinie. I dla osób profesjonalnie związanych z rynkiem finansowym, i dla aktywnych inwestorów książka ta stanowić będzie doskonałą okazję do refleksji nad stosowanymi strategiami inwestycyjnymi oraz kontekstem podejmowanych decyzji.

Grzegorz Łętocha

Niniejsza publikacja nie tylko zapoznaje czytelnika z różnymi zaskakującymi fenomenami psychologii rynku finansowego, lecz także ukazuje ich źródła i przedstawia wyjaśnienia oparte na poważnych teoriach naukowych. Nie ma wątpliwości, że Czytelnik ma do czynienia z jednym z najbardziej kompetentnych wykładów w tej dziedzinie.

Tadeusz Tyszka

To pierwsza naukowa książka na temat inwestowania, którą czytałem z wypiekami na twarzy.

Tomasz Modzelewski

To dla mnie wielka przyjemność widzieć kolejne wydanie książki Piotra Zielonki „Giełda i psychologia”. Badania Autora w dziedzinie finansów behawioralnych zapewniły mu wgląd w psychologiczne aspekty rynku. Jego prace angażują zarówno teoretyków, jak praktyków giełdowych. Ja sam bardzo często z nich korzystam.

Elton G. McGoun

2 opinie dla „Giełda i psychologia”

  1. Marcin

    Można w niej znaleźć ciekawe przykłady sposobu dokonywania wyborów przez ludzi.

  2. Anonim

    Świetna książka o spekulacji, inwestycji i nie tylko. Każdy kto ją przeczyta odnajdzie pułapki psychologiczne, których nie raz doświadczył i nie potrafił nazwać. Nic mi tak nie pomogło w systematycznym osiąganiu zysków jak nazwanie własnych demonów. Polecam każdemu, to zmaga się z psychologicznym aspektem tradingu.

Dodaj opinię