Ichimoku – japońska strategia inwestycyjna

(6 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "VOCATIO" Piotr Wacławik
ISBN: 9788378292562
Okładka: miękka
stron: 116
Wymiary: 12,5cm x 19,5cm

47,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wielu inwestorów poszukuje skutecznych, a jednocześnie w miarę prostych w zastosowaniu systemów ułatwiających grę na giełdzie. Coraz bardziej popularna staje się metoda analizowania wykresów za pomocą Ichimoku w połączeniu z wykresami świecowymi przedstawiona w niniejszej książce. Japońska strategia warta jest szczególnego zainteresowania, ponieważ pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać informacje płynące z rynku do podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych.

Jest to przede wszystkim prosta strategia mechaniczna pokazująca sygnały w konkretnym punkcie na wykresie, a wykorzystywanie jej nie wymaga zaawansowanej wiedzy z analizy technicznej. Wystarczająca jest znajomość podstaw analizowania poszczególnych linii na wykresie Ichimoku, dzięki (którym) łatwo można zidentyfikować sygnały kupna, sprzedaży, poziomy wsparcia oraz oporu, a także kierunek i siłę trendu.

Na unikalność Ichimoku składają się linie biegnące równo z sytuacją na wykresie, linia opóźniona oraz linie wysunięte w przyszłość. Całość określa nam, w jakim trendzie znajduje się instrument finansowy, i daje kilka możliwości wejścia w pozycję oraz podążania za trendem. Strategię można wykorzystywać na wszystkich rynkach finansowych (akcje, obligacje, kontrakty, waluty i surowce) i na wszystkich interwałach czasowych.

Dzięki lekturze „Ichimoku – japońska strategia inwestycyjna”nie tylko poznajemy szczegółowo opisane systemy, ale także uczymy się samodzielnie obserwować i tworzyć parametry, w oparciu o które wykonamy transakcję. Autor, Kamil Oziemczuk, który jest analitykiem walutowym, a także inwestorem z dziesięcioletnim doświadczeniem, przedstawia szerokie możliwości korzystania z Ichimoku, podając także przykłady najskuteczniejszych systemów transakcyjnych, które pozwalają osiągnąć maksymalne korzyści w inwestowaniu zgodnie z panującym trendem w różnych skalach czasowych.

„Ichimoku – japońska strategia inwestycyjna” przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę na rynku kapitałowym, jak również dla doświadczonych inwestorów.

Autor w książce koncentruje się na szczegółowym przedstawieniu najskuteczniejszych systemów inwestycyjnych, które można zastosować dzięki wykresom Ichimoku.

Są to uniwersalne systemy, które mogą być stosowane nie tylko na rynku walutowym, ale również na rynkach akcji, obligacji i surowców. Dzięki Ichimoku w jednej chwili jesteśmy w stanie określić panujący trend oraz jego siłę na różnych interwałach czasowych. Określa w którym momencie powinniśmy wykonać transakcję i jak podążać z trendem.

System Ichimoku jest wizualnym system pozwalającym inwestorowi szybko odróżnić konfiguracje handlowe o niskim prawdopodobieństwie od tych z wysokim prawdopodobieństwem powodzenia. Wykresy Ichimoku można wykorzystywać samodzielnie, jak również łączyć je z innymi sposobami analizy technicznej.

Krzysztof Kochan o książkach „Analiza techniczna w praktyce” oraz „Forex w praktyce”:

 

 

 

 

 

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

 

 

 

 

 

Recenzje ekspertów

Jedna z pierwszych pozycji na polskim rynku poświęcona japońskiej strategii inwestycyjnej Ichimoku. Biorąc to pod uwagę należy uznać, iż autor doskonale wywiązał się ze swojego zadania, przedstawiając w sposób jasny i zrozumiały kluczowe zagadnienia. Ponadto Czytelnik poprzez subtelną narrację autora oraz przykłady praktyczne, zostaje mimowolnie przekonany do słuszności posiadania Ichimoku w swojej palecie strategii inwestycyjnych. Pozycja na pewno ważna i godna uwagi z tego punktu widzenia. Polecam.

Katarzyna Płaczek

6 opinii dla „Ichimoku – japońska strategia inwestycyjna”

 1. Szczepan

  Podstawy Ichimoku, ale bardzo przystępnie opisane. Książkę mam od około 10 lat, od czasu do czasu warto zajrzeć i przypomnieć sobie niektóre tematy. Miałem okazję poznać autora, bardzo miły i chętnie tłumaczy, jeśli coś wymaga doprecyzowania. Strategia bardzo mi pomaga przy zakupie akcji zagranicznych.

 2. Hubert

  Książka opisuje podstawy Ichimoku. Wszystko jasne, zwięzłe i na temat. Książkę czytałem już dawno, około 2011 zaraz po jej wydaniu. Obecnie w internecie jest mnóstwo informacji na temat Ichimoku, ale dziewięć lat temu to była unikalna wiedza. Polecam, jeśli ktoś chce odświeżyć teorię oraz podstawowe strategie inwestycyjne. Jeden z niewielu wskaźników, który w zasadzie jest kompletnym systemem inwestycyjnym.

 3. Raf

  Myślę że autor nie do końca sam rozumie strategię Ichimoku 🙂

 4. Marek

  Jest to ciekawa pozycja, warta przeczytania. Jest satysfakcjonująca oraz dała poznać prostą a zarazem skomplikowaną formę technik wiążących podstawowe zasady prowadzenia inwestycji. Wzbudziła moje zainteresowanie prostotą sformułowań oraz elokwencją wywodu. Autor zastosował pragmatyczną zasadę poznania postaw inwestycji w oparciu o sygnały inwestycyjne, płynące z wykresu świecowego, w połączeniu z ważnymi elementami jakimi są linie ichmoku. Załączone analizy w sposób wytłumaczalny ukazały prawdy płynące z wykresów. Wyraziły sposób na prowadzenie inwestycji w oparciu o wiedzę płynącą ze zdobytych wiadomości.

 5. Mateusz

  Polecam z całego serca. Bardzo dokładny opis strategii. Korzystam na platformie od kilku miesięcy.

 6. Łukasz

  Książka dla początkującego. Wytłumaczone są (nie zawsze precyzyjnie) podstawy wykresów świecowych i Ichimoku. Można oczekiwać, że publikacja o Ichimoku będzie zawierać więcej teorii, szczególnie w obszarze cykli, rodzajów fal i ich zasięgów, podczas gdy Autor skupia się raczej na sygnałach, a te są powszechnie dostępne i w miarę przyzwoicie opisane. Cena wydaje się zbyt wysoka jak na niewielką objętość publikacji i podstawowy poziom przekazywanych informacji.

Dodaj opinię