Kryptowaluty

(9 opinii klienta)
Kategoria: ,
Wydawnictwo: Wydawnictwo Crypto Logic sp z o.o.
ISBN: 9788395022234
Okładka: Twarda
stron: 348

70,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Najnowsza edycja bestsellerowego, praktycznego poradnika, będącego polską biblią wiedzy o kryptowalutach, Kompendium wiedzy napisane nie dla informatyków, a dla osób ciekawych nowych technologii i rynkiem kryptowalut.

Technologia

W pierwszych rozdziałach omawiamy w przystępnych słowach sposób działania stojącej za bitcoinem technologii rejestru rozproszonego czyli Blockchain’a. Przybliżamy także zagadnienia związane z mechaniką stojącą za działaniem kryptowalut, ich bezpieczeństwem, a także wyjaśniamy skąd w ogóle biorą się bitcoiny i waluty alterantywne. Przygotowaliśmy także usystematyzowaną klasyfikację cyfrowych pieniędzy ze względu na ich cechy i funkcje, a także omawiamy najpopularniejsze w tej chwili instrumenty kryptowalutowe w uporządkowanej po raz pierwszy na rynku wydawniczym formie.

Przyszłość

W tej części książki mierzymy się z implikacjami jakie niesie za sobą powszechna adaptacja technologii rejestrów rozproszonych w szeregu gałęzi gospodarki. Omawiamy kolosalne znaczenie blockchain’a, który bez wątpienia jest fundamentem rewolucji o skali i znaczeniu większym niż powstanie Internetu! Przechodzimy od rankingu zawodów i branż które przestaną niebawem istnieć, po rewolucje w poszczególnych sektorach gospodarki od logistyki po finanse. Mierzymy się także z zagadnieniami trudnymi, takimi jak wpływ walut wirtualnych na światowe bezpieczeństwo, państwowość czy prawo. Liczymy na to, że rozdziały zgrupowane w sekcji “narodziny Nowego Porządku świata” będą szczególnie interesujące zarówno dla entuzjastów nowych technologii jak i w takim samym stopniu, ekonomistów, inwestorów kapitałowych czy polityków.

Ile wart będzie Bitcoin?

Mierzymy się z zagadnieniem obecnej oraz przyszłej wyceny bitcoina stosując zarówno metody ekonometryczne, wpływ adopcji na wycenę, analizę trendów cenowych, analizę techniczną oraz wielkość rynku kryptowalutowego w kontekście reszty rynków finansowych.

Praktyczny poradnik

W tej części postaramy się poprowadzić czytelnika za rękę i przygotować go do bezpiecznego wejścia w świat cyfrowych pieniądzy wyjaśniając po drodze wszystkie istotne kwestie związane z bezpiecznym zakupem pierwszego bitcoina (lub jego części). Część tą powinno się traktować jako praktyczny poradnik dla osób które nie miały do czynienia nigdy z walutami opartymi o mechanizm Blockchain. Omawiamy w nim także wszelkie ryzyka związane z globalnym światem krypowalut począwszy od przechowywania cyfrowych wartości, przez transakcje kryptowalutowe.

Kryptowaluty w świetle prawa

Aż po analizę prawną walut elektronicznych opartych o mechanizmy kryptograficzne i związane z nią regulacje prawno-skarbowe w naszym kraju (dodatek do wydania polskiego).

Komu zawdzięczamy powstanie bitcoina?

Czyli w poszukiwaniu tożamości legendarnego Satoshi Nakamoto

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najpopularniejsze książki o giełdzie w 2018 roku?”.

Spis treści

 1. Wstęp
 2. Technologia
  1. Finansowe Tsunami
  2. Funkcje i role kryptowalut
  3. Zagrożenia i wyzwania
  4. Czym jest pieniądz fiducjarny?
 3. Przyszłość
  1. Narodziny Nowego Porządku Świata
  2. Ile wart będzie bitcoin?
 4. Praktyczny poradnik
  1. Kupujemy pierwszego bitcoina
  2. Transakcje kryptowalutowe
  3. Przegląd wybranych kryptowalut
  4. Kryptowaluty w świetle prawa
  5. Kim NIE jest Satoshi Nakamoto?
 5. Zakończenie

 

O autorze

Entuzjasta technologii internetowych

Założyciel i wieloletni prezes największego centrum przetwarzania danych w Polsce – firmy Beyond.pl, a także współzałożyciel firm technologicznych: Coinpaprika.com, Gamerhash.com, FoundryNFT.com oraz GoldenSubmarine.

Absolwent Oxford Blockchain Strategy Programme (2018)

Absolwent Christie’s Education – “A Comprehensive Guide to Understanding NFTs” (2021)

Studiował e-biznes pod kierunkiem prof Wojciecha Cellarego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Następnie, podczas studiów doktoranckich, pod kierunkiem prof. Waldemara Frąckowiaka, prowadził badania dotyczące ładu korporacyjnego w Katedrze Inwestycji i Rynków Kapitałowych, na tym samym Uniwersytecie.

W latach 2005-2006 realizował indywidualny program badań doktoranckich na University of Oxford. Jest laureatem drugiej edycji prestiżowego stypendium imienia Lesława A. Pagi.

Pierwszego bitcoina wykopał w 2013 roku. Od 2016 roku zajmuje się doradztwem w globalnych  projektach związanych z kryptowalutami oraz technologią blockchain.

Ewangelista kryptowalutowy

Studiował na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Pierwszego bitcoina zakupił na szczycie bańki w 2013 roku. Twórca pierwszego polskojęzycznego kanału traktującego o kryptowalutach w serwisie YouTube w 2016 roku. Znany w szczególności jako opiniotwórczy influencer, autor wielu artykułów, mówca na konferencjach branżowych, który w prostych słowach opowiada o rewolucji, jaką są kryptowaluty.

Propagator tokenizacji personalnej. W 2017 roku jako jedna z pierwszych osób na świecie, wyemitował swój token personalny „BEN”. Twórca pierwszego na świecie serwisu do tokenizacji osobistej personaltokens.io.

Współprowadzący jednego z najdłużej nadawanych polskojęzycznych podcastów w branży pt. „Kwarantanna z Bitcoinem”. Doradza giełdom, projektom DeFi oraz kopalniom kryptowalut na całym świecie.

Fragment książki

Pobierz fragment książki: Kryptowaluty

9 opinii dla „Kryptowaluty”

 1. Adam

  Fajnie poczytać o przyszłości.

 2. Tom

  Świetnie wprowadza w świat krypto i technologii blockchain.

 3. Janusz

  Bardzo dobra pozycja. Rzeczowo i przystępnie. Idealna lektura dla początkujących w świecie kryptowalut.

 4. Marcin

  Cała moja przygoda z kryptowalutami rozpoczęła się właśnie od tej książki, napisana rzeczowo i przystępnie. Serdecznie polecam.

 5. Tomasz

  Bardzo ciekawa ksiażka.

 6. Elżbieta Iwona

  Właśnie z tą książką rozpoczęłam przygodę z kryptowalutami. Polecam gorąco, bo jest przystępnie napisana i sporo wyjaśnia 🙂

 7. Roman

  Świetna książka na wejście w świat blockchain i kryptowalut.

 8. Łukasz

  Polecam, naprawdę warta przeczytania.

 9. Jakub

  Wszystko ok 😉

Dodaj opinię