Kryptowaluty

(9 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Crypto Logic sp z o.o.
ISBN: 9788395022234
Okładka: twarda
stron: 348

99,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Najnowsza edycja bestsellerowego, praktycznego poradnika, będącego polską biblią wiedzy o kryptowalutach, Kompendium wiedzy napisane nie dla informatyków, a dla osób ciekawych nowych technologii.

Technologia

W pierwszych rozdziałach omawiamy w przystępnych słowach sposób działania stojącej za bitcoinem technologii rejestru rozproszonego czyli Blockchain’a. Przybliżamy także zagadnienia związane z mechaniką stojącą za działaniem kryptowalut, ich bezpieczeństwem, a także wyjaśniamy skąd w ogóle biorą się bitcoiny i waluty alterantywne. Przygotowaliśmy także usystematyzowaną klasyfikację cyfrowych pieniędzy ze względu na ich cechy i funkcje, a także omawiamy najpopularniejsze w tej chwili instrumenty kryptowalutowe w uporządkowanej po raz pierwszy na rynku wydawniczym formie.

Przyszłość

W tej części książki mierzymy się z implikacjami jakie niesie za sobą powszechna adaptacja technologii rejestrów rozproszonych w szeregu gałęzi gospodarki. Omawiamy kolosalne znaczenie blockchanina, który bez wątpienia jest fundamentem rewolucji o skali i znaczeniu większym niż powstanie Internetu! Przechodzimy od rankingu zawodów i branż które przestaną niebawem istnieć, po rewolucje w poszczególnych sektorach gospodarki od logistyki po finanse. Mierzymy się także z zagadnieniami trudnymi, takimi jak wpływ kryptowalut na światowe bezpieczeństwo, państwowość czy prawo. Liczymy na to, że rozdziały zgrupowane w sekcji “narodziny Nowego Porządku świata” będą szczególnie interesujące zarówno dla entuzjastów nowych technologii jak i w takim samym stopniu, ekonomistów, inwestorów kapitałowych czy polityków.

Ile wart będzie Bitcoin?

Mierzymy się z zagadnieniem obecnej oraz przyszłej wyceny kryptowaluty bitcoin stosując zarówno metody ekonometryczne, wpływ adopcji na wycenę, analizę trendów cenowych, analizę techniczną oraz wielkość rynku kryptowalutowego w kontekście reszty rynków finansowych

Praktyczny poradnik

W tej części postaramy się poprowadzić czytelnika za rękę i przygotować go do bezpiecznego wejścia w świat kryptowalut wyjaśniając po drodze wszystkie istotne kwestie związane z bezpiecznym zakupem pierwszego bitcoina (lub jego części). Część tą powinno się traktować jako praktyczny poradnik dla osób które nie miały do czynienia nigdy z kryptowalutami. Omawiamy w nim także wszelkie ryzyka związane z globalnym światem krypowalut począwszy od przechowywania cyfrowych wartości, przez transakcje kryptowalutowe.

Kryptowaluty w świetle prawa

Aż po analizę prawną kryptowalut i związane z nią regulacje prawno-skarbowe w naszym kraju (dodatek do wydania polskiego)

Komu zawdzięczamy powstanie bitcoina?

Czyli w poszukiwaniu tożamości legendarnego Satoshi Nakamoto

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najpopularniejsze książki o giełdzie w 2018 roku?”.

Spis treści

 1. Wstęp
 2. Technologia
  1. Finansowe Tsunami
  2. Funkcje i role kryptowalut
  3. Zagrożenia i wyzwania
  4. Czym jest pieniądz fiducjarny?
 3. Przyszłość
  1. Narodziny Nowego Porządku Świata
  2. Ile wart będzie bitcoin?
 4. Praktyczny poradnik
  1. Kupujemy pierwszego bitcoina
  2. Transakcje kryptowalutowe
  3. Przegląd wybranych kryptowalut
  4. Kryptowaluty w świetle prawa
  5. Kim NIE jest Satoshi Nakamoto?
 5. Zakończenie

 

Fragment książki

Pobierz fragment książki: Kryptowaluty

9 opinii dla „Kryptowaluty”

 1. Adam

  Fajnie poczytać o przyszłości.

 2. Tom

  Świetnie wprowadza w świat krypto i technologii blockchain.

 3. Janusz

  Bardzo dobra pozycja. Rzeczowo i przystępnie. Idealna lektura dla początkujących w świecie kryptowalut.

 4. Marcin

  Cała moja przygoda z kryptowalutami rozpoczęła się właśnie od tej książki, napisana rzeczowo i przystępnie. Serdecznie polecam.

 5. Tomasz

  Bardzo ciekawa ksiażka.

 6. Elżbieta Iwona

  Właśnie z tą książką rozpoczęłam przygodę z kryptowalutami. Polecam gorąco, bo jest przystępnie napisana i sporo wyjaśnia 🙂

 7. Roman

  Świetna książka na wejście w świat blockchain i kryptowalut.

 8. Łukasz

  Polecam, naprawdę warta przeczytania.

 9. Jakub

  Wszystko ok 😉

Dodaj opinię