Kto jest kim. Typy osobowości dla menedżerów

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 8324600086
Okładka: twarda
stron: 392
Wymiary: A5

80,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Typy osobowości MBTI® — czyli jak klonować najlepszych ludzi w firmie

– Ustalanie precyzyjnych kryteriów rekrutacji
– Nagradzanie i dyscyplinowanie ludzi o różnych typach osobowości
– Ankieta: badanie typów osobowości MBTI®

Gdyby tylko pracowało u nas więcej takich osób, jak Dawid…
Gdyby wszyscy ludzie myśleli i działali podobnie, praca kierowników byłaby prostsza. Wystarczyłby jeden uniwersalny system motywacyjny: te same kary i nagrody dla wszystkich. Problem w tym, że różni ludzie różnie reagują na te same bodźce. Racjonalny ekstrawertyk będzie pracować chętniej, gdy nakreślisz mu realną i obiecującą ścieżkę kariery. Lecz gdy masz do czynienia z emocjonalnym introwertykiem, lepiej sięgnij po inne argumenty. To samo dotyczy dyscyplinowania: ostra reprymenda jednych przywołuje do porządku, innym odbiera chęć do pracy.

Poznaj koncepcję MBTI®, a osiągniesz wyższy poziom percepcji. Zaczniesz dostrzegać subtelne różnice między ludźmi, z którymi pracujesz. Wyrobisz w sobie szósty zmysł, który pozwala lepiej przewidywać zachowania współpracowników.

Jak działa MBTI®?

MBTI® to system określania osobowości, stosowany przez kadrowców i menedżerów wielu dużych organizacji, takich jak Ernst & Young czy Whirlpool, zgodnie z którym psychikę ludzką można rozpatrywać w 4 wymiarach:

– ekstrawertycy (E)
– introwertycy (I)
– percepcjoniści (P)
– intuicjoniści (N)
– myśliciele (T)
– uczuciowcy (F)
– sędziowie (S)
– obserwatorzy (O)

Te wymiary, nałożone na siebie, tworzą 16 typów osobowości. I tak na przykład INTP jest kodem myślenia i zachowania teoretyków, którzy potrafią skutecznie interpretować rzeczywistość i dostrzegać w niej schematy oraz niespójności. Ludzie z tym kodem sprawnie rozwiązują problemy techniczne i pracują na ogólnych modelach. Są dobrymi analitykami i lubią wyjaśniać innym, jak działa świat.

MBTI® w obecnej postaci jest owocem wieloletnich badań psychologów z całego świata. To klucz, którym menedżerowie otwierają umysły współpracowników. Dowiedz się, jak z niego korzystać:

– skąd biorą się różnice osobowości, – jak zbudować zrównoważony zespół ludzi, – jak odbierają rzeczywistość i jak pracują ludzie o różnych typach osobowości, – mocne i słabe punkty ludzi o poszczególnych typach osobowości, – cztery rodzaje temperamentów: Dionizosa, Epimeteusza, Prometeusza i Apollina.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kto jest kim. Typy osobowości dla menedżerów”