Makroekonomia. Podręcznik europejski

Kategoria:
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Okładka: Miękka
stron: 884
Wymiary: B5

76,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W wiadomościach codziennie jest mowa o bezrobociu, inflacji, stopach procentowych, kursach walutowych i notowaniach giełdowych. To, co dzieje się na świecie, powoduje, że poznanie makroekonomii staje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego też autorzy proponują udział w ciekawej analizie zjawisk dotyczących całej gospodarki.

Podręcznik obejmuje obszerną prezentację współczesnej makroekonomii w kontekście zarówno europejskim, jak i globalnym. Autorzy równoważą wykład teorii przykładami zaczerpniętymi z gospodarek różnych krajów, co sprawia, że Czytelnik może się odnieść do zdarzeń ze swojego otoczenia makroekonomicznego. W podręczniku tym makroekonomia została ujęta w czterech częściach: wprowadzenie do makroekonomii, gospodarka w długim okresie, gospodarka w krótkim okresie, polityka makroekonomiczna w gospodarce globalnej.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków ekonomicznych wyższych uczelni różnych typów.

Michael Burda jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, a Charles Wyplosz jest profesorem ekonomii w The Graduate Institute w Genewie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Makroekonomia. Podręcznik europejski”