Mała książeczka, która nadal podbija rynek

Kategoria:
Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 9788377461099
Okładka: twarda z obwolutą
stron: 200
Wymiary: 12,7 cm x 17,7 cm

36,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Fundamentalna formuła inwestowania w akcje

W 2005 roku Joel Greenblatt opublikował książkę, która została już uznana za pozycję klasyczną w literaturze finansowej. W Małej książeczce, która podbija rynek – bestsellerze z listy „New York Timesa”, o łącznym nakładzie 300 000 egzemplarzy – Greenblatt wytłumaczył, jak inwestorzy mogą przewyższyć rynkowe średnie dzięki prostemu i systematycznemu stosowaniu formuły polegającej na wyszukiwaniu dobrych firm, kiedy są dostępne po okazyjnych cenach. Teraz, z nowym wprowadzeniem i posłowiem na rok 2010, książka uaktualnia i wzbogaca wnioski z pierwszego wydania. Zawiera również dane i analizy obejmujące ostatni kryzys finansowy i wzorcowe wyniki do końca 2009 roku.

Książka ta w prosty i przystępny sposób przedstawia podstawowe zasady udanego inwestowania na giełdzie, a także ujawnia sprawdzoną formułę autora, która polega na automatycznym kupowaniu firm o wynikach powyżej średniej po niższych od średniej cenach. Chociaż formuła ta została gruntownie przetestowana i jest przełomowa w świecie naukowym i zawodowym, Greenblatt tłumaczy ją, używając matematyki na poziomie klasy szóstej, prostego języka i dużej dozy poczucia humoru. Pokazuje, jak stosować jego metodę, aby pobić na głowę zarówno rynek, jak i zawodowych menedżerów. Wyjaśnia również, dlaczego sukces umyka prawie wszystkim indywidualnym i profesjonalnym inwestorom oraz dlaczego jego formuła będzie dalej działać, nawet jeśli wszyscy ją „poznają”.

Chociaż sama formuła może być prosta, to prawdziwym kluczem do sukcesu dla inwestorów jest zrozumienie, dlaczego się sprawdza.

O AUTORZE:

Joel Greenblatt jest założycielem Gotham Capital, prywatnej spółki inwestycyjnej osiągającej – od czasu jej powstania w 1985 roku – średnie roczne zyski na poziomie 40 procent. Jest też profesorem na wydziale pomocniczym Columbia Business School, głównym strategiem Formula Investing, byłym prezesem jednej z firm z listy 500 magazynu „Fortune” oraz autorem You Can Be a Stock Market Genius [I ty możesz zostać geniuszem giełdowym]. Posiada dyplomy BS i MBA uzyskane w Wharton School.

OPINIE:

„Książka przede wszystkim dla tych, którzy chcą zacząć samodzielnie inwestować na giełdzie. Joel Greenblatt prowadzi przez trudny finansowy parkiet tak lekko, jak potrafią tylko amerykańscy wykładowcy – tłumacząc podstawy rynkowej ekonomii jednocześnie prosto i zabawnie, na przykładach, które zrozumiałoby dziecko. Poradnik czyta się, jak dobrą powieść, z tym, że wiedza, którą zawiera, niesie ze sobą potencjalną obietnicę przyszłych zysków dużo większych niż tylko czysta satysfakcja z lektury.”
– Norbert Duczkowski, Dyrektor Biura Produktów Inwestycyjnych Getin Noble Bank SA

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Mała książeczka, która nadal podbija rynek”