Międzyrynkowa analiza kursów walutowych

(3 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000400
Okładka: Twarda
stron: 302

54,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rynki walutowe stały się od kilku lat częścią portfela każdego aktywnego gracza. Nie da się jednak oddzielić ich od tego co dzieje się w innych segmentach rynków finansowych. Ashraf Laidi podejmuje próbę wyjaśnienia związków między zachowaniem się walut, rynków akcji, surowców i obligacji. Kontynuuje również tradycję J. Murphy’ego, który wykorzystał analizę techniczną do odkrywania relacji na wykresach między różnymi rynkami i robi to uwzględniając zmiany, jakie nastąpiły na rynkach finansowych w ostatnich latach.

Spis treści

 1. Przedmowa
 2. Podziękowania
 3. Wprowadzenie
 4. Rozdział 1. Dolar i złoto
 5. Rozdział 2. Wpływ cen ropy naftowej na rynek walutowy
 6. Rozdział 3. Kiedy dolar był królem (1999-2001)
 7. Rozdział 4. Dolar – przebudzenie niedźwiedzia (2002-2007)
 8. Rozdział 5. Apetyt na ryzyko na rynkach finansowych
 9. Rozdział 6. Krzywa dochodowości, akcje, towary – narzędzia dzięki, którym zrozumiesz Fed
 10. Rozdział 7. Deficyty amerykańskiej gospodarki, dywersyfikacja rezerw i ich wpływ na dolara
 11. Rozdział 8. Wpływ surowcowego supercyklu na rynek walutowy
 12. Rozdział 9. Rynek walutowy – wybrane zagadnienia
 13. Zakończenie

O autorze

Ashraf Laidi jest założycielem Intermarket Strategy Ltd. Pracuje jako główny strateg w firmie City Index / FX Solutions. Wcześniej podobne stanowisko zajmował w firmie CMC Markets. Nadzoruje analizy i prognozy dotyczące par walutowych krajów G-10, koncentruje się również na związkach między różnymi aktywami. Prognozy walutowe Ashrafa Laidi’ego od 2006 roku zajmują czołowe miejsca w rankingu tygodnika FXWeek. Laidi regularnie występuje w telewizji CNBC oraz BBC, jego publikacje i wypowiedzi pojawiają się w najważniejszych mediach finansowych – Financial Times, WallStreet Journal, Barrons, Marketwatch.

Recenzje ekspertów

Czytelnicy Barronsa często pytają czy istnieje idealny podręcznik, który tłumaczyłby jak działają rynki. Po przekopaniu się przez wszelkie dostępne materiały, co zajęło mi więcej niż trzy dekady studiowania zrozumiałem, że wykładowcy i teoretycy żyją w kompletnie innym świecie niż ci, którzy na co dzień działają na rynku. Ashraf Laidi stworzył elementarz dla każdego ale i książkę która przedstawia pogłębione spojrzenie na wszystkie rynki – towarowe, metali szlachetnych, kredytowe i akcji – oraz ich wpływ na największy z rynków, rynek walutowy. Gdybym mógł przeczytać tę książkę, zanim zacząłem inwestować!

Randall W. Forsyth

3 opinie dla „Międzyrynkowa analiza kursów walutowych”

 1. Trader

  Książka pomaga analizować kursy waluty i wyciągać z nich wnioski podczas obrotu nimi na globalnym rynku walutowym Forex. Cena kursu euro czy dolara zależy od wielu czynników, które warto znać.

 2. Piotr

  Za tak nieduże pieniądze tak dużo wiedzy, polecam.

 3. Krystian

  Dobrze opisane powiązania rynku.

Dodaj opinię