Pozytywne starzenie się

Kategoria:
Wydawnictwo: Laurum
Okładka: miękka
stron: 312
Wymiary: 13,6 cm x 21,3 cm

31,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Koncepcja positive aging – czyli pozytywnego starzenia się – to szkoła duchowej młodości w jesieni życia. Pogoda ducha i pozytywna energia decydują o tym, czy na starość odczuwamy więcej szczęścia niż bólu i trosk. Do szkoły myślenia positive aging przekonuje się coraz więcej terapeutów i starszych osób na całym świecie. Jednak sztuka pozytywnego starzenia się wymaga obszernej wiedzy o procesach zachodzących w naszych ciałach i umysłach w jesieni życia. Niniejsza książka dostarcza tę wiedzę.
Książka Pozytywne starzenie się otwiera nową erę w rozumieniu procesu starzenia się. Jest pouczającym poradnikiem dla wszystkich w jesieni życia oraz nieocenionym źródłem wiedzy dla ich opiekunów. Autor prezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie geriatrii i to, jak wpływają one na doświadczanie starości. Omawia:

– historię i percepcję pojęcia starości,

– style życia pomagające utrzymać pogodę ducha w starszym wieku,

– koncepcje rozwoju ludzi dorosłych i różne trajektorie starzenia się,

– sposoby radzenia sobie z powszechnymi problemami wieku dojrzałego: deficytem poznawczym, depresją, lękiem i psychologicznymi barierami szczęścia,

– znaczenie postawy psychicznej wobec upośledzenia fizycznego,

– problemy, jakich doświadcza człowiek poddany opiece geriatrycznej,

– świadomość nadchodzącej śmierci i żal po utracie bliskiej osoby.

„Pozytywne starzenie się” łączy nowatorskie podejście do procesu starzenia się z sugestiami i pomysłami na poprawę jakości życia w starości. Pomaga nam radzić sobie ze zmiennymi kolejami losu i do późnej starości czerpać z życia jak najwięcej.

Dr Robert D. Hill jest licencjonowanym psychologiem oraz dziekanem Wydziału Psychologii Edukacyjnej Uniwersytetu Utah, a także dyplomowanym psychoterapeutą zrzeszonym w American Board of Professional Psychology. Badał zagadnienia normalnego i patologicznego starzenia się w Karolinska Institute w Sztokholmie oraz ? jako stypendysta Fundacji Fulbrighta ? na Uniwersytecie Maastricht w Holandii.

OPINIE:
„Napisana zarówno dla laików, jak i dla profesjonalnych terapeutów i opiekunów. Pozytywne starzenie się pokazuje z naukowego punktu widzenia, jak ludzie mogą kształtować swoje postawy, przekonania i osobiste środowisko, aby na starość zachować dobre samopoczucie. Po przeczytaniu tej książki pomyślałem sobie -Starość chyba jednak nie jest taka zła”.
dr Martin van Boxtel, wykładowca na Wydziale Psychiatrii i Neuropsychologii Uniwersytetu Maastricht

„Pozytywne starzenie się” to książka jedyna w swoim rodzaju. To przewodnik ułatwiający prowadzenie satysfakcjonującego życia na starość i odnalezienie utraconego sensu życia.”
dr Nancy Pachana, Wydział Psychologii Uniwersytetu Queensland

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pozytywne starzenie się”