Segregator inwestycyjny

(3 opinie klienta)
Kategoria: ,
Wydawnictwo: Investio.pl
ISBN: 9788395372902
Okładka: Twarda
Wymiary: 19 cm x 23 cm

99,00 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Prezent do każdego egzemplarza: pełny dostęp do aplikacji squaber.com na 30 dni w celu prowadzenia portfela online (Uwaga! Po tym okresie ciągle będziesz mógł prowadzić swój portfel za darmo).

Segregator to nie kolejna książka o inwestycjach, to narzędzie, dzięki któremu odniesiesz sukces jako inwestor giełdowy. 100% konkretnych informacji przedstawione w innowacyjnej i zwięzłej formie. Idealne rozwiązanie dla początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów.

Dlaczego warto używać „Segregatora inwestycyjnego”?

Łatwość z jaką możemy obecnie rozpocząć inwestowanie na rynkach finansowych tworzy iluzję, że samo inwestowanie jest łatwe. Ten fakt doprowadził wiele osób do niekontrolowanych strat finansowych na instrumentach, z których przede wszystkim nigdy nie powinni korzystać.

Dlaczego tak się stało? Ponieważ nie mieli planu, ulegli emocjom i naiwnie wierzyli, że istnieje coś takiego jak łatwe zarabianie pieniędzy, do czego przekonały je osoby, które najczęściej nie miały do tego prawa.

Wiele aspektów inwestycji da się zautomatyzować, można wyeliminować wiele najczęstszych błędów, dostarczyć skuteczne sygnały, przeczytać niezliczone książki o tym jak inwestowali czarodzieje rynków, czy legendarny Warren Buffet, a mimo to stracić pieniądze.

Bez konkretnej strategii, inwestor jest najsłabszym ogniwem, ponieważ postępuje chaotycznie, nie powiela dobrych schematów, nie planuje swoich kroków, a następnie nie nadzoruje tego co zrobił. W segregatorze pokazujemy, jak powinien postępować świadomy inwestor giełdowy. Uwaga – w 90% czasu jest to praca z kartką i ołówkiem.

W segregatorze znajdziesz:

 • Link oraz kod QR do arkuszy exel niezbędnych do zbudowania i nadzorowania Twojej strategii inwestycyjnej.
 • Materiały dodatkowe, w tym e-book i materiały do druku.
 • Wsparcie merytoryczne dla każdej osoby, która dokona zakupu za pomocą czatu w aplikacji Squaber.com.

Marcin Tuszkiewicz o segregatorze inwestycyjnym:

 

 

 

Spis treści

Podstawowe zagadnienia

  1. Esencja inwestowania. Koncepcja relacji pomiędzy zyskiem, a ryzykiem jakie należy podjąć, aby go osiągnąć.
  2. Pojęcia skłonności do podejmowania ryzyka oraz zdolności do jego ponoszenia. Pierwsze zadania praktyczne.

Rachunki Inwestycyjne

  1. Zwięzłe przedstawienia najważniejszych cech dobrego rachunku maklerskiego.
  2. Miejsce na Twoje umowy oraz loginy.

Definiowanie policzalnych celów inwestycyjnych

  1. Czy wiesz na co przeznaczysz pieniądze z inwestycji? Jak policzyć ile musisz zarabiać i ile odkładać, aby zrealizować swoje cele?
  2. Tego wszystkiego dowiesz się z tej części. Dodatkowo wszystko policzysz dzięki arkuszowi kalkulacyjnemu oraz przygotowanym zadaniom.

Budowa profilu inwestycyjnego

  1. Zestawienie Twoich celów ze skłonnością do podejmowania ryzyka oraz zdolnością do jego ponoszenia.
  2. Praktyczne zadanie, dzięki któremu dowiesz się, czy to co planujesz osiągnąć jest realne.

Strategie inwestycyjne

  1. Zasady budowy strategii, która realizuje konkretne cele inwestycyjne. 7 obszarów, które powinny zostać uwzględnione w każdej strategii inwestycyjnej.
  2. 2 gotowe przykłady. Karty strategii do samodzielnego uzupełnienia.

Weryfikacja wyników

  1. Weryfikacja samej strategii inwestycyjnej powinna przebiegać regularnie, w z góry określonych momentach czasu.
  2. Zapewniamy jasne wytyczne jak taki przegląd przeprowadzić oraz udostępniamy karty takiego przeglądu, dzięki którym krok po kroku zweryfikujesz każdą strategię.

Nadzór nad inwestycjami

  1. Czyli inaczej dziennik inwestycyjny. Nadzór w skali mikro, jest równie ważny jak nadzór w skali makro. Każda transakcja powinna zostać starannie zaplanowana, a jej założenia spisane. Tylko w ten sposób nie będziesz sam siebie oszukiwał.

Aspekty podatkowe

  1. Wykorzystanie rachunków IKE i IKZE. Optymalizacja podatkowa. Wpływ podatków na zrealizowaną stopę zwrotu z inwestycji.

O autorze

Aktywny inwestor od 2008r., współzałożyciel największego serwisu edukacyjno-społecznościowego dla traderów – Investio.pl oraz innowacyjnej aplikacji dla inwestorów giełdowych Squaber.com. Z wykształcenia analityk finansowy, bezpośrednio po studiach prowadził zajęcia z zarządzania portfelem inwestycyjnym, naukowo związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Autor książki “Handel Partyzancki na rynku Forex” (2018), współautor podręcznika akademickiego “Zarządzanie portfelem inwestycyjnym. Inwestor indywidualny na rynku finansowym” (2015). Autor licznych kursów i szkoleń online z zakresu analizy technicznej, psychologii inwestycji oraz zarządzania finansami. W swoich inwestycjach wykorzystuje połączenie analizy fundamentalnej z techniczną.

Całe swoje zawodowe życie poświęcił rozwojowi umiejętności zakresu zarządzania inwestycjami i modelowania ilościowego w inwestycjach ze szczególnym uwzględnieniem rynków akcji i instrumentów pochodnych na akcje.

Dzięki zaangażowaniu w wiele projektów związanych z inwestycjami, zdobył doświadczenie w zarządzaniu portfelami obejmującymi instrumenty finansowe notowane na całym świecie. Niezmiennie jednak, największą pasją są akcje, a zainteresowanie inwestycjami przerodziły się w aktywny udział w budowie i zarządzaniu edukacyjno-społecznościowym serwisem dla traderów – Investio.pl oraz przede wszystkim innowacyjnej aplikacji dla inwestorów giełdowych Squaber.com. W obu tych projektach zgromadzonych zostało ponad 35 tys. zarejestrowanych Użytkowników. Wielu tysiącom z nich aktywnie pomagamy w odnoszeniu sukcesów na rynku kapitałowym.

Obecnie swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera również inne instytucje finansowe, w tym również takie o międzynarodowej skali działania.

3 opinie dla „Segregator inwestycyjny”

 1. Robert

  Segregator warty polecenia. Bardzo dobrze systematyzuje zagadnienia związane z planem inwestycyjnym.

 2. Marian

  Polecam segregator. W środku dostępny jest kod, który daje dostęp do Squabera na 30 dni. Wychodzi na to, że segregator kosztował 32 zł (67 zł normalnie kosztuje miesięczny dostęp do Squabera).

 3. Przemek

  Świetnie usystematyzowana wiedza na temat budowy planu inwestycyjnego. Doskonały drogowskaz dla każdego inwestora.

Dodaj opinię