Sprawozdanie finansowe. Co mówi o firmie?

Kategoria:
Wydawnictwo: Poltext
Okładka: Miękka
stron: 208
Wymiary: B5

43,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Przekazujemy Państwu książkę poświęconą analizie sprawozdań finansowych, sporządzonych zgodnie z ustawą o rachunkowości. Sprawozdanie finansowe jest odzwierciedleniem wszystkich zdarzeń, jakie wystąpiły w firmie w ciągu roku, a zawarte w nim liczby powinny w sposób jasny i rzetelny oddawać jej rzeczywistą kondycję finansowo-ekonomiczną. Myślą przewodnią książki jest pokazanie, w jaki sposób szybko i sprawnie poruszać się po sprawozdaniu finansowym i gdzie szukać niezbędnych informacji.
Autor prezentuje podstawowe części sprawozdania – bilans, rachunek zysków i strat, informację dodatkową, a także trzy inne elementy – rachunek przepływów pieniężnych, zestawienie zmian w kapitale własnym, sprawozdanie z działalności jednostki, które muszą sporządzać niektóre podmioty. Te dokumenty są podstawowym źródłem informacji o firmie. Trzeba traktować je jako jedną całość, nie pomijając żadnej części, choćby wydawała nam się mniej ważna. Autor zwraca uwagę na kapitalną rolę, jaką pełni informacja dodatkowa, dzięki której można przeprowadzić analizę kompleksową.
Książkę adresujemy głównie do właścicieli przedsiębiorstw, akcjonariuszy spółek, menedżerów i decydentów różnego szczebla nie związanych z finansami i rachunkowością, którzy w swojej codziennej pracy muszą analizować sprawozdania finansowe i interpretować zawarte w nich dane. Będzie także pomocna dla studentów kierunków biznesowych oraz uczestników kursów i szkoleń. Analiza sprawozdania finansowego wcale nie musi być trudna! Książka stanie się dla Państwa nieodzownym przewodnikiem po jej arkanach.

Piotr Rybicki – biegły rewident, niezależny ekspert i doradca ds. rachunkowości i zarządzania finansami firmy. Jest autorem ponad 370 specjalistycznych publikacji, które ukazały się m.in. w “Rzeczpospolitej” i “Gazecie Prawnej”, oraz 6 książek. Członek rad nadzorczych spółek notowanych na GPW. Prowadzi stronę www.piotr-rybicki.pl poświęconą strategii, rachunkowości i finansom.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej

Na czym właściwie zarabiają inwestorzy? – Paweł Zaremba-Śmietański [webinar]:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sprawozdanie finansowe. Co mówi o firmie?”