Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 9788324631391
Okładka: twarda
stron: 248
Wymiary: 15,8 cm x 23,5 cm

47,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Najskuteczniejsze sposoby zarabiania na giełdzie:

– podczas bessy i w czasie hossy,

– w inwestycjach długoterminowych oraz daytradingu,

– dopasowane do konkretnego rynku.

Strategia szyta na miarę – czasu, potrzeb i sytuacji

Zanim zaczniesz czytać tę książkę, wyjaśnijmy sobie jedną kwestię – idealna strategia inwestycyjna nie istnieje. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny sposób na osiągnięcie zysku na giełdzie. Gdyby inwestorzy dostali do ręki metodę pozwalającą zarabiać niezależnie od sytuacji panującej na rynku krajowym i na rynkach światowych, bez względu na to, czy rządzi byk, czy niedźwiedź i na jakie surowce akurat jest popyt, prawdopodobnie trzeba byłoby zamknąć wszystkie giełdy? Jednak (na szczęście) idealnej strategii inwestycyjnej jeszcze nie wymyślono i nadal gra na giełdzie jednym przynosi fortunę, a innych doszczętnie rujnuje – przy czym dzieje się to równocześnie.

Strategii inwestycyjnych odpowiednich dla danego rynku, aktualnej sytuacji inwestora oraz jego celu inwestycyjnego jest bardzo wiele. Autor zebrał je i opisał w tej książce. Swoją wiedzę adresuje do Czytelnika, który pierwsze kroki na rynku giełdowym ma już za sobą. Zna podstawowe mechanizmy rządzące giełdą, trochę zarobił, trochę stracił i już wie, że podążanie za tłumem oraz kierowanie się powszechnie dostępnymi prognozami to za mało, by poważnie myśleć o giełdzie. Chce poznać podstawowe strategie inwestycyjne i dowiedzieć się, kiedy należy je stosować.

Książka podzielona jest na siedem części:

– część pierwsza omawia pojęcie strategii inwestycyjnej oraz podział ze względu na czas trwania inwestycji;

– część druga przedstawia strategie techniczne;

– w części trzeciej poznajemy strategie fundamentalne;

– z części czwartej dowiadujemy się wszystkiego o strategiach spekulacyjnych;

– część piąta przybliża strategie instrumentów pochodnych;

– część szósta prezentuje inne strategie – portfelowe, związane ze statystyką, rynkiem pierwotnym, astrologią, a nawet fazami księżyca;

– część siódma podpowiada, jak dokonać wyboru właściwej strategii.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

O autorze

Adam Jagielnicki – z wykształcenia elektronik i informatyk. Od roku 1993 pasjonat giełdy. Znajomość nauk przyrodniczych pomogła mu zaobserwować szereg analogii pomiędzy rynkiem kapitałowym a światem naturalnym. Opracował własną teorię oceny sytuacji na rynku kapitałowym. W 2004 ukończył studia na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Wykorzystał w praktyce wiedzę z dziedziny informatyki i napisał program, w którym zawarł znaczną część swojej analizy rynkowej. Jest autorem książek Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać (Onepress 2007, 2009), Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym (Onepress 2010), Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie (Onepress 2011), Twój osobisty fundusz emerytalny (Onepress 2012).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Strategie inwestycyjne. Jak z głową zarabiać na giełdzie”