Analiza techniczna rynków finansowych

(73 opinie klienta)
Kategoria: ,
Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788393774395
Okładka: twarda
stron: 446
Wymiary: 18 cm x 25,5 cm
Ebook: .mobi, .epub

Wybierz opcję:

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Analiza techniczna rynków finansowych” nie bez przyczyny nazywana jest biblią analizy technicznej.

To pozycja tak kompleksowa i uniwersalna, że bez niej trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie na rynkach finansowych. John J. Murphy dzięki swojemu 30-letniemu doświadczeniu i pracy w renomowanych instytucjach finansowych zabiera czytelnika w ekscytującą podróż po świecie analizy technicznej – podróż, do której jest znakomicie przygotowany i w której okazuje się doskonałym przewodnikiem. Zarówno język, jak i sposób prezentowania treści zachęcają do wzięcia udziału w wędrówce, niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia rynkowego.

Książka Johna J. Murphy’ego kładzie solidny fundament pod rozbudowę posiadanego przez inwestora warsztatu analitycznego. W sposób przystępny i zrozumiały przedstawiono w niej najważniejsze zagadnienia analizy technicznej, takie jak: teoria Dowa, konstrukcja wykresów czy rozpoznawanie trendów oraz formacji zapowiadających ich kontynuację bądź odwrócenie. W publikacji nie zabrakło również opisu istoty wolumenu, wskaźników analizy technicznej, m.in. średnich ruchomych i oscylatorów, a także japońskich technik analizy wykresów. Kolejne rozdziały poświęcone zostały teorii fal Elliotta, metodom zarządzania kapitałem czy analizie międzyrynkowej. Tak szerokie ujęcie tematu przez autora gwarantuje, że każdy z inwestorów znajdzie w tej pozycji narzędzia, które będzie w stanie wykorzystać do budowy własnych systemów transakcyjnych.

Wszystko to sprawia, że „Analiza techniczna rynków finansowych” jest pozycją obowiązkową w biblioteczce każdego inwestora i bestsellerem na skalę światową. To praktyczna wiedza w najlepszym wydaniu.

Andrzej Tomczyk
dyrektor zarządzający, Admiral Markets

Więcej o książce „Analiza techniczna rynków finansowych” oraz innych książkach o analizie technicznej przeczytasz we wpisie blogowym „Książki z analizy technicznej – 7 sprawdzonych tytułów”.

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

 

Krzysztof Kochan o książkach „Analiza techniczna w praktyce” oraz „Forex w praktyce”:

 

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki dotyczący ogólnych założeń analizy technicznej. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

Listen to „005. Analiza techniczna – co warto wiedzieć? | zalety i wady analizy technicznej | analiza wykresów w inwestowaniu” on Spreaker.

Pobierz fragment książki w formacie .pdf: rozdział 1 „Filozofia analizy technicznej”.

Pobierz fragment książki w formacie .epub.
Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

Recenzje ekspertów

Klasyczna pozycja bez której biblioteka inwestora i analityka technicznego nie może się obejść. Wbrew powszechnej opinii pozycja nie tylko dla początkujących, albowiem w każdej Biblii można znaleźć więcej danych i informacji niż w niejednej szczegółowej dysertacji.

Katarzyna Płaczek

Książka Murphy’ego przez wielu zwana jest „biblią analizy technicznej”. Jest w niej wszystko co dotyczy tego sposobu analiz. Ponadto jest to książka niejako dedykowana inwestorom na rynku futures (oryginalny tytuł to „Analiza techniczna rynków terminowych”), a zwłaszcza działających, w krótszej perspektywie. Znaczna część przykładów, to wykresy dzienne (minutowe i godzinowe). Z pewnością niezbędna rzecz dla wszystkich początkujących.

Grzegorz Zalewski

Analiza techniczna rynków finansowych Murphy’ego jest książką, która znana jest w środowisku inwestorów jako „Biblia analizy technicznej”. Zawiera opisy wszystkich elementów analizy technicznej: teorię Dowa, analizę trendów, analizę formacji oraz analizę wskaźników. Książka szeroko opisuje praktyczne aspekty inwestowania, metody zarządzania kapitałem, podstawy analizy cykli oraz fal Elliotta. Znajdziemy w niej również słowniczek pojęć oraz definicje podstawowych i zaawansowanych wskaźników analizy technicznej. Mimo upływu lat dzieło Murphy’ego wciąż zawiera aktualne treści i z czystym sumieniem można ją polecić każdemu inwestorowi. Natomiast, jeżeli ktoś może o sobie powiedzieć, że jest inwestorem początkującym, powinien tę pozycję umieścić na liście lektur obowiązkowych. Pozwolę sobie dodatkowo wzmocnić moją, i tak bardzo pozytywną ocenę, sugerując, że jeśli mieliby Państwo możliwość zabrania ze sobą na bezludną wyspę tylko jednej książki z zakresu analizy technicznej, wybór powinien paść właśnie na „Biblię” Murphy’ego.

Michał Masłowski

73 opinie dla „Analiza techniczna rynków finansowych”

 1. Sławek

  Ta książka to podstawa każdego inwestora opierającego się na analizie technicznej.

 2. Vit

  Świetna książka. Wszystko napisane przystępnie. Ciężko czyta się ebook, kiedy nie można podejrzeć wykresów. Poza tym świetna inwestycja, 5 gwiazdek.

 3. Monika

  Książkę kupiłam dla męża, więc sama nie mogę się wypowiedzieć, ale mąż jest bardzo zadowolony.

 4. Michal

  Jedna z najlepszych pozycji na temat Analizy Technicznej. Jakość i dostawa na najwyższym poziomie.

 5. Marta

  Super książka.

 6. Jan

  Moim zdaniem, bardzo dobra książka.

 7. Olio

  AT na najwyższym poziomie, polecam!

 8. Kamil

  Najlepsza inwestycja w siebie za naprawdę niewielkie pieniądze. Polecam każdemu, kto wchodzi w świat tradingu i chce poznać lepiej analizę techniczną.

 9. Rafał

  Bardzo przydatne informacje przekazane w przystępny sposób.

 10. Mikołaj

  Dla mnie jako osoby początkującej, jest to dobra pozycja. Łatwa w odbiorze, sporo wyjaśnia.

 11. Radek

  Po przeczytaniu tej książki stwierdzam, że nic nie wiedziałem o inwestowaniu. Nie zaczynaj swojej przygody na giełdzie, dopóki nie przeczytasz tej i innych książek z kolekcji księgarni maklerska.pl.

 12. Grzegorz

  Świetna książka, wiele informacji napisane w prosty sposób. Dużo przykładów. Polecam dla początkujących. Warta swojej ceny.

 13. Alicja

  Dziękuję, to będzie dobry prezent.

 14. Eryk

  Bardzo dużo pożytecznych informacji. Nie jest to książka na jeden wieczór. Dobrze opisane wskaźniki, przykłady, podsumowania rozdziałów. Idealne dla początkujących i do przypomnienia sobie narzędzi przy np. zmianie strategii.

 15. ADRIAN

  Ksìążka napisana prostym językiem, dużo ilustracji i przykładów. Pliki e-book działają w iOS i Androidzie. Dostawa sprawna, bez problemów.

 16. Artur

  Dobra lektura na początek i dla przypomnienia też się przydaje 😀

 17. Maciej

  Polecam każdemu, kto chce w przystępny sposób zapoznać się z AT. Książka napisana prostym językiem, dlatego nawet osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z rynkami na giełdzie, zrozumie wszystko. Każda osoba, która interesuje się inwestowaniem, powinna ją mieć w swojej kolekcji. Polecam publikację.

 18. Dawid

  Ogromna wiedza jest zawarta w tej pozycji.

 19. Jakub

  Książka jest super. Doskonale pokazuje słabości i mocne strony analizy technicznej. Pozycja obowiązkowa jako pierwsza książka.

 20. Paweł

  Przyjazny język, dużo przykładów graficznych i mało zbędnych słów, bardzo dobry przewodnik po analizie technicznej, polecam.

 21. Szymon

  Treściwa, jasno napisana.

 22. Antek

  Książka super, jak na pierwszą książkę o analizę technicznej, lepszej nie znalazłem. Wszystkie podstawy bardzo dobrze i zrozumiale wyjaśnione. Polecam!

 23. Anonim

  Autor dość przystępnym językiem wykłada podstawy analizy technicznej wykresów giełdowych.

 24. paweł

  Kopalnia wiedzy w pigułce, dobrze się czyta, polecam.

 25. Sebastian

  Pozycja warta swojej ceny. Stanowi wstęp do głębszego poznania całego zagadnienia. Dzięki niej dowiesz się, jakie tematy należy zgłębić, aby wiedzieć więcej i wejść na kolejny poziom. Tak, ta lektura nie da kompletnej wiedzy. Stanowi wstęp, który pozwoli się zorientować, o co chodzi. Ogólnie polecam, ponieważ w jednym miejscu jest wszystko, co potrzebne na początek. Napisane przystępnie i bez zagłębiania się za bardzo w temat. Jedynie na tyle, na ile jest to potrzebne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na jakiś temat, sięgasz do pozycji, która jest całkowicie mu poświęcona. Potwierdzam to, co mówi się o tej książce, jest to pozycja obowiązkowa.

 26. Wojciech

  Bardzo dobra pozycja o analizie fundamentalnej. Doskonale wyjaśnione wszelkie tajniki warsztatu pracy „analitykow”.

 27. Emilia

  Nie bez powodu nazywana jest ,,biblią” analizy technicznej. Bardzo rozjaśnia wszystkie aspekty analizy technicznej w przyjazny nawet dla początkującego tradera sposób. Książka zdecydowanie warta przeczytania.

 28. Anonim

  Super książka, najlepsza o analizie technicznej.

 29. Anonim

  Najważniejsze rzeczy z analizy technicznej w pigułce.

 30. Anonim

  książka bardzo ciekawa, dużo można się z niej dowiedzieć fakt jest droga, ale godna polecenia.

 31. Sławomir

  Super książka. Napisana przystępnym językiem. Gorąco polecam.

 32. Krzysiek

  Jest to pozycja obowiązkowa dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Cieszę się, że ją kupiłem.

 33. Piotr

  Dopiero zaczynam poznawać rynki finansowe, a ta książka naprawdę pomaga mi zrozumieć, jak to działa. I tym z doświadczeniem i tym, którzy dopiero poznają zagadnienia związane z inwestowaniem gorąco polecam. Napisana zrozumiałym językiem nawet dla takiego laika jak ja, a do tego sporo przykładów, które obrazują opisywane metody analizy technicznej. Warta swojej ceny. Uchroniła mnie przed niejedną błędną transakcją. Polecam.

 34. Maksymilian

  Daje nowy pogląd na trading, jeśli ktoś akurat zaczyna. Zdecydowanie polecam przyswoić sobie tę wiedzę.

 35. revt

  Świetna książka. Warta wydania 129 zł.

 36. Krzysztof

  Świetna książka. Bardzo droga, ale uważam, że warta swojej ceny.

 37. Ewelina

  Must have!

 38. Ryszard

  Obowiązkowa pozycja dla każdego inwestora, zarówno początkującego jak i doświadczonego. Wszystkie podstawy zebrane w jednym miejscu, zrozumiale opisane i wytłumaczone. Polecam.

 39. Artur

  Super pozycja. Moja ocena pokrywa się ze wszystkimi opiniami, które wcześniej odczytałem zarówno na krajowych portalach, jak i zagranicznych. Gorąco polecam, zdecydowanie. Większość osób określiła ten podręcznik jako biblię analizy technicznej – pragnę dołączyć do tego grona. Naprawdę niezbędna pozycja w twojej biblioteczce. Pozdrawiam i gorąco polecam.

 40. Paweł

  Świetna pozycja, bardzo dokładnie przedstawia zakres podstaw inwestowania od strony technicznej, polecam zarówno dla początkujących traderów, jak również zaawansowanych.

 41. tysiak.robert (zweryfikowany)

  „Must Be” dla każdego, kto interesuje się analizą techniczną. Prosty i zrozumiały język, przejrzyste wykresy… jednym słowem – skarbnica wiedzy. Nic dodać, nic ująć.

 42. Sławek

  Obowiązkowa w bibliotece inwestora.

 43. Jakub

  Świetna książka, chociaż bliższa inwestorom z rynków towarowych, polecam.

 44. Marta

  Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie.

 45. Adam

  The best of The best.

 46. Kamil

  Obowiązkowa pozycja w biblioteczce.

 47. Przemek

  Każdy powinien ją przeczytać.

 48. Piotr

  Nie bez powodu „Analiza techniczna rynków finansowych” jest nazywana biblią. Książkę powinien przeczytać każdy kto interesuje się analizą techniczną, szczególnie w początkowych okresach swojej kariery.

 49. Anonim

  Obowiązkowa pozycja dla każdego. Nawet dla weteranów .

 50. Bogusław

  Książka super. Od niej powinno się zaczynać swoją przygodę z giełdą.

 51. Anonim

  Dobra książka, przystępnie i fachowo napisana.

 52. Przemo

  Polecam. Przeczytałem ją pierwszy raz w 1997. A teraz do niej wróciłem. Naprawdę warto.

 53. Marcin

  Obowiązkowa pozycja dla ludzi nie rozumiejących analizy technicznej i grających ceną. Napisana w łatwy i przyjemny sposób. Polecam.

 54. Łukasz

  Przystępnym językiem napisana, dla początkujących idealna.

 55. Łukasz

  Bardzo dobra książka. Słyszałem o niej wiele dobrego. Nie mogę zaprzeczyć. Uważam ten zakup za udany.

 56. Anonim

  Bardzo dobra pozycja, dla laików i początkujących traderów, napisana bardzo przystępnym językiem. Bardzo zrozumiała i pomocna na początku przygody z rynkami finansowymi. Polecam wszystkim!!!

 57. Tomasz

  Bardzo szybka wysyłka, wręcz błyskawiczna. To świadczy o profesjonalnym wykonywaniu zadań. Zakupy w „maklerska.pl” to prawdziwa przyjemność. Gorąco polecam 🙂

 58. Aslan

  Nowe wydanie jest bardzo dobrze wykonane. Świetna jakość.
  Co do samej książki to otrzymujemy naprawdę dużą porcję wiedzy i jest to jedna z 10 książek, które trzeba mieć w swojej biblioteczce.

 59. Wieslaw

  Super pozycja dla traderów. Sam autor jest też wybitnym traderem oraz teoretykiem analizy technicznej. Pozycja obowiązkowa i bardzo fachowa.

 60. John J. Murphy

  lektura obowiązkowa dla każdego tradera, po prostu biblia. Książka warta kilkukrotnego przeczytania.

 61. Paweł

  Bardzo podstawowa pozycja. Jeżeli ktoś jeszcze nie otarł się o żadna książkę z dziedziny analizy technicznej to to jest pozycja dla niego/dla niej.

 62. Anonim

  Co tu recenzować. Świetna pozycja, o czym wie każdy zainteresowany tematem. Oczywista oczywistość.

 63. Wiktor Bartczak

  Swoją recenzję mógłbym streścić do słów: ”„, lecz wskazywałoby to jedynie na ubogi zasób słownictwa i zerowe opisanie zalet tej książki, a jest ich naprawdę wiele.
  Dzięki tej książce poznałem mnóstwo narzędzi i wskaźników niezwykle użytecznych podczas badania notowań spółek, a o których nie dowiedziałem się z wcześniej przeczytanych podręczników na temat giełdy i inwestowania na niej. Przeczytanie tej książki to zrobienie milowego kroku w stronę skutecznej i przynoszącej zyski analizy.
  Język jakim pisana jest ta książka wydaje się być trudny, gdy czyta się jej wstęp, lecz wszystkie wiadomości w niej zawarte odczytuje się z niezwykłą łatwością, co daje po prostu przyjemność z czytania tak wartościowego dzieła.
  Autor nie oszczędza stron na opis poszczególnych haseł, wszystko jest wytłumaczone od podstaw, po same szczegóły. Każdy temat opracowany z precyzją, kawałek po kawałku. Daje to mnóstwo wiedzy początkującym traderom i nie trzeba sięgać już do dodatkowych źródeł.
  Miłym zaskoczeniem jest to, że w książce znajdują się testy sprawdzające wiedzę nabytą po przeczytaniu poszczególnych rozdziałów, oraz wielki test podsumowujący całą książkę. To możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.
  Podsumowując całą tę recenzję- to najlepiej przeczytane 430 stron książki w moim życiu i przeczytam każdą jedną taką książkę. „Biblia” warta jest tej ceny, a przekona się o tym każdy, kto ją przeczyta 😉

  Przed przystąpieniem do lektury warto mieć już podstawową wiedzę na temat mechanizmu działania giełdy itp.

 64. Michał

  Zdecydowanie mogę zgodzić się z przedmówcami: pozycja w zasadzie obowiązkowa dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z giełdą, a pewnie i doświadczeni znajdą sporo smaczków dla siebie. Zakupiłem tę pozycję, aby mieć solidną podstawę do pisania pracy magisterskiej i książka ta w 100% spełniła moje oczekiwania.
  Można zauważyć, że bardzo wiele stron internetowych traktujących o tematyce analizy technicznej korzystało właśnie z tej książki co dodatkowo przemawia na jej korzyść.
  Książka jest bardzo dobrze przełożona z języka angielskiego, chociaż w porównaniu z oryginałem, zauważyłem tutaj jeden błąd, którego nie było w wersji angielskiej.

 65. Kamil

  Biblia? może nie, ale to moja własna interpretacja. Zalecałbym dla ludzi pragnących porządnych podstaw i nie lubiących tracenia pieniędzy( Ps. liczę na to, że nikt nie lubi strat lecz bywa różnie).
  Wiele książek o AT przestudiowałem, ale jeśli naprawdę pragniesz odnieść sukces to książka Murphy’iego jest jedną z wymaganych dosłownie. Oczywiście nie „przebiegnięta”, jak to jest w zwyczaju, ale dogłębnie interpretowana zbuduje ci solidny fundament dla twojego sukcesu.

 66. Marcin Płuciennik / Investhelp.pl

  Nie powiem nic odkrywczego, jeżeli stwierdzę, że książka to bezkonkurencyjna biblia analizy technicznej w najlepszym wydaniu. Książka nie ma sobie równych w kategorii – analiza techniczna. Przeczytać powinien ją każdy, kto zamierza zajmować się giełdą. Murphy opisuje wszystkie metody, wskaźniki, formacje i teorie związane z AT. Mamy do czynienia zarówno z podstawową wiedzą, jak i bardzo zaawansowaną, tak jak teorie fal Elliota i wiele innych. O prestiżu i merytorycznym podejściu świadczyć może fakt, że publikacja ta znalazła się na liście książek, które są niezbędne do zapoznania się dla osób starających się na stanowisko Maklera Papierów Wartościowych oraz Doradcy Inwestycyjnego. Gorąco polecam każdemu adeptowi sztuki giełdowej.

 67. Marcin Stypuła

  Jeszcze chciałem dopisać pewną kwestie co do wad: Marginesy na każdej lewej stronie książki mają ustawienia wielkości przystosowane jak do klejenia wyłącznie na prawej stronie książki. Proszę zwrócić uwagę jak duża jest różnica wcięcia marginesu między lewą a prawą stroną książki. Nie wiem czy to błąd polskiego wydawcy czy taki był początkowy zamiar ale jak dla mnie nie powinno tak to wyglądać.

 68. Anonim

  Zaleta:
  W prosty sposób przedstawia najważniejsze aspekty analizy technicznej. Książka niemal jak pozycja akademicka jest bardzo poukładana co sprzyja zrozumieniu. Wchodząc w nią zaczynamy najpierw od podstaw zagłębiając się dalej w szczegóły tematyki.
  Wada lub nie:
  Osobiście części rozdziałów w ogóle nie przeczytałem, po prostu książka jest tak obszerna że wiele informacji uznałem za niepotrzebne.

 69. Filip

  Zdecydowanie podstawa podstaw. Każdy kto chce wiązać przyszłość z inwestycjami musi zapoznać się z tą pozycją. Niezależnie od pociągów fundamentalnych czy technicznych. Mamy tutaj szczegółowo opracowane wszystkie formacje techniczne, świecowe, wskaźniki, teorie fal Elliotta, Dow’a, ciągi Fibonacciego i wiele pożytecznych rad. Wszystko co potrzebujesz wiedzieć na początku, z tą książką dostajesz w pigułce. Ta książka powinna być pierwszym krokiem dla każdego, kto w chaotycznym wykresie cen, chce zacząć widzieć jego uzasadniony przebieg.

 70. REX

  Bardzo dobra książka. Można powiedzieć, że każdy kto DOBRZE przestudiuje tę książkę może z powodzeniem myśleć o inwestowaniu na rynkach finansowych.

 71. Damian S.

  Książka ta odmieni życie każdego inwestora, zajmującego się zawodowo giełdą!!!

 72. Kuba

  Obowiązkowa lektura dla każdego, kto ma zamiar używać analizy technicznej.

 73. Karol

  Analiza techniczna Murphyego – klasyka gatunku, najlepsza dostępna pozycja, a czerpie z niej nawet Elder (w swoim klasyku)!

Dodaj opinię