Analiza techniczna

(3 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788380854772
Okładka: miękka
stron: 242
Wymiary: 16 cm x 22,7 cm

53,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka stanowi kompendium oscylatorów i wskaźników analizy technicznej, a także średnich ruchomych

Przedstawione zostały podstawy systemów transakcyjnych. Liczne przykłady, ukazują zastosowanie wskaźników i oscylatorów do analizowania wykresów cen aktywów, notowanych na rynkach finansowych.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wywiad z Krzysztofem Borowskim „Inwestowanie na giełdzie jako sposób na ochronę i pomnażanie oszczędności„.

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

Krzysztof Kochan o książkach „Analiza techniczna w praktyce” oraz „Forex w praktyce”:

 

Spis treści

 1. Wstęp
 2. Rozdział 1. Średnie ruchome i ich zastosowanie w analizie technicznej
 3. Rozdział 2. Popularne wskaźniki i oscylatory cenowe
 4. Rozdział 3. Zaawansowane wskaźniki i oscylatory cenowe
 5. Rozdział 4. Wskaźniki i oscylatory wolumenowe
 6. Rozdział 5. Zastosowanie transformaty Fishera
 7. Rozdział 6. Przykład optymalizacji długości średnich ruchomych w złotym krzyżu
 8. Zakończenie i uwagi końcowe
 9. Bibliografi

O autorze

dr hab. prof. SGH. Ukończył Wydział Fizyki UW (nagroda Dziekana za najlepszą pracę magisterską na Wydziale Fizyki) oraz Finanse i Bankowość, a także zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Na stanowisku profesora nadzwyczajnego SGH jest zatrudniony od maja 2012 r. Od kilkunastu lat jest związany z rynkiem kapitałowym, na którym pracował jak makler i doradca inwestycyjny. Zdobył bogate doświadczenie zawodowe zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Oprócz analiz fundamentalnych jest autorem ponad 12 tys. analiz technicznych dostępnych w internecie. Członek Komitetu Indeksów Giełdowych i Komitetu ds. Instrumentów Udziałowych przy GPW. W 2013 r. otrzymał tytuł najlepszego analityka technicznego za 2012 r. przyznany przez „Gazetę Giełdy Parkiet”. W 2012 r. został nagrodzony przez Komitet Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia w dziedzinie finansów. Trzykrotnie uplasował się w rankingu TOP 10 najlepszych wykładowców SGH. Jest wykładowcą Szkoły Giełdowej (GPW – Instytut Rynku Kapitałowego), specjalistycznych szkoleń organizowanych przez „Gazetę Giełdy Parkiet”, a także studiów doktoranckich i podyplomowych na SGH. Autor ok. 90 publikacji z zakresu bankowości i finansów, członek Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości.

3 opinie dla „Analiza techniczna”

 1. Piotr (zweryfikowany)

  Zakupiłem ostatnio dwie pozycję: „Analiza techniczną” oraz „Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie” Obie pozycję profesjonalne, tak jak i profesjonalną obsługa Pani Ani która doradzała mi w wyborze. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

 2. edzio4k (zweryfikowany)

  W zasadzie to jedyna książka do analizy technicznej, gdzie mamy opisane 90% współcześnie powszechnie używanych oscylatorów wraz z wzorami i do czego służą.
  Fakt wykresy są słabe, ale opisane i możemy je sprawdzić we własnym zakresie.

 3. Piotr

  Wykresy słabej jakości.

Dodaj opinię