Bogaty ojciec, biedny ojciec

(6 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
ISBN: 9788392256144
Okładka: Miękka
stron: 226

33,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Bogaty ojciec, Biedny ojciec” – czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa – od kilku lat utrzymuje się na szczycie światowych bestsellerów biznesu. Autor, Robert Kiyosaki, otwiera nam oczy na świat, jakiego nie poznamy w szkole czy na studiach. Współczesna edukacja przygotowuje dzieci i młodzież do życia w świecie, który tak naprawdę już nie istnieje.

O tym, że rzeczywistość jest bardzo odmienna od teorii, dowiadujesz się dopiero wtedy, gdy nie możesz znaleźć pracy, płacisz nadmierne podatki, nie możesz podołać spłacie kredytów itd. Pewna praca, świadczenia socjalne, naiwne mniemanie, że państwo będzie w stanie zagwarantować Ci byt, gdy będziesz u schyłku życia i tym podobne mrzonki – to myślenie z minionej epoki.

Książkę czyta się jednym tchem. Na początku wydaje się nieco kontrowersyjna, ale im dłużej ją czytasz, tym bardziej uświadamiasz sobie Swoją niewiedzę i potrzebę dokonania zmian w Swoim życiu. ”Bogaty ojciec, Biedny ojciec” nie zawiera cudownego przepisu na sukces: ”Jak stać się bogatym”, ale wskazuje, co powinieneś zrobić, aby wziąć sprawy w Swoje ręce oraz jak umiejętnie generować i pomnażać Swoje pieniądze.

Książka ta powinna stać się punktem zwrotnym w życiu 20% bezrobotnych Polaków i 70% etatowych pracowników. Dla pozostałych 10% powinna być inspiracją do dalszego działania i receptą na niepowodzenia w biznesie oraz do stworzenia nowego lepszego spojrzenia na pieniądz.

Więcej o książce „Bogaty ojciec, biedny ojciec” oraz innych książkach o tematyce finansowej przeczytasz we wpisie blogowym „5 najlepszych książek o finansach”.

Spis treści

 1. Wstęp. Istnieje potrzeba
 2. Rozdział 1. Bogaty ojciec, biedny ojciec
 3. Rozdział 2. Lekcja pierwsza
  1. Bogaci nie pracują za pieniądze
 4. Rozdział 3. Lekcja druga
  1. Dlaczego należy uczyć umiejętności finansowych?
 5. Rozdział 4. Lekcja trzecia
  1. Pilnuj swojego biznesu
 6. Rozdział 5. Lekcja czwarta
  1. Historia podatków i potęga spółek
 7. Rozdział 6. Lekcja piąta
  1. Pieniądze wymyślili bogaci
 8. Rozdział 7. Lekcja szósta
  1. Pracuj, by się uczyć – nie pracuj za pieniądze
 9. Rozdział 8
  1. Pokonywanie przeszkód
 10. Rozdział 9
  1. Zaczynamy
 11. Rozdział 10
  1. Czy wciąż chcemy wiedzieć więcej?
 12. Epilog
  1. Jak zapłacić za studia dziecka w USA mając tylko 70
  2. Zacznij działać

Recenzje ekspertów

Książki Kiyosaki’ego pisane są z perspektywy amerykańskiej i mogą drażnić wielu czytelników z Polski. Niemniej po przeczytaniu „Bogatego ojca” zgadzam się z opiniami, z którymi spotkałem się wcześniej (między innymi na forum futures.pl. Warto tę pozycję przeczytać; choć nie ma w niej jakichś sensacyjnych odkryć to z całą pewnością może uporządkować wiele rzeczy w podejściu do biznesu, co ważne własnego biznesu. Ci, którzy działają samodzielnie (wśród nich pewnie jest wielu z naszego rynku terminowego) znajdą tam tylko potwierdzenie wybranej drogi życiowej i może kilka nowych pomysłów. Zdecydowanie lekturę tę powinni przeczytać ci, którzy nie wyobrażają sobie innego podejścia w życiu, jak tylko praca na etacie. Lektura może się okazać bardzo bolesna, zwłaszcza w okresie 2002- 2003, który przebiegał dla wielu pod hasłem zwolnień, restrukturyzacji i obniżek pensji.

Grzegorz Zalewski

6 opinii dla „Bogaty ojciec, biedny ojciec”

 1. Julia

  Jest to moja pierwsza, przeczytana książka o finansach, która w prosty sposób wyjaśniła mi wiele zagadnień. Polecam każdemu 🙂

 2. Gabriela

  Doskonała pozycja na początek edukacji finansowe. Bardzo dobrze otwiera umysł i kształtuje podstawowe pojęcie w zakresie pieniędzy.

 3. Paulina

  Ta książka powinna być obowiązkową pozycją na liście lektur. W bardzo prosty sposób tłumaczy czym jest niezależność finansowa i jak do niej dążyć. Bardzo dobra podstawa dla rodziców chcących nauczyć dzieci myślenia o pieniądzach.

 4. Anonim

  Świetna książka. Kompletnie zmienia podejście człowieka do pieniędzy. Zdecydowanie polecam.

 5. Mariusz Kaput

  Ta książka powinna znajdować się na liście lektur obowiązkowych w szkole podstawowej. Powoduje ona zmianę postrzegania świata finansów, uczy jak należy traktować pieniądze, pokazuje niezależność finansową jako cel możliwy do osiągnięcia. Dodatkowo zawiera wiele cennych wskazówek z obszaru rozwoju osobistego. Polecam.

 6. Karol Kocik

  Podstawowa pozycja literatury na półce każdego, kto interesuje się finansami. Książka posiada niezwykłą bazę lekcji zachęcających do działania, wszystko po to, by pokazać, że niezależność finansowa nie jest niemożliwym celem. Serdecznie polecam.

Dodaj opinię