Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta

(3 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014435
Okładka: miękka
stron: 304

89,00 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Końcówka nakładu, książka bez prawa zwrotu, może nosić ślady dłuższego magazynowania.

Dr. Van K. Tharp prowadzi szkolenia dla inwestorów od 1982 roku. Jest założycielem Międzynarodowego Instytutu Doskonalenia Inwestorów (International Insitute of Trading Mastery, Inc.). W ramach instytutu prowadzi wiele kursów dla inwestorów oraz szkołę inwestowania. Przez te lata skatalogował profile inwestycyjne ponad 4000 traderów i wyodrębnił cechy najlepszych z nich. Teraz prowadzi szkolenia, ucząc tych cech wszystkich chętnych.

Dr. Tharp jest jedynym nauczycielem spekulacji opisanym w książce Jacka Schwagera The Market Wizards: Interviews with Great Traders. Jest absolwentem psychologii Uniwersytetu Oklahoma. Dyplom doktora otrzymał w 1975 roku.

Nie jest przypadkiem, że tę wspaniałą książkę o budowaniu systemów transakcyjnych napisał człowiek znany jako specjalista w dziedzinie psychologii inwestowania – autor najbardziej cenionych na świecie seminariów dla profesjonalnych traderów. Nawet systemy całkowicie mechaniczne są tworzone i stosowane przez ludzi. Tharp pokazuje nam, jak należy prowadzić skuteczną grę między dwoma trudnymi do opanowania żywiołami – naszymi emocjami i rynkiem. Jeden z Czytelników tej książki napisał: „Być może Święty Graal jest nieosiągalny, ale Van Tharp zbliżył się do niego na tyle, ile to możliwe”.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

Recenzje ekspertów

Książka dr. Van Tharpa jest jedną z tych trzech książek (obok „Analizy technicznej rynków terminowych” Schwagera i „Komputerowej analizy rynków terminowych” LeBeau i Lucasa), która powinna stanowić pozycję obowiązkową dla inwestorów bardzo aktywnie grających na kontraktach terminowych. Książka zawiera dużą dawkę informacji, którą można określić mianem praktycznej. Czytelnik znajdzie w niej opis procedury tworzenia systemów transakcyjnych ze zwróceniem uwagi na wszystkie niezbędne elementy składające się na udaną inwestycję. Autor opisuje etap tworzenia systemów transakcyjnych, jednakże nie koncentruje się na technikaliach, a bardziej zwraca uwagę na często zaniedbywaną sztukę zarządzania kapitałem oraz, co chyba najbardziej istotne, na wpływ psychologii inwestora na całokształt zachowań giełdowych. Dr Tharp znany jest zresztą w środowisku inwestorskim jako specjalista od tematyki psychologii inwestowania, prowadzi jedne z najsłynniejszych na świecie seminariów dla inwestorów traktujących właśnie o wpływie psychologii na skuteczność spekulacji. Książkę tę można także potraktować jak wstęp do szerszego zainteresowania się tematyką systemów transakcyjnych z naukowego punktu widzenia.

www.sii.org.pl

Pisanie o książce Tharpa jest bardzo trudne. Właściwie można ją ocenić jednym słowem – rewelacja. Jest jednak pewna trudność – po pierwsze jest to tylko podsumowanie jego koncepcji z wcześniejszych pozycji (wydawanych w ograniczonym nakładzie), po drugie wydaje się, że jej wartość można ocenić posiadając już pewne doświadczenie na rynku. Na pewno jest to jedna z najważniejszych książek, dla wszystkich, którzy chcą zarabiać, a nie bawić się na giełdzie.

Grzegorz Zalewski,
futures.pl

„Jeśli nie wiesz kto jest frajerem na giełdzie to sam nim jesteś”
Jesteś już na giełdzie kilka miesięcy, a być może nawet kilka lat. Masz dużo wiedzy na temat funkcjonowania rynków finansowych oraz poznałeś wiele różnych ciekawych i błyskotliwych teorii giełdowych. Być może nawet opracowałeś własną, autorską strategię inwestycyjną, optymalnie dopasowaną do Twojej osobowości, dzięki której masz pierwsze sukcesy finansowe i zarobiłeś 100%, 200% lub więcej w bardzo krótkim czasie…
Całą recenzję przeczytaj na Comparic.pl

3 opinie dla „Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta”

  1. Łukasz Szczęsny

    Poradnik spekulanta jest obowiązkową pozycją na półce każdego, kto ma zamiar spekulować na rynkach finansowych. Van Tharp w dosyć prosty sposób opisuje wszystkie niezbędne elementy budowania systemu inwestycyjnego, takie jak otwieranie pozycji, zamykanie pozycji, zarządzanie kapitałem, realizacja zysków i oczekiwana skuteczność systemu. Dzięki lekturze tej książki i wdrożeniu w życie jej zaleceń, możliwa jest spektakularna poprawa osiąganych wyników. Polecam.

  2. Mikołaj

    Jest to z pewnością obowiązkowa lektura dla każdego, kto poważnie myśli o inwestowaniu na rynkach finansowych. Książka przeznaczona raczej dla doświadczonych graczy, posiadających już własny warsztat transakcyjny. Dla nich właśnie skierowany jest rozdział o zarządzaniu wielkością pozycji i rachunku prawdopodobieństwa. To najbardziej wartościowa część książki. Dokładnie pokazane obliczenia wyjaśniają, jak prowadzić transakcję i zarządzać kapitałem by zarabiać nawet przy serii strat oraz czy można grać na „chybił trafił”. Dowiemy się także czym giełda różni się od Las Vegas i dlaczego nie można wygrać z kasynem. Polecam.

  3. Justyna

    Trzeba ją przeczytać. Znajdziesz w niej rady z każdej strony tradingu, zaczynając od najważniejszej czyli money management przez szczegółową analizę psychologii i techniki gry, doczytując się w końcu do osiągnięcia własnego sukcesu w inwestycjach. Literatura podstawowa i skłaniająca do przemyśleń.

Dodaj opinię